A ​vakond ernyője (Kisvakond) 36 csillagozás

Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Kedvenc barátunk ezúttal egy elhagyott, csíkos ernyőből próbál játékot készíteni. Mi mindenre jó egy megjavított ernyő? Csak egy kis fantázia kell hozzá. A vakond-sorozat kötete most először jelenik meg magyarul!

Móra, Budapest, 2007
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183788 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2005
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179893 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Könyvmolylány20 P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Kisvakond ezúttal egy elhagyott esernyővel indul kalandútra. Számtalan módját megmutatja az esernyő felhasználhatóságának: lehet használni léghajóként, csónakként és még sok-sok más módon, bár azért nem árt használat közben óvatosnak lenni.

Sippancs P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Hogy mire jó egy kidobott, gombos esernyő, ha egy vakond kezébe kerül? Lehet belőle léghajó, csónak, furcsa lénnyé változtathat bizonyos éhes pontyokat, lehet vele/rajta hintázni és még boltosat is játszani.
Nagyon cuki történet volt, jót mosolyogtam rajta.

LadyM>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Ez is cuki rész volt. Egyébként ezek a vakondos történetek szeretnek a barátság köré építkezni. Tök jó, hogy az újrahasznosítás is megjelent a könyvecskében. :D

Juca P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Kedves történet. Ezt a mesét szeretjük rajzfilm változatban is. Meglepődtem, hogy eltérések vannak a mesekönyv és a rajzfilm cselekménye között. Főként az a kiemelkedő különbség, hogy a könyvben ponty szerepel csuka helyett. A másik meglepő dolog, hogy a dinnyeárus a vakondnak ajándékoz egy dinnyét, és a kutya kergeti meg őket. Talán ez egy finomított változat, kevésbé „erőszakos” jelenetekkel. :D

Trudiz>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

A vakond élete kalandokkal, ígéretekkel teli lehet, mivel sosem tudhatja épp hol fog „felbukkanni”. Most a talált, s megjavított esernyő minden lehetséges, ötletes használatát kiélvezte. Eközben sok helyszínen újabb szereplőkkel találkozott. Kedves illusztrációk, élvezetesen fordított szöveg teszi teljessé e mesét.

Millázs>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Nagyon jó rész. Aranyos, mert a vakond megjavítja az ernyőt és a dinnyénél a barátaira gondol. Vicces az esernyőt nyelt ponty miatt. Izgalmas a kutya miatt.

Tiger205>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Az érdeklődő kisgyerek, ha elolvassa ezt a könyvet, meglepően sok ötletet kap, hogy mire lehet jó apa/anya esernyője, amely eddig csak ott unatkozott az előszoba sarkában. Remélhetőleg nem próbál ki vele mindent :)

Chöpp >!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Kis vakond klasszikus történetei mindnyájunknak ismerősek. Már csak ezért is olvassuk őket gyerekeinknek. Meg azért, mert jók.

atomarcú P>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Az egyik legötletesebb, legkedvesebb a sorozatból.
„Ha valamit sikerül megjavítani, annak mindenki örül.”
Ez maga az élet. Vagy legalábbis ennek kéne lennie.

zics>!
Zdeněk Miler – Hana Doskočilová: A vakond ernyője

Elesen visszaemlekszem gyerekkorom kedves, rikito sarga mesekonyvere: A vakond nadragja-ra. Anyukam olvasta nekem. Nagyon sokszor, mert nagyon szerettem. Es amikor nem olvasta epp nekem, en a rongyszonyegen hasalva nezegettem a szines kepeket, lapozgattam es meseltem a jol ismert tortenetet. A vastag, de nem kemeny, es nem fenyes lapok pergeset meg ennyi ev utan is erzem. Most, hogy talalkoztam ezzel a bubajos kis tortenettel, megelevenedett a gyerekkorom. Szeretlek Vakond! Te olyan jo es kedves vagy!

Sippancs P>!

Hát a vakond? Mindjárt másképp nézett a világra!
Úgy megőrült… szóval úgy megörült, mint vakond, ha visszakapja azt, ami a legkedvesebb neki.