Álomhozók 16 csillagozás

Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Amyt, a 14 éves kislányt, anyukája az egyre közelebb érő háború miatt vidékre költözteti a rég látott nagymamájához. A faluban az a szóbeszéd járja, hogy az erdőben különleges és varázslatos lények élnek. Így hát felkerekedik és minden nap nekivág felfedezni a rengeteget az apró álomhozó manók után. Ott aztán olyan titkokra bukkan, amik fenekestül felforgatják az addigi életét.

Egy izgalmas és érzelmekben gazdag utazás veszi kezdetét, amiben megismerhetjük ezeknek a lényeknek a mindennapjait és különleges képességeit.

ViharFlotta, Debrecen, 2023
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150173344 · Illusztrálta: Palotás Adél

kratas P>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Aranyos kis mese, ami remek értékeket igyekszik közvetíteni, de a stílust egy kicsit lehetne még finomítani. Amy biztos, hogy nem 14 éves, vagy ha annyi, akkor legalább 60-70 évvel ezelőtt játszódik a történetünk, mert korához képest nagyon gyerekesen viselkedik.
Bájos volt a romantikus szál, de itt épp ezért visszásnak érzem.
Az ötlet viszont tényleg kedves és a kalandok izgalmasak voltak.

PTJulia P>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

A népszerű vlogger/influencer, zsdav igazán szerethető, értékteremtő meseregényt alkotott. Egy képzeletbeli (vagy talán a valóságunkhoz nagyon is hasonló) világban háború dúl, ami elől a gyerekeket vidékre menekítik. Így kerül Amy is a rég nem látott nagymamájához. Itt nyomába ered a nagyapja naplójában emlegetett álomhozó manóknak, s természetesen barátságba is keveredik eggyel. A manók világát is összeomlás fenyegeti, s végül felfedezik az emberek és a manók világában rejlő háborúk közti kapcsot. A megnyugtató befejezés szerint sikerül véget vetni mindkét háborúnak.
A történet kedves, jóindulatú, a szereplők nem túl kiforrott, de segítőkész karakterek (kivéve nyilván az ellenség). Sajnos a szomszédunkban is dúl a háború, magyar ajkú gyerekek is kényszerülnek költözésre, vagy épp rettegnek a szüleik életéért. De egy békében élő gyerekben is rengeteg frusztráció gyűlhet fel a háborús hírek kapcsán (tavaly az én kisfiamnak is okozott álmatlan éjszakákat). Ennek feloldására is szolgálhat ez a könyv, bár a benne lévő megoldástól csodát senki sem várjon a valós világba, tehát szülőknek jól fel kell mérni, hogy odaadják-e a háborúk miatt szorongó gyereknek, de mindenképpen jó beszélgetésindító mese lehet.
Felnőttként olvasva a történetet nem tudtam elmenni a hibák mellett, s így vált számomra csupán középszerű történetté. A főszereplő 14 éves. A 14 éves már nagyon nem kislány, Amy viselkedése kb 10 évesnek felel meg. A névválasztás sem egységes: nekem kezdetben egyébként a második világháborús Anglia ugrott be (ott menekítettek el Londonból szinte minden gyereket vidékre), de lehetne akár Ukrajna vagy egy abszolút fantasy világ is. Ennek megfelelően kellett volna a neveket választani. De Amy semmiképp nem Amyke, a nagymama meg nem Viola néni az unoka számára, hanem Viola mama, de a mamával egyidős öreg sem néniként fogja emlegetni. A nagypapának nincs neve.
A mondatok is bicsaklanak néha, egy-egy akció is lehetne kicsit kidolgozottabb. Mindezeket egyébként abszolút ki lehetett volna küszöbölni a szerkesztés során, mert a cselekmény lendületes, a szereplők élnek, abszolút rendben lévő történet. A többiért kicsit kár. (Viszont ezek többségén egy 8-10 éves olvasó túllendül, egy 12-13+-os átlag kamaszt meg már egyébként sem kötne le a manócskás meseregény. Eleve, a fülszöveg alapján egy 14 éves biztos nem veszi kézbe, hiszen ő kikéri magának, hogy nem kislány:-)))

Habók P>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nem tudom. Valahogy nem áll össze. Egy tizennégy éves lány, aki hol túl gyerekes, hol túl felnőtt. Egy falu a háborúban, ahol minden finomság kapható, látszólag minden rendben van, csak a férfiak közül néhányan a fronton vannak, de senki nem hiányolja őket. Értem én, hogy nem akart túl sötét képet festeni az író, hisz épp háború van a szomszédban, de azért ez túl idilli. A fantasy rész jobban kidolgozott, de hát az csak a fele a történetnek.

SpekiReni>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

A 8 éves fiam kérte,hogy vegyem meg neki ezt a könyvet.És ez az első könyv talán amit maga olvasott el.Annyira tetszett neki,hogy rögtön elkezdte előlről,amint befejezte.

lillucc23>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nekem nagyon tetszett a történet, olvastatja magát, könnyed olvasmány, akár kisiskolásoknak is ajánlom, de felnőttként is hasznos a mondanivalója. Még a kislányom is kérte hogy olvassak belőle neki mert nagyon szépnek találta a borítót. :)

Titi_Nagy>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nagyon jó volt olvassni az egész könyvet. Imádam minden egyes percet amit olvastam♥. Nekem 5⭐.

Zsdavfan>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nagyon jó könyv. Szívem szerint 5 csillag de csak 4,5 mert van benne egy-két helyesírási hiba.
Egyébként nagyon jó, csak ajánlani tudom.

Iratkozz fel zsDavra youtubeon!!!!

Zsuzsanna_Horváth_12>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Most már ez a kedvenc könyvem, a végén sokat sírtam. c:

Okina9>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nagyon évezetes könyv! Varázslatos, és mély üzenetet közvetít az olvasók felé.

Egy-két helyen vannak elírások, de csak kis mennyiségben.

A lények külseje – főleg a borító alapján – emlékeztetnek a Münó: a holdbéli manó filmre, szóval ha bárki látta azt, és szerette, akkor tudom ajánlani ezt a könyvet.

Skrabut_Regina>!
Zsidákovits Dávid: Álomhozók

Nagyon szuper könyv, magával ragadó a történet és ami külön tetszik benne az hogy fordulatos. Egyik kedvenc könyvem lett mert amilyen csodás a történet olyan mély mondanivalója van és aki teheti olvassa el mert nem okoz csalódást! Gratulálok Dávid könyvhöz és hálás köszönet érte.