Gólyavirág, ​gólyahír 7 csillagozás

Zelk Zoltán: Gólyavirág, gólyahír

A költő születésének századik évfordulójára megjelenő kötet eddig még kiadatlan költeményeket szed csokorba, melyek között tavaszváró ill. az évszakok hangulatát idéző versek éppúgy szerepelnek, mint állatokról szóló poémák vagy az apró gyermeki megfigyeléseket, tapasztalatokat feldolgozó művek. A költemények hangja közel áll a népköltészethez, képi világa egyszerű, mégis az elmúlás, a halál élményét is megragadhatóvá teszi. A kiadó bővíteni szeretné Zelk Zoltán ismert és szeretett életművét, közkinccsé téve a hagyatékban talált újabb alkotásokat.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Móra, Budapest, 2006
24 oldal · ISBN: 9631181340 · Illusztrálta: Damó István

csgabi P>!
Zelk Zoltán: Gólyavirág, gólyahír

Olvastam már rosszabbat is.

Igaza van @Gelso molynak, tényleg a Levél és a Béka király levele című versek a legjobbak talán.
Amúgy elég vegyes a felhozatal, a nagyobb része a versikéknek nem tetszett. Oké, gyerekeknek készült a könyv – na, de azért lehetnének értelmesek a versek, ugye.
Az illusztráció viszont nagyon tetszett.Az 5. oldalon még kicsit furcsa volt, de egyet lapoztam, és már nem volt vele bajom. Biztosan az volt a gond, hogy maga a Kerék című vers sem tetszett.

Vaklarma P>!
Zelk Zoltán: Gólyavirág, gólyahír

Na igen, ha valakiből híres költő lesz, még az egy versszakos zsengéit is kiadják külön könyvben. Amúgy aranyosak, tényleg jól rímelnek, úgyhogy a picik valószínűleg szeretni fogják (bár az én ízlésemnek kicsit túl sok vers szól arról, hogy a gólya megeszi a békát), de erősen felejthetőek ezek a rövidke versecskék. Azért én inkább maradnék A három nyúlnál, ha már.

Gelso>!
Zelk Zoltán: Gólyavirág, gólyahír

Hát, elég kevés vers van benne, de ezt a kettőt ki ne hagyjátok!
Levél, Béka király levele

És! Szenzációsak a rajzok! Jegyeztem Damó István nevét, kedvelem ezt a vízfestékes(?), vidám, vicces állatos stílust…

Zalkodi_Erna>!
Zelk Zoltán: Gólyavirág, gólyahír

Egyszerű, rövidke könyvecske a maga 15 verses oldalával. Aranyos, kis pattogós rímelős. Sajnos a rímek néha a tartalom rovására mennek, de elnézzük neki.
Számomra nem egy olyan könyv, amit mindenképpen meg kell venni, viszont nem bánom, hogy megtettem.

nodael>!

Volt egyszer egy tudomholvolt,
de megnemmondom, hol volt,
a végén talán mégis megmondom,
holvolt kerék.

nodael>!