Balaton 2 csillagozás

Új utak, friss élmények
Zsiga Henrik: Balaton

A ​szerző új útikönyvvel jelentkezett, mely hasonlóan szórakoztató, ismeret- és ötletanyaggal rakott, mint előző, Toszkána Utazik a család című slágerkötete.

Helló Kedves Olvasó!

Bebarangoltam a Balatont. Hol gyerekekkel, hol barátokkal. Betértünk patinás éttermekbe és időrágta büfékbe. Kóstoltunk sajtos lángost és harcsa mellett kacsamellet, kortyoltunk jóféle szörpöket és közeli dűlők borait. Feltérképeztük a régió erdeit, játszóterek ezreit, kalandpályákat, állatparkokat, múzeumokat számolatlanul. Napoztunk zsongó strandokon, barlangokba ereszkedtünk, és másztunk hegyre, dombra, lombra, tóra néző kilátóra.

Utaztunk tavasszal, forró nyáron, derűs ősszel. Zötyögtünk kisvonattal, nagybusszal, kerékpárral, feltűrt szárral, kajakkal és csónakkal, máskor pedig kompon álltunk, rétek felett átrepültünk.

Szabadkoztunk vízirendőröknek, hánykolódtunk az éjjeli tavon, elhagytuk a strandpapucsot, és kagyló állt a talpunkba. Nem hátráltunk a kalandok elől.… (tovább)

Kalliopé, Veszprém, 2014

Somogyi György – Zákonyi Botond – Gopcsa Katalin – Matyikó Sebestyén József – Olsvai Imre – Pesovár Ernő: A Balaton könyve
Lipták Gábor – Zákonyi Ferenc: Tihany és környéke
Farkas Zoltán – Kieferné Pulai Veronika – Sós Judit – Szabó Mária: Budapest-Balaton gyerekekkel
Galsai Pongrác: Balaton
Fehér György – Somorjai Ferenc: Balaton és környéke