Zima Szabolcs (szerk.)

6 ​földrész 100 csodája 10 csillagozás

Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája

A színes képekben gazdag album a világ legérdekesebb látnivalóiból mutat be közel százat.A kiválasztott csodák közé híres épületek, természeti jelenségek és tájak, művészeti alkotások, világhíres tradíciók kerültek. Az album a múlt kincseiből és a jelen kultúrájából válogatott egy csokorra valót.

gyuszi64>!

2022/182, otthoni polc, 1/7 eddigi értékelés

Látványos és tömör, csodánként 1-1 oldal, képekkel és információkkal. A feldolgozási sorrend kontinensek alapján történik, a rövid összefoglalók nagy előnye, hogy egy helyen megtalálhatók.
Mégis, két megjegyzés:
– úgy érzem Európa kicsit túlreprezentált;
– és talán sokat markoltak a szerkesztők, mikor a természetes és mesterséges csodákat egy kötetben tárgyalták.

Ailey>!
Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája

Még júniusban kaptam jutalomkönyvként, mert olyan jól tanultam :P No a lényeg, hogy nagyon szép könyv. Nem túl száraz, érdekes információkat is közöl, valamint a képek és a szöveg aránya pontosan el van találva. Ezenkívül a képek zseniálisan szépek, nem hinném, hogy google első találatként szúrták be őket. Tegnap olyan elvetemült ötletem támadt, hogy az itt szereplő összes helyet felkeresem életem során, de azért az Északi- és Déli-sark lehet, egy picit túl szélsőséges célok :D

Könyvherceg P>!
Zima Szabolcs (szerk.): 6 földrész 100 csodája

6 földrész. 100 csodája. Igen ám, de ez elég szubjektív, hogy mi kerül be egy ilyen válogatáskönyvbe. De azt mondhatom, hogy jókat válogattak össze a világ minden tájáról. Magyarország az Országházzal és a Hortobággyal került be az alkotásba.

Kiváló fotók és leírások tarkítják a művet. Élvezet volt lapozgatni és olvasni is.

Nagyon színvonalas képeskönyv. Jól jársz vele, ha beszerzed!