Európa ​vadvirágai 4 csillagozás

Zdenka Podhajska: Európa vadvirágai

Az útszélek, erdők, rétek, szántók, lápok és fenyérek dúsan burjánzó vadvirágai láttán sokan lekicsinylően legyintenek, haszontalan gyomnak tekintve őket, pedig változatos formájuk, sokszínűségük megannyi szemet gyönyörködtető színfolttal gazdagítja környezetünket.
Képes növénykalauzunk a természetbarátoknak, főként a vadvirágok szerelmeseinek kíván útmutatást nyújtani ebben a kimeríthetetlen tarkaságban: több mint 450 vadon termő virágos lágy szárú növény élethű színes illusztrációjával és rövid, könnyen érthető leírásával siet a segítségükre. Ismerteti e növények megkülönböztető jegyeit, eredetét, rendszertani besorolását, előfordulási helyét, virágzásának idejét, hasznos vagy kártékony, netán mérgező voltát.

Madách, Pozsony, 1991
296 oldal · ISBN: 8070891467 · Fordította: Fundárek Magda, Klokner Loránd, Mayer Judit · Illusztrálta: Květoslav Hísek

kinga133>!
Zdenka Podhajska: Európa vadvirágai

Általános iskolás koromban a zsebpénzemből vettem, a tanár az egyik lyukasórán behozott egy pár könyvet és aki szerette volna valamelyiket megvehette. Én ezt választottam, szerencsére jól döntöttem. Ennek a könyvnek a segítségével gyűjtöttem és szárítottam a virágokat. Nemcsak a rajzok tökéletesek, hanem besorolja az adott növényt, igazi határozó. Feltünteti, hogy mikor, hol nő, jellemvonásait és a besorolását, latinul is. Igényes munka, sokat segít, hiszen egy igazi növényhatározóról van szó, amit öröm lapozni és használni.

Merpeople>!
Zdenka Podhajska: Európa vadvirágai

Olyan gyönyörűségesek benne az ábrák, mintha Csapody Vera művei volnának… Kvétoslav Hísek nagyon tud!!!! Mesekönyvbe is simán beleillenének- vagy számítógépes játékok háttérnövényzetének-ami nagy szó. Megelőzte a korát.