A ​turné (Girl online 2.) 19 csillagozás

Zoe Sugg: Girl Online – A turné

A 27 éves Zoe az Y generáció nemzetközi sztárja, aki Zoella néven pár éve indított divat- és sminktanácsadási csatornát a YouTube-on. Korosztályából sok lány őt tekinti legbizalmasabb barátnőjének, akivel fiúkról, családról, suliról és divatról, szerelemről és félelmekről is őszintén lehet beszélni. A Girl Online megdöntötte a megjelenés hetében legjobban fogyó könyv eddigi világrekordját, 35 országban vehetik kézbe a rajongók.
A Girl online A turné Penny történetének nem kevésbé izgalmas folytatása.

Pár megdöbbentő adat Zoelláról:

Libri, Budapest, 2017
356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633104446 · Fordította: Lovas Anna

Lillsz

OMG! Ez a rész is a kedvencem lett! :D
Kicsit féltem, hogy a második rész nem lesz annyira jó mint az első, de ez nem így történt.
Noah elég sokat változott, volt egy pont ahol nagyon nagyot csalódtam benne, de végülis megértettem. Penny még mindig bölcs és a korához képest nagyon érett ÉS spoiler
Ami nagyon meglepett az a vége. Nem tudom ki kire gondolt de nálam fel se merült, hogy spoiler .
Kíváncsi vagyok a harmadik részre és várom, hogy megjelenjen, remélem nem kell sokat várnunk rá! 5/5

Nori_Granger
Zoe Sugg: Girl Online – A turné

Girl Online újra bekapcs…
Hm…nem is tudom hol kezdjem. Nagyon jó pillanatban kezdtem neki ennek a könyvnek. Éppen egy olvasói válságból lábaltam kifelé,és mindenképpen egy könnyed történetre vágytam. Úgy gondoltam,hogy erre tökéletes lesz a Girl Online 2. része. Nos,maga a történet csöpög a romantikától,de ez nem baj,mert valójában erre számítottam. Ez a rész eléggé klisés lett,de azért annyira mégsem,mert mégis volt benne izgalom,és egy csöppnyi kiszámíthatatlanság (a történet egy részén,de erre később visszatérek). A borítójáról annyit,hogy nekem egyáltalán nem tetszik,de ezért nem adok pontlevonást,elvégre a történet számít.
Nos,ha már történet,akkor erről is szeretnék írni néhány dolgot. (Spoilerek előfordulhatnak,de igyekszem kitakarni őket.) Szóval,Penny továbbra is idétlen maradt,sajna nem javult semmit. Elesik,megbotlik,leönti magát,de annyi baj legyen…Noahnak így tetszik. Ebben a részben viszont szerintem jobban tudtam Pennyvel azonosulni,mert a valóságban valószínűleg én is sokszor úgy cselekedtem volna,mint ő. Főszereplőnk és Eliott barátsága számomra lenyűgöző. Mindig,minden helyzetben hűségesek egymáshoz. Noah-val kapcsolatban vegyesek az érzelmeim. Még mindig elragadó,és a bókjaitól sokszor már én is olvadoztam,pedig nem is nekem szánta. :( De azért eléggé elhanyagolta Penny-t a turné során. Tényleg,megígérte,hogy majd kettesben is sok időt együtt töltenek és amikor erre sor került,valahogy mindig fontosabbnak tartott más dolgokat. ( spoiler ) Igazából nem tudom,hogy abban az esetben mit gondoljak róla,amikor spoiler
És lett egy új kedvenc szereplőm,Larry. :D Kinézete tisztára kemény biztonsági őr kisugárzású,de belül mégis lágyszívű. Imádom! :DD
Érdekes,hogy meleg vonal is megjelenik a történetben,mostmár erőteljesebben,mint az előző kötetben. Na és az a rész,amire én nem számítottam,az az,hogy spoiler
Remélem,hogy lesz majd 3. rész is,szívesen olvasnám tovább Penny történetét. Abszolút 5*.

BarbyMalik0112
Zoe Sugg: Girl Online – A turné

Bővebb értékelés a blogon: http://barbyesakonyvek.blogspot.hu/2017/06/zoe-sugg-turne.html

"Újfent csak gratulálni tudok a tehetséges és sokszínű Zoellának, amiért megalkotta a regényt. Miután a Girl Online első része nagyjából egy lezárt könyv, felvetődhet a kérdés: Nem lesz-e a második része hatásvadász és erőltetett? Kicsit féltem ettől én is az elején, de bíztam Zoe-ban, és rájöttem, hogy felesleges volt az aggodalmam. Ahogy a fülszöveg is mondja, Penny történetének folytatása nem kevésbé izgalmas, mint az első kötete. Nagyon jó volt újra belecsöppenni Noah és Penny történetébe, ami látszólag csak egy sima egyszerű romantikus, de igazándiból mondanivalója van sok korunkbelinek is. Motivál, hogy megtaláljuk önmagunk még a nagy kavalkádokban is.
Olyan könyvmolyoknak ajánlanám, akik hozzám hasonlóan szintén rettentően és gyógyíthatatlanul romantikusak, továbbá minden tinilánynak, vagy olyan olvasásmániásnak, aki szeretne egy délutánra kikapcsolódni egy stílusilag könnyed történettel."

Adrienn1989 P

Izgalmas, szerelmes, szenvedős….
Várom a folytatást! ☺

Könyveskuckó_reblog
Zoe Sugg: Girl Online – A turné

A Girl online az első kötet megjelenése óta egyik legfelkapottabb könyv nem csak tinédzsereknek, amely amellett, hogy szórakoztat, felhívja a figyelmet az internetes világ veszélyeire is. Barátság, szerelem, hírnév, pánikroham, blogolás, zene – minden, ami egy mai ifjúsági regényben elengedhetetlen.

Azoknak, akik az első résszel elégedettek voltak, minden bizonnyal ez a könyv is nagy kedvencükké válhat. Fordulatosabb, mint az első kötet, és több problémát is feldolgoz, talán nem is véletlenül, hiszen főszereplőink lassan, de biztosan kezdenek tinédzserből fiatal felnőttekké válni. A kérdés, hogy hogyan tudnak megbirkózni a rájuk nehezedő nyomással, elvárásokkal, az egyre nagyobb médiafigyelemmel, őrült rajongókkal és a távolsággal, amely a szerelmeseket elválasztja.

Nem véletlen, hogy Zoe első könyve is ilyen sikeres lett, és nem csak azért, mert ismert Youtube sztár, hanem mert olyan őszintén ír a tinédzsereket foglalkoztató problémákról, mintha ez a könyv is „csak” egy blog lenne. Penny idegesen készül az érettségire, és fogalma sincs, milyen szakmát válasszon magának, s kezdi úgy érezni, szerelméhez képest még semmire sem vitte az életben. A történet szépen feldolgozza az ebben a korban jellemző önkeresés és szárnypróbálgatás időszakát. Mindeközben cseppet sem hétköznapi szereplőinknek a távkapcsolattal és a média nyomásával is meg kell küzdeniük. Vajon milyen egy igazi rocksztár élete? Lehet fogalma erről igazán két fiatalnak, vagy habos-babos elképzeléseik vannak? Egyáltalán készen áll valaki tizenévesen arra, hogy ennyire a figyelem középpontjában éljen?

Penny a szemünk láttára küzd meg gondjaival, ráadásul a tavalyi eset óta a blogolást is abbahagyta. Elkíséri Noah-t az európai turnéjára, de közben kezdi úgy érezni, hogy a fiúnak csak az árnyékában él.

Bár kicsit nehézkesen indul a történet, és eleinte nem kevés benne a romantikus rész, a második felére, ahogy a problémák felszínre kerülnek, igazán pörgős és olvasmányos történetté válik. Az olvasó együtt izgulhat egy-egy karakterrel, és nem ritka, hogy oldalt is kell választania, ugyanis a történtek hatására képtelenség igazán lojalitásba burkolózni. Előbukkannak olyan régi-új karakterek, akik felmelengetik a szívünket, de az sem kizárt, hogy egyes szereplők örökre kiírják magukat a szívünkből.

Bátran ajánlom fiataloknak, elsősorban a romantikus műfaj kedvelőinek és persze azoknak, akik olvasták a sorozat első kötetét. :)

Pontozás:
Egyedi besorolásom: 6. Kedvencek között
Karakterek: Penny sokat fejlődött, Elliotot még jobban megkedvelheti az olvasó, viszont spoiler… Annyit még elárulhatok, hogy nagy örömömre szolgált, hogy az első részben már felbukkanó egyik szereplő ebben a kötetben igazán a szívünkhöz nő.
Borító: 10/10 – Tökéletes folytatása az elsőnek. Kicsit az SZJG-re emlékeztet ugyan, de tetszik.
Kinek ajánlom: Tiniknek és nosztalgiázni vágyóknak. Azoknak, akik olvasták az első részt. :)
+ pont: Mert ugyanolyan jól elszórakoztatott, mint az első rész, még ha kicsit göröngyösen is indult.
– pont: Mert megutáltam spoiler

Kamilla_e
Zoe Sugg: Girl Online – A turné

Az első rész után (ami nagyon nem tetszett) egyáltalán nem vártam ettől a résztől sokat. Talán pont ezért mondhatom el, hogy pozitívan csalódtam.
Valahogy sokkal valósabb és életszerűbbnek éreztem már ezt a részt.
A karakterek sokkal jobbak lettek szerintem.
Különösen imádtam, a városok leírását, annyira jól átadta a külföldi utazások hangulatát, hogy szívem szerint már mentem volna én is egy turnéra.
Persze nem volt hibátlan, sokszor volt unalmas és kicsit szenvedős.
A végével én ki vagyok békülve, de látszik, hogy még lesz folytatása, ami szerintem már most kiszámítható :D

Bővebb értékelést a blogomon olvashattok: http://kkonyvei.blogspot.sk/2017/06/zoe-sugg-girl-onlin…

Oláh_Zita P
Zoe Sugg: Girl Online – A turné

Vannak benne klisek, de ugyanakkor egyedi gondolatok, törtenesek is. Szerintem kello aranyban egy könnyed, romantikus, de megis tartalommal is bíró szerelmes regenyhez.

Cheril

Ez a fejezet talán lezárult, de a történet még csak most kezdődik.

Cheril

Mindig jusson eszedbe, hogy van élet a vizsgák után!

BarbyMalik0112 P

Wikinek szoktam hívni, mert az agya olyan sok információt raktározott el, mint a Wikipédia, miközben az én emlékeimből olyna gyorsan távoznak a jegyzetek, mint egy Snapchat.

BarbyMalik0112

A falakon hírességek fényképei, akik felléptek a Brighton Centre-ben, Bing Crosbytól elkezdve (akiről Elliotnak hála már én is tudok) modernebb bandákig, mint például a The Vamps, The Wanted és még a One Direction is.

Nori_Granger

Ma egy nagy hatású beszélgetés felnyitotta a szememet, hogy
mennyire fontos az, hogy a saját utunkat járjuk. Igen, mások
csatlakozhatnak mellénk, de emlékeztetnünk kell magunkat,
hogy az út a miénk, és bármelyik irányba mehetünk, a lényeg,hogy a mi döntésünk legyen.

Cheril

– Segíthetek valamiben? – kérdezte kis mosollyal a szája sarkában. És közben a pillanat törtrészére sem vette le a tekintetét Elliotról.
– Feleségül vennél? – motyogta Elliot az orra alatt.
– Tessék? – nézett rá összevont szemöldökkel Alex.
– Á, semmi…

Cheril

– Ugye tisztában vagy vele, hogy a nyár derekán fogsz turnézni? Minek viszel magaddal egy komplett báránycsordát?
Kikapom a kezéből.
– Ez a nyugipulóverem.

Oláh_Zita P

Magasabbra kell céloznod, mint amiről tudod, hogy képes vagy rá.