Vesztesnek ​születtünk 1 csillagozás

A Scampolo story
Zoltán János: Vesztesnek születtünk

A riportkönyv a legendás 60-as,70-es évekbeli beat és rock zenekar,a Scompolo történetét dolgozza fel több mint 200 korabeli fotó felhasználásával. Számos jelentős előadó kezdte pályafutását az együttesben,pl Komár Laci,Faragó Judy István,Zalatnay Cini,Presser Gábor,Bontovics Kati,stb.. A könyv szerkesztője Danyi Attila a zenekar hajdani vezetője,aki megtörte az omerta, a hallgatás törvényét,így ez az első olyan mű,mely hitelesen mutatja be a magyar beatzene kialakulását,térnyerését, az akkori politikai rendszer beépülését a hazai rock életbe. Majdnem botránykönyv,mert hitelesen számol be a legendás sikerekről,verekedésekről,botrányokról.Vesztesnek születtek,mert hangosak voltak és zenéjükkel reményt adtak fiatalok ezreinek, ez persze szálka volt a hatalom szemében.

Music City, Budapest, 2004
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632121538 · Illusztrálta: Jencsók Antal

KBCsilla P>!
Zoltán János: Vesztesnek születtünk

Nagyon szeretem a zenét, különösen a rockzenét, így örömmel vettem a kezembe a könyvet.
Természetesen nyílt titok, hogy a Scampolo időszakában a politika is beleszólt a zenébe. (is)
A riportalanyok között volt sok olyan, akinek a nevét sem hallottam eddig, így nagyobb lelkesedéssel olvastam azokat, amikor az ismertebb személyiségek nyilatkoztak.
Kedvencem Komár László volt, ő amúgy is fiatalkorom nagy szerelme volt. Viszont az nagyon meglepett, hogy az általam eddig nagyrabecsült Presser nemhogy nem nyilatkozott, de a felkérésekre sem reagált.
Rengeteg jó kép van a könyvben, jókat mosolyogtam magamban azon, ahogy öltözködtek akkoriban a „sztárok”, akik egyébként – legalábbis többségük – a zenélés mellett amúgy rendes dolgozó emberek voltak, sztárallűrök nélkül.
Igazi örömzene volt az, amit akkor játszottak, így öröm volt számomra is az egész könyv.