Gyereket ​szeretnénk 6 csillagozás

Avagy hogyan essünk teherbe
Zita West: Gyereket szeretnénk Zita West: Gyereket szeretnénk

Zita West kézikönyve az információk tárháza, minden párnak hasznára válik. Részletesen bemutatja, hogy mi segíti, és mi akadályozza a fogamzást, többek között: mikor és milyen gyakran szeretkezzünk, mikor megy végbe a tüszőrepedés, hogyan járulhatunk hozzá az ondó egészséges fejlődéséhez, endometriosis, policisztás ovárium szindróma (PCOS) és egyéb betegségek, a legjobb étrendek és táplálék-kiegészítők, miben segíthet az akupunktúra és a többi természetgyógyászati terápia, miért kerüljük az alkoholfogyasztást, a dohányzást és a stresszt, vizsgálatok, kezelések és lombikbébiprogram.

Partvonal, Budapest, 2009
340 oldal · ISBN: 9789639910263 · Fordította: Lorschy Katalin
Partvonal, Budapest, 2006
342 oldal · keménytáblás · ISBN: 963964417x

Rena213>!
Zita West: Gyereket szeretnénk

Zita West: Gyereket szeretnénk Avagy hogyan essünk teherbe

Sok mindenről szólt ez a könyv, de mégis olyan semmit mondóak voltak a magyarázatok. Nagyon sokszor járta körbe az írónő a pihenjünk, relaxáljunk és a mindig jól kell étkezni-mert minden hatással van mindenre témakört. Kicsit untam a könyv 2. felét. Nem volt annyira rossz, tényleg bővült az ismeretem, de ez igazából betudható annak hogy ez volt az első olyan könyvem ami feldolgozza a témát.

telmi>!
Zita West: Gyereket szeretnénk

Zita West: Gyereket szeretnénk Avagy hogyan essünk teherbe

Segített megérteni, hogy pontosan mi is zajlik a testben a fogamzás előtt/után/közben, illetve, hogy mennyi minden befolyásolhatja a sikeres fogantatást. A táplálkozásról szóló rész kifejezetten tetszett, mivel olyan információkat tartalmaz, amiket ha tudunk is, hajlamosak vagyunk nem figyelembe venni a rohanó hétköznapokban (pedig nem csak akkor lenne jó helyesen étkezni, ha gyereket szeretnénk). Ha pedig még csak nem is tudunk róluk, akkor pedig mégnagyobb segítség a könyvnek ez a része.
Az első néhány fejezet elolvasása közben zavaró volt, hogy Zita sokat ismétel látszólag olyan dolgokat, amiket mindenki tud és megért első hallásra is. Később rájöttem, hogy fontosak ezek a részek (még ha magától értetődőek is) és ezért fektet rájuk hangsúlyt.
Azért kapott 4 csillagot, mert volt amit személy szerint nem bántam volna, ha jobban kidolgoz.