Kínai ​gyógytorna 2 csillagozás

Az öngyógyítás művészete
Zhou Yong – Eőry Ajándok – Orosz Miklós: Kínai gyógytorna

Olyan témáról tájékozódhat ebből a könyvből az olvasó, amely Magyarországon széles körben eddig még nem vált ismertté. Külföldön is csak az utóbbi években kezdett érdeklődni a nagyobb nyilvánosság az ősi kínai gyakorlatrendszer, a Qi Gong (Csi Kung) iránt. A Qi Gong rokon vonásokat mutat az európai gyógytornával, légzőgyakorlatokkal, a jógával, de önálló, külön rendszer. Az emberi szervezet belső energiáit növeli, védi az egészséget, gyógyítja a betegségeket. A Qi Gongot felhasználja a hagyományos kínai gyógyászat (akupunktúra, masszázs) és a már ismertebb Tai Ji (Tai Csi) gyakorlatrendszer is. A Qi Gong gyakorlatok alapfokon egyszerűen elsajátíthatók, bárhol és bármikor végezhetők. Már napi néhány perc is hatásos, de több gyakorlás jobb eredményt ad.

64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630282321 · Illusztrálta: Boda Géza, Szűcs Ágostonné

Lunemorte P>!
Zhou Yong – Eőry Ajándok – Orosz Miklós: Kínai gyógytorna

A mozdulatsorokat még nem próbáltam, azonban tervezem. Eléggé érdekes számomra a kínai gyógyászat, érdekelnek a különféle kínai gyógymódok…Bár nem hosszú a könyv, azért még érthetően magyaráz a Csi Kungról és az akupunktúráról is. Remélem, hosszú távon beválnak majd ezek a gyakorlatok nekem…