Szexpiaci ​körséta 19 csillagozás

Riportok a prostitúció világából
Zombori Attila: Szexpiaci körséta

Mindjárt az első este szerencsénk volt. Felcsíptünk két japánt, akik köztudottan a legjobb vendégek. Borzasztóan gátlásosak, csak sandítanak a lányokra azzal a ferde szemükkel, nem mernek megszólítani senkit. Ha meg odamegy hozzájuk az ember, egy perc alatt rátérnek a lényegre, s megkérdezik, hogy mennyi? És villámgyorsak az ágyban. Ez pedig nem utolsó szempont. Meg vannak őrülve a nagymellű nőkért.
Na, felvittük a japánokat az én lakásomra. Szó nélkül letették a 100-100 dollárt, aztán szépen eldiliztünk velük. Nem is tűnt munkának a dolog. Nem jutott az eszembe, hogy én most pénzt keresek. Akkoriban még nem csináltam olyan vadul a dolgot, mint később. Etettük, itattuk a japánokat, aztán persze megkapták azt is, amiért fizettek és szépen, sűrű meghajlások közepette távoztak. Igen elégedettek voltak. Mit mondjak – mi is.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Roszka

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Prostik és stricik vallanak életükről, hogy hogyan is kerültek ebbe a helyzetbe. Van olyan lány, akit a saját nővére adott el egy stricinek, aki, miután a pasija jól elveri visszaszökik a nővéréhez, aki még vagy háromszor eladja.Van aki önként megy el kurvának, és van olyan akit rákényszerítettek. Ezek a nők megszokják, hogy nagystílű életet élnek„ két kézzel szórják a könnyen szerzet pénzt. Azután hiába a nagy elhatározás, gyárban, melósként csak a töredékét keresik meg, és az ugye nem tetszik nekik. Nagyon kevesen képesek ebből az ördögi kőrből kilépni. Egyikük így fogalmaz: Kurvának lenni életérzés.
Én azt mondanám, a mocsokban nem mindenki érzi jól magát.

BakosJuci MP

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Érdekes riportkönyv a ’80as évek budapesti prostituáltjainak világából.
Az eleje kicsit sablonos volt, eléggé untam a történeti áttekintést, hogy mikor milyen törvények mit szabályoztak, de oké, kell valami történeti áttekintés. De a riportok már nagyon érdekesek voltak. Jaj, tudom én vagyok a naiv spoiler. Tényleg jól meg lett írvva, elég komoly szociológiai tanulmány. Talán még arra lettem volna kíváncsi, hogy kik azok, akik igénybe veszik a szolgáltatást… de megértem, hogy nem sikerült őket tollhegyre tűzni.
Egyetlen „hibája”, hogy elmúlt jó 30 év, és bár a szakma örök, de a Rákóczi tér azóta sokat változott már. Bár szívesen olvasnék egy könyvet arról is, hogy most mi van.
Azt pedig próbálom feldolgozni, hogy ebben a könyvben az Idegenforgalomnak vagy a Propagandának volt-e nagyobb szerepe (értsd.:k kiadó).

Emmi_Lotta IMP

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Több mint húsz éve olvastam, és még mindig emlékszem a könyv egyes megdöbbentő részleteire.
Például egy prosti kihúzatta az elülső fogait, mert „nem kellettek a melóhoz”.

Sydneyke

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Annyira tetszett gyerekkoromban, hogy most újra beszereztem, mivel a költözések során valószínűleg kiselejteztük.
Már mókás így 2014 ben a német márkáról meg az akkori szokásokról olvasni, de akkor is nagyon olvasmányos a könyv.

Tiraus

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Érdekes volt. Kíváncsi lennék, hogy így 30 évvel később, hogy működhetnek ezek a dolgok.

Hortobágyi_Mara

Többször olvastam. Érdekes.

Danadia

Zombori Attila: Szexpiaci körséta Riportok a prostitúció világából

Azután kerestem meg ezt a könyvet, hogy a K2-ben erről beszélt a prosti. Érdekes, bár régi.

Brigii P

-Miért?
– Egyszerűen mert hülye vagyok. Mert nem gondolkozom. A megszokott dolgok idegesítenek.