11. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
35. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
40. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Mese ​a legokosabb nyúlról 145 csillagozás

Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

A verses mesében nem kisebb feladatot oldanak meg az erdő állatai, mint hogy a bölcs farkas halála után polgármestert választanak. Összegyűltek a tisztásra és „Addig-addig tanakodtak, /a végén majd hajba kaptak.” Szerencsére szólt a bagoly: az legyen a polgármester, aki minden szinten mester, „Aki becsapja a rókát, / az kiállotta a próbát!” A találós kérdésekre mind megfelelt a ravasz róka, de a nyuszi kifog rajta, nem volt ilyen már régóta. Így történt, hogy 'az erdoben akkor egyszer / nyuszi lett a polgármester." A mesekönyv kedves rajzait Radvány Zsuzsa készítette.

Eredeti megjelenés éve: 1988

Pannónia Film Vállalat, Budapest, 1988
18 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Dargay Attila

Basa_Katalin I>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Dargay Attila rajzai végikísérik gyerekkorunkat – nagy szerencsénkre. Ezek az állatok kedvesek a szemnek anélkül, hogy édeskés-cukros benyomást keltenének. A róka, a farkas, a nyúl mind igazi egyéniség, akik versengenek egymással az erdő polgármestere címért. A saját kötetünket ronggyá olvastuk, nem véletlenül.

Zsuzsanna_Makai>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Aki becsapja a rókát, az kiállotta a próbát!
Hádde cuki volt!
Külön tetszettek a míves-rímek.

BertaPalikSzilvi P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

A Dargay Attila által illusztrált könyvet olvastuk, elképesztően aranyosak a képek.
Én még emlékszem gyerekkoromból rá,és most örülök, hogy az én gyerekeim is láthatják.
Zelk Zoltán verses meséje csupa báj,ahol miután a polgármester meghal versenyre kelnek a címért az állatok.
Nem kisebb feladatuk van,mint a ravasz róka eszén túljárni.A remek rímekbe szedett mesét mind a három gyermekem élvezettel hallgatta,a találós kérdések jó kis fejtörők voltak nekik is.
Sajnos itthon nincs belőle példányunk,de remélem sikerül ezt a csodás kiadást megszerezni.

Ibanez P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Háh, én aztán tudom, hogy okosak a nyulak, nekem is van egy hiperintelligens kis törpém. Persze lehet, hogy nem állna ki egy róka ellen, nehogy az a végén bosszúságból bekapja :-D
Aranyos, kedves kis mese a javából (egyébként fura, hogy a bagoly nem szállt be a polgármesterségért, bár valószínűleg azért, mert ő nappal alszik és nem tudta volna ellátni a teendőket) :-D

Boglinc P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Emlékszem, a nagymamám anno ezt a nyuszit rajzolta le az emlékkönyvembe. Jó élmény volt ezt is, és a mesét is feleleveníteni. :)

16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637777253 · Illusztrálta: Dargay Attila
dianna76 P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Ismerős volt az első pár sor, de olybá tűnik, hogy ez a verses mese kimaradhatott a gyermekkoromból. De sebaj, mert felnőttként is ugyanolyan élvezet olvasni. Nem tagadom, beleszerettem, ahogyan a sün gyerekekbe és a nyuszi testvérekbe is anno. Az illusztrációk pedig bájosak. Tekintettel, hogy Dargay Attila munkája, a rókában egy helyen Karakot véltem felfedezni.

Pannónia Film Vállalat, Budapest, 1988
18 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Dargay Attila
krlany I>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Aranyos, meg kedves, de nekem A három nyúl az igazi. És bár nem tudom melyik volt előbb, egynémely szófordulat mind a kettőben megtalálható, de nekem azok a A három nyúlhoz tartoznak, nem ehhez, ezért volt némi áthallás.
Ezzel együtt is Zelk Zoltán, és csodás. Valahogy olyan kedves-bájosan tud írni, ami beleeszi magát az emberbe és nyugalmat ad.

Himitsu P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Ezt a mesét különösen a rímek miatt szerettem. Félig felnőtt fejjel is ugyanolyan dallamos, mint amilyen gyerekfüllel volt.

bonnie9 P>!
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Zelk Zoltán varázsol. Versei észrevétlenül ejtenek rabul gyermeket és felnőttet egyaránt.
Mindegy, hogy három vagy egy nyulat számlál közben,
ki békében és okosan él az erdőben;
túljár ő a többi eszén,
miközben mindenki mosolyog a mesén.
Dargay Attila illusztrációi pedig annyira jók, hogy most kedvem támadt Vukoterdőkapitányátszaffitlúdasmatyitviliaverebetstb-t nézni!

Brigi007>!

Tetszett, aranyos volt, imádtam! :3 Nyuszik, fogjunk össze és előre! :*

Aamu>!

Egyszer volt, hol nem volt,
egyszerű kis nyuszi volt.
hosszú füle, kurta farka,
semmi furcsa nem volt rajta.

Kapcsolódó szócikkek: nyúl
Hajnalpir58>!

Egyszer volt, hol nem volt,
túl a hegyen, túl a réten,
egy kis erdő közepében,
az erdőben egy tisztáson,
fűszálakból vetett ágyon,
ott, ahol sosem járt ember,
s egy farkas a polgármester,
ahol ezer róka túr,
ott lakott egy kicsi nyúl…

bonnie9 P>!

Most legyen okos az ember,
ki lesz itt a polgármester?
Szól a bagoly az ághegyen:
Az a fontos, hogy okos legyen!
Akár bátor, akár gyáva,
ész legyen a kobakjába.