Jogalkotás ​és jogalkalmazás a XXI. század Európájában 1 csillagozás

Zoványi Nikolett (szerk.): Jogalkotás és jogalkalmazás a XXI. század Európájában

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

csgabi P>!

Most éppen csak egy tanulmányt dolgoztam fel alaposan a kötetből, de mivel én dolgoztam fel, tártam fel a benne lévő tanulmányokat korábban, elmondhatom, hogy egy rendkívül hasznos, szerteágazó, sok témát felölelő tanulmánykötetről van szó, amit bárki haszonnal forgathat, mert talál benne őt érdeklő témát, témákat. A tanulmányokat feldolgozáskor tárgyszavazni is kellett, nyugodt szívvel kijelenthetem tehát: majdhogynem alaposan el is olvastam mindegyiket.
A következő tanulmányokat tartalmazza a kötet:
A büntetésig és vissza: a fiatalkorúak büntető igazságszolgáltatásának változásai Hollandiában / Párkányi Eszter (2014)
A büntetőjogi mediáció: az „élő jog” / Raduly Zsuzsa (2014)
A class action az eredti formájában és egy befogadó országban / Bencsik Klaudia (2014)
A favor defensionis elvének megjelenése a bizonyítás során, különös tekintettel a terhelt kihallgatását érintő rendelkezésekre / Törő Blanka (2014)
A fegyveres elkövetés hatályos szabályozása az osztrák büntetőjogban / Miskovics Mariann (2014)
A földforgalmi törvény hatása a tulajdoni viszonyokra / Hornyák Zsófia (2014)
A gáziparban történő szabálytalan vételezés jogi szabályozása / Szilágyi Szabolcs (2014)
A halottak rendkívüli élete / Kormos Tímea (2014)
A határon átnyúló családjogi ügyek uniós szabályozásának hiányzó láncszeme: a házassági vagyonjogi rendeletjavaslatok / Tóth Barbara (2014)
A hazai magán-nyugdíjbiztosítás jogi szabályozása napjainkig / Lados Dóra Rozália (2014)
A jogalkotás és jogalkalmazás együttes vizsgálatának szükségességéről az ókori jogtörténeti kutatásokban / Szabó Erzsébet Julianna (2014)
A jogos védelem határai napjainkban / Elek László (2014)
A korrupciós bűncselekmények pönalizálásának megváltozott szabályai az új Büntető Kódexben / Kiss Patrik (2014)
A közigazgatási eljárásjog alapelveiben biztosított ügyféli jogosultságok / Reiterer Zoltán (2014)
A macedón-görög konfliktus fejlődése az 1995-ös ideiglenes megállapodás tükrében / Milanov Viktor (2014)
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság szerepe a tudományos minősítés rendszerében / Bátyi Emese (2014)
A megfelelő belső piaci verseny elősegítése az alkoholtermékek jövedékiadó-mértékének harmonizációja tükrében / Mihályi Petra (2014)
A polgári jogi elvárhatóság / Zsoldics Zsófia (2014)
A rendészet fogalma a magyar jogtudományban / Pohubi Máté (2014)
A sérelemdíj és felelősségbiztosítás viszonyának egyes kérdései az új Ptk. hatálybalépésének küszöbén / Nagy Gergő (2014)
A szellemi közös tulajdon jogelméleti alapjai / Gál István (2014)
A társállatok jogi védelme / Jámbor Adrienn (2014)
A tényálláshoz kötöttség a harmadfokú büntetőeljárásban / Háger Tamás (2014)
A termőföldvédelem jogi szabályozásának kialakulása Magyarországon / Jani Péter (2014)
Az általános szerződési feltételek és a szerzői jog kapcsolódó pontjai / Sápi Edit (2014)
Az egyenlő bánásmód követelményének szabályai a munka törvénykönyvében / Zaccaria Márton Leó (2014)
Az EU értékválasztása: megújuló energia vagy atomenergia? / Gyüre Annamária Csilla (2014)
Az Európai Külügyi Szolgálat szerepe és fejlődése / Szabó Fruzsina Mariann (2014)
Az Európai Unió jogfejlesztő politikájának 21. századi kihívásai: a környezetvédelem és kisebbségi jogok / Görög Dóra (2014)
Az európai üzemi tanácsra vonatkozó szabályok a magyar jogban / Bagdi Katalin (2014)
Az okiratok ismertetése és felolvasása a tárgyaláson / Hati Csilla (2014)
Az orvosi műhibaperek egyes eljárásjogi kérdései, különös tekintettel a bizonyításra / Kaszás Eszter (2014)
Az osztrák és a magyar távoltartás összehasonlító elemzése / Tóth Andrea Noémi (2014)
Az uniós jogalkotás hibridje: opcionális közös adásvételi jog és fogyasztóvédelem / Vincze Gabriella (2014)
Bírói felelősség contra pártatlan bíró?: a bizonyítási teher dilemmái a magyar büntetőeljárásban / Biczó László (2014)
Egyedileg megtárgyalt?: akadály a tisztességtelenség vizsgálata előtt / Keresztes Gergő Márk (2014)
Egyéniesítés, kockázatbecslés, reszocializáció?: az új büntetésvégrehajtási törvény koncepciói / Kovács Krisztina (2014)
Előhaszonbérleti jog gyakorlása termőföld haszonbérleténél / Francsovics István (2014)
Fogyasztóvédelem a büntetőjog tükrében / Gócza Ágnes (2014)
Házirend és betegjog a kórházban / Török Erzsébet Zsuzsanna (2014)
Hogyan kerül a család az alkotmányba? / Zsiros Annamária (2014)
Jogalkalmazás az adminisztratív bíróságok gyakorlatában / Hrecska Renáta (2014)
Jogalkotás és jogalkalmazás a kiemelt jelentőségű büntetőügyek tükrében / Fedor Anett (2014)
Kényszermegoldások magáncsőd hiányában: a magánszemélyek fizetésképtelenségének okai / Tarkó Izabel Ágnes (2014)
Konszernjogi felelősség az új Ptk-ban / Bodó László (2014)
Középszintű önkormányzatok tegnap, ma, holnap / Barta Attila (2014)
Magyarország és az európai integráció / Klemm Dávid (2014)
Organizational changes of administrative sanctioning: the new relationship between law on offences and structure of administrative system in Hungary / Árva Zsuzsanna (2014)
Svédország és Dánia energiaadó rendszere az EU irányadó irányelveinek tükrében / Lakatos Máté (2014)
Személyiségvédelem a sajtó- és médiajogban / Kőmíves Péter Miklós (2014)
Új alapelvek a hazai közszolgálati jogviszonyban? / Dorka Dóra (2014)
Uniós támogatások visszafizetésének kötelezettsége / Szabó Szandra Kinga (2014)
Vasúti utasok jogai az Európai Unióban / Zoványi Nikolett (2014)