A ​kisvakond és az egér karácsonya (Kisvakond) 69 csillagozás

Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: Veselé Vánoce

Eredeti megjelenés éve: 2004

Móra, Budapest, 2022
Móra, Budapest, 2020
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634860020 · Fordította: Romhányi Ágnes · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2019

kerimaci P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Cuki kis lapozó, ami nyilván nem az én korosztályomnak szól, de Kisvakondot szeretem és nagyon jó kis kikapcsolódás :)

Sippancs P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Tündéri verses mese gyerekkorom egyik kedvencének főszereplésével.
Amikor majd oda kerülök, hogy lesz kinek olvasni, mindenképpen szeretnék belőle egy saját példányt is a polcra.

Ninácska P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Kisvakond történeteit mindig jó szívvel olvasom, hiszen a gyermekkorom jut róla eszembe. Ez a könyv különösen tetszett – mind a történet, mind a szereplők és az illusztrációk miatt – így nagy öröm volt olvasni.

Gorkie P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Nővérem hozta Mikulásra a kislányomnak. :)
Nagyon szerettem gyerekként a Kisvakond meséket. Lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem tetszett ez a könyvecske.
A vers is aranyos volt.
Biztosan többször elő fogjuk venni a kislányommal még. ^^

krlany I>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Karácsonyi verses mese a Kisvakonddal és az egérrel. Ami ebben nagyon tetszett nekem, hogy az ünnep igazi értékére hívta fel a figyelmet, hogy az az ajándék is szerezhet örömet, amit csak elcseréltünk a másikkal, hogy a közösen csinált dolgok, az orrunkkal kitűrt dió is ünnepi eledel, az észrevett pillanatok teszik igazán ünneppé az ünnepet. Igaz, a rímek néhol döcögnek, de ezek után, kit érdekel. Az illusztrációk meg igazán bájosak.

Röfipingvin P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Azért a halfogásnál picit meglepődtem, de szerencsére helyrebillentek a dolgok!

dianna76 P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Vakondot csak a nadrágjáról (amit unalomig olvastam fel) és a kisautójáról ismerem. Ez a kisegeres történet nekem új volt. Nagyon kedves, ritmusos, humoros. És rengeteg a szeretet benne: mézeskalács sütés, egymásnak ajándékozott saját játékok, megkönyörülés a lehetséges vacsorán, fadíszítés… Igazi ünnepre hangoló történet a legkisebbeknek! Cuki…

Móra, Budapest, 2015
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631198065 · Fordította: Romhányi Ágnes · Illusztrálta: Zdeněk Miler
mani12 P>!
Zdeněk Miler – Jiří Žáček: A kisvakond és az egér karácsonya

Nekem nagyon tetszett ez a kis történet. A versek nagyon jók, és élvezetessé teszik az olvasást. :)

bonnie9 P>!

Sok régi holmi, mit levedlesz,
új szerzemények nincsenek.
Ami enyém volt, a tied lesz!
Így osztják meg a kincseket.