A ​felnőttképzés tudománya 3 csillagozás

Zrinszky László: A felnőttképzés tudománya Zrinszky László: A felnőttképzés tudománya

A könyv „címzett” olvasóközönsége mindazokból áll, akik valamilyen módon részesei a felnőttek tudatos fejlesztésének, de különösképp azoknak szól, akik szervezett keretek között tanulmányozzák az andragógiát.

Okker, Budapest, 2008
Okker, Budapest, 2005
Okker, Budapest, 1996

Bam>!
Zrinszky László: A felnőttképzés tudománya

Tömör, összefoglaló – új megközelítésekkel.
(Többször olvastam el belőle apróbb részeket, de még fogom az államvizsgáig is használni).

Brigi007>!

Franz Pöggeler, az andragógia kimagasló képviselője pedig a XX. század második felében újrafogalmazta „a modern felnőtt” lét- és képzési helyzetét. Hangsúlyossá tette, hogy immár a felnőtt nem „kész” lény, és ezzel tovább relativizálta az „érettség” fogalmát. A történelem túllépett azon a határon, ameddig a felnőttség elérése lényegében befejezettséget jelentett.

Henczi Lajos (szerk.): Felnőttoktató
Kraiciné Szokoly Mária – Csoma Gyula: Bevezetés az andragógia elméletébe és módszertanába
Magyar Edit – Maróti Andor (szerk.): Elbeszélések a magyar felnőttoktatás legutóbbi fél évszázadáról
Durkó Mátyás: Andragógia
G. Láng Zsuzsa: Tolmácsolás felsőfokon
Kálmán Anikó (szerk.): A felnőttképzés új útjai I.
Ligetiné Verebély Anna – Magyar Edit – Maróti Andor (szerk.): Sok szemmel a felnőttoktatásról 1997
Maróti Andor (szerk.): Andragógiai szöveggyűjtemény II.
Benedek András: Változó szakképzés
Kovács Ilma: Új út az oktatásban?