Jelek 0 csillagozás

Életszösszenetek nem csak ötvenéveseknek
Zia: Jelek

Mindenkinél ​elérkezik egyszer az az időpont az életében, hogy visszatekint. Ez nálam akkor érkezett el, amikor is betöltöttem azt a bizonyos ötvenet. Mindig jó tanuló voltam, így nem az ötössel kezdődő szám volt a sértőn mérvadó számomra. Inkább azon gondolkodtam, elmélkedtem, hogy ennyi évből már kell tudni levonni tanulságokat. Nehogy újra és újra elkövessem ugyanazokat a hibákat.
Hisz én nem egy mókuskerékben vagyok, ugye?
Rengeteg mindent sikerült meg-, és átélnem, megértenem és értelmeznem. Ezekből szeretnék egy-egy csokrot átnyújtani olvasásra, vagy mondhatnám azt is, tanulságul.
Imádom a verseket, sokszor úgy ébredek reggel, hogy csak úgy tolonganak a gondolataimban a szavak és mondatok elegye arra várva, hogy ki-, és leírjam őket. Pontosan én sem tudom honnan is jönnek, ki is küldte, küldi nekem, de biztosan céllal teszi azt!
A versek és a novellák, az elbeszélések adják a könyvem szivárványos sokszínűségét, a női lélek érzékenységével és… (tovább)

Könyv Guru, 2018
Könyv Guru, 2018

Fejős Éva: Higgy, álmodj & merj!
Nicole Legian: A tigris ökle
Anne Berest – Audrey Diwan – Caroline de Maigret – Sophie Mas: Legyél te is párizsi nő
Raphaëlle Giordano: A második életed akkor kezdődik, amikor megérted, hogy csak egy van
Steiner Kristóf: Kristóf konyhája
Janikovszky Éva: Mosolyogni tessék!
Szent-Györgyi Albert: Az őrült majom
Laár András: Laár Pour L'art