Zsikai Erika (szerk.)

Lóversenyen 2 csillagozás

Zsikai Erika (szerk.): Lóversenyen

A ló mint erő. Alapfogalom. Máig mérték. A ló haszonállat. Vagy díszes paripa. Vagy versenyzés eszköze. Persze, az ember barátja. Bár az inkább a kutya. A lóval bánni kell. A vélemények eltérnek. Angliában állítólag „senki” nem él olyan jól, dédelgetetten, mint a nagy versenylovak. A norvég ügetőbajnok eladta tizenhárom éves lovát virslinek, végül. Volt is felháborodás. De a rettenetes igénybevétellel járó angol, ír chase versenyek lovait is sajnálják a naiv lelkek (?), mikor a szegény négylábú majdnem párhuzamos-keresztben mászna át a sövényen. (Tandori Dezső)
A kötetben Amrus Zoltán, Gábor Andor, Heltai Jenő, Krúdy Gyula, Lovik Károly, Szini Gyula, Szomory Emil és mások művei olvashatók.

A művek szerzői: Tandori Dezső, Heltai Jenő, Lovik Károly, Hevesi Lajos, Tóth Béla, Krúdy Gyula, Kellér Andor, Sebők Zsigmond, Gábor Andor, Ady Endre, Szomory Emil, Szomaházy István, Szőllősi Zsigmond, Szini Gyula, Cholnoky Viktor, Ambrus Zoltán

Eri, Budapest, 2005

cippo I>!
Zsikai Erika (szerk.): Lóversenyen

A kiadott példányszámot és a méretet tekintve erősen hendikepes ugyan, mégis elég jó oddsszal indul.
Ez az aprócska vintázs a bohém életrül, a turf második aranykorábul, pompásan és funkcionálisan illeszkedik a szivarzsebbe, enyhítendő a futamok közti üresjáratok esetleges unalmát. Könyvjelzőnek pedig simán megteszi egy nyeretlen ticket.

A kiadott nyolcszáz példánybul az egyik az enyém. Hát nem adnám egy vak lóért.

Niki4>!
Zsikai Erika (szerk.): Lóversenyen

Érdekes novella-csokor pár verssel fűszerezve. Egyedüli hibája, hogy az én példányomban (illetve a könyvtáréban :-) 3-4 alkalommal van két üres lap, így sajnos pár novella élvezhetetlen… :-(