Mese ​a legokosabb nyúlról 92 csillagozás

Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

A verses mesében nem kisebb feladatot oldanak meg az erdő állatai, mint hogy a bölcs farkas halála után polgármestert választanak. Összegyűltek a tisztásra és „Addig-addig tanakodtak, /a végén majd hajba kaptak.” Szerencsére szólt a bagoly: az legyen a polgármester, aki minden szinten mester, „Aki becsapja a rókát, / az kiállotta a próbát!” A találós kérdésekre mind megfelelt a ravasz róka, de a nyuszi kifog rajta, nem volt ilyen már régóta. Így történt, hogy 'az erdoben akkor egyszer / nyuszi lett a polgármester." A mesekönyv kedves rajzait Radvány Zsuzsa készítette.

Santos, Budapest, 2004
12 oldal · ISBN: 9639244708 · Illusztrálta: Radvány Zsuzsa
Pannónia Film Vállalat, Budapest, 1988
18 oldal · Illusztrálta: Dargay Attila
Gondolat, Budapest, 1988
ISBN: 9632824717

Zsuzsanna_Makai
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Aki becsapja a rókát, az kiállotta a próbát!
Hádde cuki volt!
Külön tetszettek a míves-rímek.

Ibanez MP
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Háh, én aztán tudom, hogy okosak a nyulak, nekem is van egy hiperintelligens kis törpém. Persze lehet, hogy nem állna ki egy róka ellen, nehogy az a végén bosszúságból bekapja :-D
Aranyos, kedves kis mese a javából (egyébként fura, hogy a bagoly nem szállt be a polgármesterségért, bár valószínűleg azért, mert ő nappal alszik és nem tudta volna ellátni a teendőket) :-D

dianna76 P
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Ismerős volt az első pár sor, de olybá tűnik, hogy ez a verses mese kimaradhatott a gyermekkoromból. De sebaj, mert felnőttként is ugyanolyan élvezet olvasni. Nem tagadom, beleszerettem, ahogyan a sün gyerekekbe és a nyuszi testvérekbe is anno. Az illusztrációk pedig bájosak. Tekintettel, hogy Dargay Attila munkája, a rókában egy helyen Karakot véltem felfedezni.

Pannónia Film Vállalat, Budapest, 1988
18 oldal · Illusztrálta: Dargay Attila
krlany I+SMP
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Aranyos, meg kedves, de nekem A három nyúl az igazi. És bár nem tudom melyik volt előbb, egynémely szófordulat mind a kettőben megtalálható, de nekem azok a A három nyúlhoz tartoznak, nem ehhez, ezért volt némi áthallás.
Ezzel együtt is Zelk Zoltán, és csodás. Valahogy olyan kedves-bájosan tud írni, ami beleeszi magát az emberbe és nyugalmat ad.

bonnie9 +P
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Zelk Zoltán varázsol. Versei észrevétlenül ejtenek rabul gyermeket és felnőttet egyaránt.
Mindegy, hogy három vagy egy nyulat számlál közben,
ki békében és okosan él az erdőben;
túljár ő a többi eszén,
miközben mindenki mosolyog a mesén.
Dargay Attila illusztrációi pedig annyira jók, hogy most kedvem támadt Vukoterdőkapitányátszaffitlúdasmatyitviliaverebetstb-t nézni!

Brigi007

Tetszett, aranyos volt, imádtam! :3 Nyuszik, fogjunk össze és előre! :*

Habók P
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Nyúlfarknyi kis történet (csaknem egyperces olvasás), de bűbájos, nem is tudom, eddig miért nem találkoztam vele.

latinta SP
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Még szép, hogy mind a három nyúlnak gyereknek olvastuk. Ők is, mi is szerették/tük.

Aquarius
Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Aranyos, kicsit hosszabb, mint egy nyúlfarknyi verses mese. A gyermek, de talán a felnőtt lélektanához is hozzátartozik, hogy mindig a kisebbhez, az elesettebbhez húz a szíve – neki szurkol, és elégedetten dől hátra, ha a kedvence nyer. Én is így voltam vele. Szeretem Zelk Zoltán verseinek ritmusát, dallamát.

Aamu

Egyszer volt, hol nem volt,
egyszerű kis nyuszi volt.
hosszú füle, kurta farka,
semmi furcsa nem volt rajta.

Hajnalpir58

Egyszer volt, hol nem volt,
túl a hegyen, túl a réten,
egy kis erdő közepében,
az erdőben egy tisztáson,
fűszálakból vetett ágyon,
ott, ahol sosem járt ember,
s egy farkas a polgármester,
ahol ezer róka túr,
ott lakott egy kicsi nyúl…

bonnie9 +P

Most legyen okos az ember,
ki lesz itt a polgármester?
Szól a bagoly az ághegyen:
Az a fontos, hogy okos legyen!
Akár bátor, akár gyáva,
ész legyen a kobakjába.