Diana 12 csillagozás

Zsigray Julianna: Diana

Lord ​Cowley kastélyában halott lányt találnak. A helyi rendőrség tehetetlennek bizonyul a bűntény földerítésében. Segítségükre siet Pringles, a nagyon fiatal és meglehetősen testes nyomozó, aki pillanatok alatt belehabarodik Dianába. A gyönyörű szép és előkelő származású, de szegény ifjú hölgy viszont a lordba szerelmes. No, nem túl régóta, mindössze egy napja. Egészen addig ugyanis a feltűnően csinos Archie-ért, a minden hájjal megkent bájgúnárért rajongott. A tengerparti fürdőhely főközege, Roberts, amolyan aggályosan pontos meg eredménytelen rutinnyomozó, tősgyökeres angol figura: még a kandallója is történelmi levegőt áraszt – akkor is süvölt belőle a huzat, ha odakünn szélcsend honol. Nos, Roberts végül is kénytelen elfogadni a lordot… A förgetegesen kalandos történet végén a lángeszű nyomozó munkája eredménnyel is jár, nemhiába serkentette agysejtjeit mogyorós csokoládéval fokozottabb működésre! A nemrégiben elhunyt kiváló írónő művét lenyűgözően érdekes cselekményvezetés… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

Móra, Budapest, 1990

cicus61 P>!
Zsigray Julianna: Diana

Szeretem a régi krimiket. Sajnos ez nem az a fajta. A romantikus szál jó volt. Diana nagyon nem volt szimpatikus, tudja magáról, hogy szép és nagyon el van kényeztetve. Pringles nyomozó jó fej, folyton éhes, de szerencsére ez segíti az agysejtjeit a nyomozásban. A többiek nem valami érdekes figurák. Egyszer olvasós.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Zsigray Julianna: Diana

Jó történet volt. tetszett.
Ez még csak a második könyv, amit a szerzőtől olvastam és tetszett az első id, de ez még annál is sokkal jobb volt.
Igaz már az elején lehetett tudni, hogy ki a gyilkos, de a dolgok miértjére csak később derült fény. Igaz azzal sem kellett a végéig várni.
Ettől függetlenül élvezettel olvastam, kedveltem a szereplőket és sok helyen a humor is megcsillant a történetben.
A végét kicsit összecsapottnak véltem, igaz az én hibám, hogy azokat a könyveket szeretem, amik rendelkeznek egy kis epilógussal is.

eeszter>!
Zsigray Julianna: Diana

Régóta várakozott a polcomon ez a kötet, s ráadásul még soha nem olvastam korábban a szerzőtől, úgyhogy most rászántam magam. S micsoda örömteli meglepetésben volt részem, mert teljesen meg voltam róla győződve, hogy ez egy romantikus regény lesz! Mondjuk van benne romantikus szál, ráadásul elég erősen, de ami a lényeg, hogy KRIMI! Ha ezt tudtam volna, már korábban elolvasom :D Összességében tetszett, jellegzetes régimódi hangulata van, pedig ahogy néztem, 1990-es megjelenésű, nem is annyira nagyon régi.

Katherine_Grey>!
Zsigray Julianna: Diana

Kriminek sovány, lektűrnek irodalmi, felnőtt olvasmánynak kamaszos, krimiparódiának szimpla, mégis szeretem. Talán az egyetlen Zsigray Julianna könyv, ami gyerekként és felnőttként olvasva egyaránt lekötött. Olvasása közben pedig kötelező mogyorós csokoládét eszegetni!

gkmarcsi>!

Helyes, drága Joe – szólt ki a fürdőszobából Pringles, aki ebben a pillanatban azért hasonlított a milói Vénuszhoz, mert az sem visel ruhát, és szintén jól táplált.

gkmarcsi>!

Pringles szeretett volna beleolvadni a függönybe, mint a selyembélés a bársonyba. Némán és izgatottan lapult.. Lapult?!… Alakjához mérten elvégre ez sem csekély teljesítmény!

gkmarcsi>!

Pringles nem tudta, merre jár.
Összehúzott szemmel figyelte az előtte surranó karcsú alakot, és nagyon csúnya kifejezésekkel illette a régimódi detektívregény-írókat vagy az újmódi krimiszerzőket. Könnyű az írógép mellett végigszaladni holmi többmérföldes, lélegzet-elállító hajszát. Papíron a mesterdetektív acélos izmokkal vágtat. Mégcsak a fáradtság parányi sóhaját sem hallatja, ó, átkozott firkász! Csak kocogna ő személyesen ezen az ütött-kopott járdán, macskafejű kövekkel helyenként váltakozó csúszós mohaszőnyegen – ó, pokoli romantika!…
– Csak egyszer kerülne a markomba ilyen valóságtól elrugaszkodott nyomorult! – fogadkozott Pringles. – Majd én megtanítanám detektívregényt írni, a gazembert!

gkmarcsi>!

– Különben nem értem, minek ide a házkutatás? A fegyver megvan, a hulla is. A gyilkos otthon olvas. Mi kell még? Telhetetlen alak maga, Joe.

gkmarcsi>!

– No de nézze, Joe, Manet! Micsoda óriási festő.
– Nem érdekel. Nem ő a gyilkos.

gkmarcsi>!

A kövér fiatalember sokra becsülte tulajdon szellemi képességeit, és ezért kedvelte a magányt.

gkmarcsi>!

– A szép emberekből nem lesznek jó férjek – figyelmeztette a lord, jelentősen Archie-ra tekintett –, még gyatra férjek sem. Én csak tudom. Magam sem voltam valami rút fickó.