Girl ​Online (angol) (Girl Online 1.) 34 csillagozás

Zoe Sugg: Girl Online (angol) Zoe Sugg: Girl Online (angol)

The incredible debut novel from YouTube phenomenon Zoe Sugg, aka Zoella.

I have this dream that, secretly, all teenage girls feel exactly like me. And maybe one day, when we realize that we all feel the same, we can all stop pretending we're something we're not… But until that day, I'm going to keep it real on this blog and keep it unreal in real life.

Penny has a secret.

Under the alias Girl Online, Penny blogs her hidden feelings about friendship, boys, high school drama, her crazy family, and the panic attacks that have begun to take over her life. When things go from bad to worse, her family whisks her away to New York, where she meets Noah, a gorgeous, guitar-strumming American. Suddenly Penny is falling in love – and capturing every moment of it on her blog.

But Noah has a secret, too, one that threatens to ruin Penny's cover – and her closest friendship – forever.

Penguin, London, 2015
Penguin, New York, 2014

Penny Porter · Noah Flynn · Elliot Wentworth

Camelia>!

Wow! *-*
Lehet, hogy nem a legakciódúsabb könyv, amit valaha olvastam, de nekem nagyon tetszett.
Zoellát nagyon szeretem eleve és szerintem tökre ugyan úgy beszél, mint ahogy ír. :D
Meg én is meglepodtem magamon, amikor gond nélkül végig tudtam olvasni.
Egyszerű szöveg, érthető, és nagyon kis aranyos.
Na de nézzük is a történetet inkább.
Penny hihetetlenül szimpatikussá vált már az elején. Magamra ismertem a karakterében.
Hihetetlen bátor szerintem az által, hogy meri kiírni az érzéseit és a véleményét egy blogra. És ezek az érzések, gondolatok valodiak és nagyon igazak. Sokat segíthet az embereknek. Penny ék meg az a határtalan sok visszajelzés.
Talán mondhatom, hogy hasonlóság még kettőnkben.
Az ő szerelmi élete olyan mint amilyenre én vágyom.
Elutazom, a világ legjobb helyére, hopp beleesek egy pasiba és minden jó. Persze én azzal megelegednek ha mondjuk a könyvtárban osszefutnek egy ilyen sráccal.
Nekem is van egy lelki társam, akivel mindent meg tudok osztani, bár néha napok kellenek hozzá, de megért engem. Akár Elliott Pennyt.
Sajnos az iskolai zaklatasokkal is nagyon egyet tudok érteni. Nem szép dolog, de nekem is volt már részem benne. Talán nem olyan durván mint Pennynél a bugyis videó.
Noah elsőre egy igazán szemrevaló pasi, aztán másodjára kösz de nem kérnek belőle.
Ha valakiről olyan hírek terjednének, hogy együtt van valakivel és még csak be sem vallja én tuti messzire elkerulnem.
Nagyon szerettem a könyv hangulatát, egyszerűségét.
És azt a nagyon sok hasonlóságot amit felfedeztem olvasás közben. *-*

Lilla>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Nagyon tetszett ez a könyv!
Az egésznek nagyon különleges hangulata volt. Cuki volt, hogy Penny-nek mennyire angolos, Noahnak pedig amerikaias a stílusa. Jó volt róluk olvasni.
Penny és Noah története is nagyon érdekes volt. Pen azért (is) volt szimpatikus, mert próbálta legyőzni a félelmeit és látszott a fejlődése is a könyv során.
A végén lévő fordulatra nem számítottam (vagy legalábbis nem így), de az is tetszett.
Szó volt benne a félelmeinkről, az internet sötét oldalairól, barátságról, családról, szerelemről és még sok minden fontos témáról.
Rengeteg izgalmas résszel tarkított, aranyos történet volt. Nem olvastam folyamatosan, de amikor kézbe vettem egy 100 oldalig a rabja voltam a történetnek. off
Szerettem, s lehet, hogy még elolvasom máskor is! :)

ui.: Egyébként nagyon szeretem Zoe videóit . Mindig nagyon jófej és aranyos a videókon keresztül. ❤ és szépen is beszél amúgy – ezt érezni a történetben is

Tinah>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

A Girl Online-t eredeti nyelven, tehát angolul olvastam el. Az angoltanárunktól azt kaptuk nyári házi feladatnak, hogy olvassunk el egy minimum 100 oldalas regényt, majd írjunk róla egy min. 250 szavas összegzést. Mivel nem volt ötletem, ezért a könyvtár idegennyelvű könyvkészletéből válogattam, amikor megpillantottam ezt a regényt. Gondoltam megpróbálkozom vele, már csak nem olyan nehéz a nyelvezete, hogy nem értem meg a történetet.

És azt itt és most leszögezném, hogy ez a regény szuper választás az angol nyelv gyakorlása érdekében! Egyszerű, mégis nagyon jó a megfogalmazása, nem használ olyan szavakat, amik talán problémát okozhatnak a megértésben. Végig érthetően követtem a cselekményeket, nagyon élvezetes volt angolul olvasni. Sokkal jobb volt így, mintha magyarul olvastam volna.

A történet bár elsőre egy könnyed tini-drámának tűnhet, merőben több témát dolgoz fel, mint holmi szerelmi-bánatos regény. Nyilvánvalóan nagy szerepe van a sztoriban a szerelemnek, és a tinédzser lányok mindennapos problémáinak, de mégis van benne egy plusz, ami rávilágít Zoe Sugg írói tehetségére.

A véleményemet bővebben itt olvashatod: https://lapok-koze-rejtozve.blogspot.hu/2017/08/ami-net…

U_Viki>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Annyira tetszett ez a könyv! ♥ Pedig nem álltam hozzá egyáltalán pozitívan. Úgy gondoltam, hogy Zoe is csak egy youtuber akinem megadatott a lehetőség, hogy egy könyvet írjon, csak azért mert híres. Mostanság annyi videós jelenik meg saját könyvvel, hogy nem tudtam mit gondoljak róla. Egyébként nincs semmi bajom Zoe-val, sőt az egyik kedvenc angol videósom.

Valahol az 50. oldal környékén rájöttem, hogy ez azért egy kicsit több mint egy kis szárnypróbálgatás. Olyan pihe könnyű a történet mégis feldolgoz egy pár komoly témát. Egyedül Meghant és Olliet nem kedveltem. Penny pedig az egyik kedvenc női karakterem lett. Nagyon inspiráló személyiség, és nem csak a tinédzsereknek. Meg kellett tanulnia kiálnia az igaza mellett és leküzdeni a félelmeit. spoiler

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a továbbiakban. :)

adrii01>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Ezt anno nyelvgyakorlási célzattal vettem meg, láttam róla, hogy sokan ajánlják így gondoltam miért ne.

Nagyon vegyesek az érzésem a könyvvel kapcsolatban. Aranyosnak aranyos, viszont túlontúl mesebeli is. Habos-babosnak éreztem.
Penny kedvelhető személyiség, egyénisége van, nem is akar másnak mutatkozni, mint aki. Ám nagyon sebezhető volt eleinte, félt kiállni magáért, emiatt a barátnőnek nem nevezhető iskolatársa sokat bántotta lelkileg.
A családjával és a legjobb barátjával New Yorkba utaznak egy esküvő megszervezése miatt és itt ismerkedik meg Noahval, és ahogy az lenni szokott rögtön egymásba is zúgnak. Ezek a párbeszédek köztük annyira tiszták és gyermekiesek voltak. Szurkoltam értük, hogy a sok titkolózás nehogy gátat szabjon köztük, de végül jól alakultak a dolgok.

Csalódással töltött el az a tudat, hogy a könyvet nem is Zoella írta, hanem valaki más írta meg és ő csak érintőlegesen vett részt benne.
Csalódás ide vagy oda, bárki is írta, ha nem is többször olvasós könyvet írt, egyszer megéri elolvasni. Hisz kedves történetet kaptam.

Szami81>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Pozitiv csalodas ez a konyv. Kinottem mar a fan korszakbol, de szeretem Zoellat, a konyvvel kapcsolatos botrany utan pedig kivancsi voltam, mennyit kapunk Zoellabol. Sokat. Nagyon sokat. A stilus is tetszett, szinte vegigmosolyogtam, nehol megkonnyeztem, es bar a befejezestol kicsit tobbet vartam, jo volt. Kivancsian varom a masodik reszt. A napokban posztolt vlogot Zoella arrol, hogy pontosan hogyan keszul a folytatas, hogy milyen segitseget kap az alkotoi munkahoz. Ha ezt az elso resz elott is nyilvanossagra hozta volna, elkerulhette volna a botranyt.

Update, 2021:
Újraolvastam, mert nemrég eszembe jutott, hogy ez volt az első angolul olvasott könyvem. Reméltem, hogy kicsit változik majd róla a véleményem, de az a helyzet, hogy szinte csak rosszabb lett, mint anno. I mean, 2017-ben egy félig a romantikus regények világában élő, félig mindezt teljesen elutasító 16 éves tini voltam, de valahogy teljesen már akkor sem tudott megnyerni magának ez a könyv, most pedig még jobban átlátom a dolgokat.
Bírom Pennyt, ezt szögezzük le. Állati klassz, amit csinál, emlékszem, ez a könyv járult hozzá elsősorban ahhoz, hogy újra blogolni kezdjek. A blogom azóta is él, bár idén február óta semmit nem írtam rá.
Maga az elképzelés is nagyon tetszett, ahogy a káosz közepette Penny legyőzi a félelmét és elrepül New Yorkba, ráadásul nem olyan mondvacsinált indokokkal, mint amivel Wattpaden találkoznánk. A kapcsolata Noah-val is aranyos volt, de ezt illetően több gondom is akadt. Az első mindjárt az, hogy ezek kb 2 nap ismeretség után olyan halálos szerelembe esnek, hogy csak na. Szóval ilyen nincs. A másik, hogy Penny 15 éves, Noah pedig 18. A világon semmi bajom a korkülönbséggel, mert ez még nem lenne vészes, de komolyan, miért van az a való életben is, hogy 18 éves fiúk kavarnak 15 éves csajokkal?! Mit esznek rajtuk, már nem azért? Hiszen szinte kislány!!
Most úgy beszélek, mint valami öregasszony. Júlia, szedd össze magad, csak irigy vagy, mert te 20 évesen sem kellesz senkinek. A kedvenc szereplőim egyértelműen Elliot és Tom voltak, na meg a kis Bella.
Tulajdonképpen ajánlom a könyvet, mert alapvetően nem rossz, ha kikapcsolódni vágyik az ember, de engem másodszorra sem vett meg. Mindenesetre a három csillag rajta marad.

2017:
Tetszett, mert ez volt az első könyv, amit angol nyelven olvastam, de azért lehetett volna kicsit több is. Időnként kicsit unalmas volt, de ez végül is csak így utólag tűnt fel, mert akkor túlságosan lefoglalt a tény, hogy ÚRISTEN ANGOLUL OLVASOK MEKKORA KIRÁLY VAGYOK. Mindenesetre például részben ennek a könyvnek köszönhetően kezdtem újra a blogolást. A karakterek szimpatikusak, de a történet maga kissé fura volt. Azért tetszett, majd lehet elolvasom magyarul is, hogy mennyire sikerült megértenem a leírtakat :)

_Dany_>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Annyira tetszett amikor elkezdtem. Direkt egy könnyedebb könyvet akartam olvasni és azt gondoltam ez pont az amire szükségem van humoros volt és a kapcsolat is olyan aranyosnak indult. Peny az elején nagyon félénk volt pánik rohamokkal küszködik és mondhatni elég szerencsétlen volt viszont a könyv végére legyőzi a félelmeit és magabiztosabbá válik. Tetszett a humor és Peny kapcsolata Noah-val leginkább Marni Bates könyveihez tudnám hasonlítani ezt a történetet. Viszont egy csillagot muszáj volt levonnom amit csak nagy vonalakban írok le, mert nem szeretnék spoilerezni.
Reménykedtem, hogy a titok nem az lesz amire gondolok de nem úgy lett ami nekem rontott a könyvön. Miért kellett egy jó alapsztorit egy számomra már eléggé elcsépelt közhellyel elrontani?

unhappymeals>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Én is nyelvgyakorlási céllal vettem meg antikvár példányként a könyvet, mert azt hallottam, hogy eredeti nyelven sokkal élvezhetőbb a történet, mint magyarul. (A magyar változathoz nem volt szerencsém.) Aki az angolt szeretné szinten tartani, annak ajánlom, nem volt bonyolult a nyelvezete, a stílus is gördülékeny. Maga a sztori az „egynek elmegy, nem rossz” kategóriába tartozik nálam.

lenaishere>!
Zoe Sugg: Girl Online (angol)

Egy könnyed és kellemes sztori. Bár kissé nekem sematikusak a szereplők és a történet menete is, így nem hiszem, hogy folytatni fogom a sorozatot. Sok hasonlót olvastam már.

katonline>!

Sometimes you have to face up to your fears to realize that they aren’t actually real.

_Dany_>!

„If you could invite any fictional character to a picnic, who would it be?”
I insantly smile. Noah's random questions are definitely great icebreakers. „Augustus Waters from The Fault in Our Stars.” I say. „So I could bring him back to life.”
„Great answer,” Noah says. „I'd bring that sappy guy from Twilight – so I could kill him.”

vikcs>!

Lesson 4: Never, ever, under any circumstances, wear multicolored unicorn knickers.

vikcs>!

Some rubbish things have happened to me recently but I haven’t let them beat me.

vikcs>!

But then I wondered if sometimes our friendship are a bit like clothes and when they start feeling uncomfortable it's not because we've done anything wrong. It just means that we've outgrown them.

ZsJul>!

I frown. It's true that I'm supposed to be helping with the set design as well as be the official photographer but I never would have volunteered if I'd known I'd become some kind of Banksy. I mean, I did write I LUV 1D on a park bench three years ago… but I don't think that really counts.

ZsJul>!

Elliot says his teacher is so old he actually spoke Latin when it was still a living language […]

adrii01>!

‘Do you know what an inciting incident is?’ Noah says as he turns off the engine.
I shake my head.
‘It’s the point at the start of a movie where something happens to the hero that changes their life forever. You’ve seen Harry Potter, right?’
I nod.
‘Well, the inciting incident in that movie is when Hagrid tells Harry Potter he’ll be a great wizard someday and gives him the invite to Hogwarts.’
‘Oh, right.’
Noah looks down in his lap, like he’s embarrassed. ‘I think that’s what you might be to me.’
‘What? A wizard?’
‘No! My inciting incident.’