Terézapu ​beájulna 22 csillagozás

Zoltán Diána: Terézapu beájulna

„- Röhejes – mondják, akik elsőként olvasták ezt a könyvet. Elhihetjük nekik, mivel ők a szerzők. Ez a kötet nem csupán két idei sikerkönyv – az Állítsátok meg Terézanyut, illetve az Apám beájulna – paródiája, hanem kicsit több is annál. Tele van fílinggel, annyit isznak benne, mint állat, az ötdekás Kalasnyikov vodka ugyanúgy lenullázódik, mint a libamáj gyöngyhagymával. Asszt ajánljuk hát, vesse bele magát a dzsandzseszba, félre a rátartipicsa önkontrollal, küldje meg a harci színeket frankón, és vágjon valagára az uccsó kétezresének! Ha felmarkolja ezt a könyvet, még vissza is kap némi aprót. Dzsávesz, világ! Hát nem megéri?”

Pallas, Gyöngyös, 2002

Baba082>!

Beteg ez a könyv:)
Igazából nem éreztem, hogy paródia, mivel az összes hasonló könyv ilyen, amit parodizálni hivatott, mondjuk minden történés kicsit el volt túlozva ebben, talán itt van a paródia része.
Borzalmasan hülye ez a Léna, de olyan szövegek vannak a könyvben, hogy ezt az olvasó, ha van némi humora, megbocsájtja neki.
Azon mondjuk még most sem tettem túl magam hogy lehet asztalra kirakni a nyelvünket, ha piercinget akarunk, és ráadásul gyűrűt beletenni, de mivel ez nem piercer tankönyv, nem kellene megakadnom ezen…De azért én megakadtam, oké, hogy paródia, na de azért, na!
Ennyi bugyutaságot egy könyvben ritkán olvas az ember, a BKV-s sztori viszont kimondottan meghatott, miközben törvénytelenül vihogtam rajta. Mondjuk logikai defektje is van, hiszen a könyv elején sincs autója a csajnak, így nem értettem mi benne az újdonság, de legyen, bár a szerkesztő jobban tette volna, ha ezt a fejezetet a könyv elejére teszi.
Nagyon jó a Herót szomszéd, én akarok egy ilyen szomszédot!!!Mit egyet? Minden szomszédnak ilyennek kéne lennie, sajnos a sajátom rosszabb, ő áztat el engem folyamatosan, és sajnos ez nálunk nem ment életeket/ ételeket. De nem lehet minden regénybe illő.
Durva itt is, ahogy egy fizetésből kirámol egy komplett bevásárló központot, ahogy a hasonló szingli sztorikban agyrémet kap a kedves olvasó, hogy egy megjelentetett szórólap terv kifizetéséből világ körüli útra fizet be a nagyon önálló és nagyon …szatlan főhősnő. Továbbá örültem, hogy másnak sem tetszik az a vonulat, hogy munkanélküliként a hasonló regényben a szűziesen ártatlan, mindenki által csak kihasznált tüzelő hölgyemény minden útba jövő hímet és alkohollal dúsított frissítőt kipróbál.
Egyszóval zseniálisan gügye, nem egy klasszikus orosz regény, de ilyen undorító hónapban, mint a február, napfényt…és unicum gőzt hoz az ember lánya életébe.

Psyszah>!
Zoltán Diána: Terézapu beájulna

Szintén nagy kedvencem ez a könyv. Többször is olvastam és karácsonykor az egyik barátnőmnek is megvettem aki szintén hasonlóan vélekedik róla.

Szibyl>!

a Fogyasztói társadalom Nyáron Hideg, Télen Meleg Temploma = Pláza