Konyhakert ​a lakásban 3 csillagozás

Zöldségek, gyümölcsök és fűszernövények termesztése
Zia Allaway: Konyhakert a lakásban

Szeretnél növényeket termeszteni, de nincs kerted? Semmi gond! A Konyhakert a lakásban bemutatja, hogyan termeszthetünk ízletes és csodaszép zöldségeket, gyümölcsöket és fűszernövényeket – a saját otthonunkban.

Hogyan használhatjuk ki legjobban a teret és a fényeket
Milyen növényt termesszünk, és hogyan gondozzuk őket
Beltéri növénydekorációs ötletek és kompozíciók

Az áttekinthető ábrák és a részletes útmutatók segítségével könnyedén nevelhetünk otthon epret, csilipaprikát vagy akár narancsfát is. A felfüggesztett befőttesüvegekben pompázó fűszerektől a muffintartóban zöldellő vízitormáig a könyvben bemutatott kompozíciók legalább annyira finomak, mint amennyire szépek.

A saját lakásunkban kialakított konyhakertnek köszönhetően egész évben friss és biztonságos forrásból származó zöldségeket, gyümölcsöket és fűszernövényeket ehetünk.

Libri, Budapest, 2019
222 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634335900 · Fordította: Búsné Pap Judit

Gregöria_Hill>!
Zia Allaway: Konyhakert a lakásban

Zia Allaway: Konyhakert a lakásban Zöldségek, gyümölcsök és fűszernövények termesztése

Valaki írta, hogy nagyon laikus, lakossági tájékoztató, de én ezt nem éreztem hátránynak, mivel nagyon laikus lakossági balkonkertész vagyok. Sem azt, hogy látványos a könyv. Jól esett a szép kivitel most.
De benne voltak az ehető virágok, az tényleg jól néz ki mondjuk salátában, mentából is csakugyan volt balkonra való ötlet, amit be tudtam szerezni és meg is maradt, fokhagymát tök látványosan ki tudtam hajtatni, szép lett és fogyasztható is. Az easter egg retek még érik, azt nagyon nehéz magról, nem fog úgy kinézni, mint a képen és nem is maradt meg nagyon, de előtte nem tudtam erről se. Csilipaprikákhoz egy jó útmutató volt, szintén kezdőknek. Ugyancsak az ázsiai salátákból a Mizuna is egy jó ötlet volt erkélyre, bár O**sban csak Ázsiai saláta mixet kaptunk magnak, vetőszalaggal, de úgy néz ki, megmarad szépen néz ki.
Ötöst azért nem adok rá, mert nagyon hiányzott belőle egy vetési rend táblázat, mit, mikor, és főleg mi mellé és mi mellé ne. Ezeket nehéz volt szövegközből kibogarászni, máshonnan szedtem le. Szerintem ennek benne kellett volna lennie, alap.