A ​vidám Pöfivonat 19 csillagozás

Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: O veselé mašince

Eredeti megjelenés éve: 1961

Móra, Budapest, 2017
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157243 · Fordította: Romhányi Ágnes · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2006
12 oldal · ISBN: 9789631181982 · Fordította: Romhányi Ágnes · Illusztrálta: Zdeněk Miler

efenera>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Nagyon szepek a rajzok, Normannak is nagyon tetszik, de a szoveg idonkent eleg rosszra sikeredett. Volt, hogy ugy ereztem elcsuszott a rim, volt, amikor pedig Normanon lattam, hogy valami nem okes. Azert 4*ot megerdemel, majd azt az egy-ket reszt a szovegben kihagyjuk ;)

pepita_ofelia>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Zdeněk Milerről mindenkinek a Kisvakond ugrik be. De itt a Pöfivonat is, hahó!
Andris eleinte nem annyira csípte, kivéve az éjszakai részt, pedig ott kissé pszicho lett szegény kis Pöfivonat. De hiába, a gyerek imádja a kontrasztokat. Mostanra pedig az egész kedvenc lett. Mondjuk, ahogy nézem, előbb-utóbb az összes könyvvel ez van.

hesstegígyneveljmolyt

Lang_Tünde IP>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Aranyos, dallamos, könnyen megjegyezhető. Régebben annyit olvastam a fiamnak, hogy a könyvet már csak a rajzok miatt vettük elő, a szöveg ment fejből is. :) Szerintem az éjszakai résznél elég ijesztő képet vág a mozdony, a fiam viccesnek találta. Most ismét előkerült, és már a lányom is kéri, hogy olvassuk a mozdonyosat.

Ottivilága>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

A Thomas gőzmozdonyhoz írtam értékelést és a vonatkozó könyvek között megláttam Pöfi vonatot. Hogy ezt mennyit meséltem a fiamnak kiskorában.(Mondjuk volt egy nem túl egészséges vonat mániája:) Elképzelésem sincs, hogy a könyv hol lehet, de szerintem még ma is tudnék belőle idézni…

kszonja>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Bájos, szerethető, zseniálisak a rajzok! Sokat mesélem a kisfiamnak. Azt hiszem, el isteszem majd neki, hogy tovább adhassa a gyerekének.

nach>!
Zdeněk Miler – Jan Čarek: A vidám Pöfivonat

Nagyon aranyos verses-mese – hamar megtanultuk fejből, hogy mikor a fiúnk lapozgatta össze-vissza, akkor is tudjuk mondani, mert jelezte egyből, ha valami kimaradt :)
Jópofák a képek, sokat lehet nézelődni az egyes oldalakon.
Kisfiam nagy kedvence, 7-8 hónaposan kezdtük nézegetni. Most 2 éves és még mindig szereti.

pepita_ofelia>!

Bőségesen reggelizek,
jól tartanak, nem vitás.

Gőzöm sincs, mért, de a gőzhöz
szén kell és víz, semmi más.