A ​rét illata 9 csillagozás

Tüsszencs kavicsmeséi
Zokob Anett: A rét illata

„Jártál-e már vadvirágos réten?
Hallottad-e fű hangját a szélben?
Láttad-e már tarka szín javát?
Érezted-e üde illatát?
Hol bánatod, mint pacsirta dala, úgy száll tova.
Ki nem járt ott még soha, önmagával mostoha.”-

Kísérd el Tüsszencs manót felfedezőútjára!
Ismerkedj meg te is a rét virágaival!
Ha jól figyelsz, a rejtőző kavicsokat is megtalálhatod! Kalandra fel!

42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150056968 · Illusztrálta: Zokob Anett

Gelso >!

Zokob Anett: A rét illata Tüsszencs kavicsmeséi

Nagyon kedves könyv, kedves a kismanó, Tüsszencs is, aki arra vállalkozik, hogy megállapítsa, vajon melyik virágnak van a legjobb illata.
Verses formába, rímekbe szedve meséli el a történetet, felkeresi a rét virágait spoiler ebből a célból – de vajon el tudja-e dönteni nap végére?
Aranyos kis mese, szerintem könnyen eldramatizálható lehet gyerekekkel – és arra is alkalmas lehet, hogy az egyes mezei virágokat megtanítsuk, megismertessük velük.
Nem könnyű a feladat, mert nem csak a hétköznapi, ill. a mindennapi életünkben megtalálható (pipacs, gyermekláncfű, kamilla, lóhere) virágok bukkannak fel a kötetben, hanem ritkábban, városban nem előforduló és gyakorlatilag emiatt kevésbé ismertek is (mécsvirág, szulák, lednek, iszalag). A kötetnek köszönhetően feleleveníthettem olyan rég elfeledett, de gyerekkoromban még gyakran majszolt növényt, mint a papsajt (mi kácsipapának hívtuk), helyretette bennem, hogy a katángkóró és a búzavirág nem ugyanaz a növény – pedig én azt hittem, vagy sosem láttam egymás mellett a kettőt.
Szóval hasznos volt ez a kis könyv, de sajnos, nem tudom, hogy a gyerekeket ennyire mélyen érdekli-e mindez?

krlany I>!

Zokob Anett: A rét illata Tüsszencs kavicsmeséi

Kis növényhatározó mondókás stílusban, ismétlődő rigmussal, miközben a rét virágait megtanulja a gyerkőc. A réten sétálva is használható, sőt, úgy még inkább kaland. Ami még nagyon bájos benne, hogy az illusztrációk úgy vannak festve, hogy egy részük festett kavics, amit a végén a gyerkőc meg is kereshet a képeken. Interaktívvá is lehet tenni, játék formájában. Marha jó ötlet.
Tüsszencs manó egy nagyon kedves, cuki manó. Az illusztrációk is nagyon rendben vannak. A versike egy-két helyen döccen, de van körülötte annyi izgalom, érdekesség és játékosság, hogy ezt simán megbocsátom neki.
Végre nem egy tucat mesekönyv, hanem tényleg igazán kreatív, ami kifejezetten a természetismeretre helyezi a hangsúlyt. Világjáró Természettudós gyerkőcök nagyon fogják élvezni.

Honey_Fly P>!

Zokob Anett: A rét illata Tüsszencs kavicsmeséi

Nagyon bájos verses mesekönyv. Pont olyan, mint amit a borító ígér. Tüsszencs manó kedves, kíváncsi teremtés. Végigjárja a rétet, vadvirágokkal ismerkedik és ismerteti meg velünk is ezeket a légies, finom, ma már sajnos nem is olyan hétköznapi növényeket. Az illusztrációk is szépek. Tüsszencs háza igazán varázslatos, hívogató otthon. A virágok rajzai élethűek, egy kis csalafintasággal, festett kavicsokkal megfűszerezve. A „versszakok” eleje és vége repetitív. A 6.5 éves hamar lelkesen skandált. Jól éreztük magunkat olvasás közben és várjuk a tavaszt, hogy mi is szaglálódhassunk a réten.

SzTEtti>!

Tüneményes!
Imádtam Tüsszencset, a kis manót, aki minden virágot lehapcizott. :D
Nagyon jó kis ritmusos versekben ismerteti meg a kicsiket a virágokkal. Lehet vele színeket tanulni is. Aztán a végén ad egy kis plusz feladatot is, hogy újralapozzuk a könyvet (szuper trükk :D ), valamint leírja, hogyan játszhatjuk el a mesét egy csoport gyerkőccel.
Ismétlődő kis verset mond Tüsszencs minden virágnak, akik válaszolnak rá. Nekem kicsit sok volt már. A közepébe elfért volna egy oldalpár, ahol mondjuk ebédel, vagy pihen egyet vagy valami, mert a nyelvem letört már a sok ismétlődéstől. :D
A kislányom minden hapcinál nagyot nevetett, és minden szippantásnál szuszogott. Cukikám. :D
Az illusztráció nagyon igényes és szép. Nem túl harsány, nem túl sok, a lényegre szorítkozik, mégis aprólékos. A lapok jó vastagok, így néha azt hittem, kettőt lapoztam, de ez a lapvastagság kisgyerekeknél hasznos.

Vörös_Brigitta>!

Zokob Anett: A rét illata Tüsszencs kavicsmeséi

Igényes és bájos, szemet gyönyörködtető az illusztráció, a kis Tüsszencs manófiú is imádnivaló. A réti vadvirágokat ismerhetjük meg, egyszerű, de kellemes kis verseken keresztül.