A ​Bécsi úton 3 csillagozás

Zeke Gyula: A Bécsi úton

Egyedül, Dédi megbomlott kérdéseitől nem zavartatva, testi összeomlásától nem zaklatottan akart állni a konyhában, cigarettázni akart, támaszkodni a konyhaasztalra, nézni maga elé és ki az ablakon, és átlátni végképp mindent és mindenen. És ebben a három évben a tekintete a reggeli kínlódás után már sűrű, olajos fénybe burkolózott, szinte remegett, szédelgett, zúzódva úszott a szeme előtt a fény, épp mint a konyakjai a poharában, amelyeket cukorbaja túlságos előrehaladtáig ivott.

Kalligram, Budapest, 2010

Léczfalvy_Lili>!
Zeke Gyula: A Bécsi úton

Rövidsége ellenére olyan mély gondolatok vannak a kötetben, hogy nem tudtam csak úgy egy szuszra végighaladni rajta. Jó volt időnként letenni és gondolkodni. Nagyon megfogott, hogy visszatérő motívumként jelenik meg a Bécsi út. Összetartó kapocs, ha lehet ezt így írni. Mindig van egyfajta szemérmes visszahúzódás az olvasóban is, hogy most tulajdonképpen egy másik család „titkába” olvas bele az élettörténetükön keresztül. Aztán végül önmagára ismer, mert éppen úgy megvannak ezek a „titkok” minden családban. Betegség, elengedés, gyász, újraépítkezés, továbbélés.