Meggyőzéstechnika ​és kritikai gondolkodás a mindennapi gyakorlatban 2 csillagozás

Zentai István: Meggyőzéstechnika és kritikai gondolkodás a mindennapi gyakorlatban

A társas létben, amelyben gyakorlatilag valamennyien élünk, az kerül jobb helyzetbe, aki gyorsabban jut megbízható ismeretekhez, aki okosabban, szakszerűbben képes kezelni a rendelkezésére álló információkat, és aki ügyesebben, céltudatosabban kommunikál. Tehát jobb boldogulásunk érdekében erre kellene törekednünk, és ebben támogat bennünket Zentai István munkája, amely e folyamat minden lényeges részét elemezve segíti biztonságos eligazodásunkat a meggyőzés és kommunikáció rendkívül bonyolult és kifinomult világában.

Medicina, Budapest, 2006

spinakker>!

Mire megtaláltam ezt a könyvet, már rengeteg mindent olvastam a meggyőzés és érvelés témájáról, ez a könyv viszont nagyjából tartalmazza mindezt.
Zentai azoknak szánja ezt, akik kíváncsiak arra, hogy ki hogyan tudja őket manipulálni vagy befolyásolni. De nem csak nekik, lényegében mindenkinek, aki egy kicsit is értelmes és nyitott. Szándéka szerint mire elolvassuk a könyvet, észre fogjuk venni azokat a cseleket, amikkel a politikusok, a reklámok, vagy akármilyen vitapartnerünk meg akar győzni minket.
Humorával és hétköznapi példáival érthetővé és nyilvánvalóvá teszi a módszereket, ugyanakkor néha hajlamos egyetemi tankönyv stílusában írni. Ha utóbbit hanyagolta volna (idegen szavak, túl részletes elméleti magyarázat, stb….), akkor tényleg szinte bárki elolvashatná – és el is kéne.

Papp_Bence_Gábor >!

Ma a mediált politikai közvita Magyarországon lényegében nem létezik.

49. oldal, 1. fejezet - A meggyőzés kommunikációelmélete

spinakker>!

Gondoljuk csak el, egy közönség előtt zajló vitában az érvek és ellenérvek küzdelme közepette az egyik fél hirtelen ezzel áll elő:
– Nem azért nem értek egyet vitapartnerem nézeteivel, mert veri a gyermekeit és ritkán mosakszik, hanem azért, mert bizonyítékai légből kapottak, érvelése pedig logikai ellentmondás, éspedig az alábbiak miatt…
Ha a megtámadott fél indulatainak engedve felveszi a kesztyűt és viszonozza az egyébként nyíltan irreleváns személyeskedést, akkor könnyen megfeledkezhet a racionális ellenérveiről és a közönség előtt nevetségessé válhat.

104-105