A ​vakond és a hóember (Kisvakond) 35 csillagozás

Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

A kisvakond jól felkészült a télre, ám a meleg pomponos sapka és a föld alatti szobában összegyűjtött eleség nem minden. Mielőtt téli álomra hajtaná a fejét, úgy dönt kikukkant, hogy megnézze milyen a tél. De minden barátja alszik. Hogy ne legyen egyedül, épített magának egy hóembert…

Móra, Budapest, 2018
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634151333 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2015
Móra, Budapest, 2012
36 oldal · ISBN: 9789631193350 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Jaj, annyira helyesek ezek a rajzok! Legszívesebben én is szánkóra pattannék (ha lenne hó), és húzatnám magam a villám sebességű, motoros szánú mentőkutyával. :)

dianna76 P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Ez a hóemberes sztori valahonnan ismerős volt. Talán láthattam rajzfilmen még gyermekként. Aranyos történet a barátság határtalanságáról. A tél pedig valóban gyönyörű, amikor hull a hó, beborít mindent a fehérség, a deres fák reggelente… De ez már megint nálunk hol marad? A lanovka kifejezést szerintem írhatták volna a fordításban egyszerűen sífelvonónak. Erről a csak telente találkozhatunkról a nyarak jutnak eszembe gyermekkoromból. Mi a barátnőmmel csak abban az évszakban találkozhattunk a szünetben. De a barátságunk egész évre szólt. Mert ugye volt a posta, levélpapír, bélyeg. Istenem, ezt a mai gyerekek már nem is tudják. Számítógép, net, email… Meg a mobiltelefon.

Móra, Budapest, 2008
34 oldal · ISBN: 9789631185324 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Light_House>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Vakond pajtás gyerekkoromban a szívemhez nőtt, és jó érzés, hogy mindkét gyermekem nagyon szereti. Ez a könyv is egy kedves vakondos történet, az illusztráció pedig nagyon feldobja minden oldalát.

LadyM>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Cuki ki sörténet a barátságról. A lányaimnak olvastam, nagyon élvezték. Nekem is tetszett, mert kicsit visszarepített a gyerekkoromba, és meglepő módon nagy bölcsességeket tartalmazott ez a kevéske oldal.

Véda MP>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Olvastuk mi ezt már régebben Pocakkal…de hát úgysem lehet elégszer :)

Millázs>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Tuti befutó. Téli, hóemberes, megmentős, akciódús, motoros szánon mentőkutya, mi kell még?
A barátság mindent túlél.

Időbeli tájékozódás fejlesztésére is nagyon ász, mondjuk ez anya szempontja csak.

Mazsola_78 P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

A Kisvakond és a hóember az egyik kedvencem a mesefilmek epizódjai közül. Éppen annyira bájos könyvként is. Na jó, ha őszinte akarok lenni, akkor mesefilmként cukibb, de ez annak köszönhető, hogy nekem a Kisvakond filmek báját az adja, hogy a Kisvakond nem beszél, hanem azt a rácsodálkozó vagy éppen örvendő egyedi hangot adja ki.
Visszatérve a történethez, egy barátság története a megszokott aranyos illusztrációkkal.

Juca P>!

Tuti erről a hóemberről mintázták Olafot. :D
Kezdek hangolódni a télre, karácsonyra ebben az esős időben, úgyhogy tökéletesen illet hozzá ez a mese egy forró tea társaságában. A Kisvakond és a Hóember története bemutatja, hogy a távolság nem akadálya a barátságnak.

Gabye>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond és a hóember

Nagyon aranyos mese – bár Kisvakonddal eleve elfogult vagyok. Igazi barát ha kell a bajban is!

Aki pedig nevet, az él!
És aki él, az tud játszani.
Vagy egy pillanat alatt megtanul.

Sippancs P>!

– Halló, halló! Mentőszolgálat? Itt meg kell menteni valakit. Én… vagyis a barátom… Az életéről van szó!
– Kérem, mondja be a címet – hallatszott a telefonkagylóból.
– Erdő melletti domb, vakondtúrás öt – felelte a vakond.

Sippancs P>!

Persze nagy különbség hason csúszva közlekedni vagy szánkózni. Talán akkora, mint tragaccsal közlekedni vagy egy új Skodával.

gkmarcsi>!

S ahányszor csak egymásra gondoltak, ami pedig gyakran előfordult, integettek. Hogy ilyen távolra nem láthatnak? Sebaj! A barátoknak még találkozniuk sem kell, az a fontos, hogy tudjanak egymásról.