A ​vakond nadrágja (Kisvakond) 92 csillagozás

Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Volt egyszer egy földkupac. Ez a földkupac elkezdett izegni-mozogni, mintha mancsa lenne. És bizony nemcsak mancsa volt, hanem orra is. Nahát, hisz ez a vakond! – Tessék itt vagyok! – kászálódott elő. – És itt vannak a kincseim is, amiket mind a föld alatt találtam. Kezdődik a mese.

A kisvakond nadrágja címmel is megjelent.

Eredeti cím: Krtek a kalhotky

Eredeti megjelenés éve: 1960

Móra, Budapest, 2023
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157113 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157113 · Fordította: Balázs Andrea
Móra, Budapest, 2011
64 oldal · ISBN: 9789631189957 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

jagoka1984 P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje. Akkor még diafilmen néztük,nagyon szerettem.
Hipp- hopp eltelt pár év, lett egy lányom, akinek már olvashattam a könyvet esti meseként. Szerencsére neki is nagyon tetszett.
Igényes könyv, szép illusztrációkkal. Öröm volt kézbe venni.

Rodwin>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Lassan, de biztosan gyűlnek a Kisvakond könyveink. Nem feltétlen csak a gyermek szórakoztatására, mert engem is nagyon érdekelnek Miler könyvei. Tehát óhatatlan, hogy ne tekintsem küldetésemnek, kell minden vakondos könyv a polcra! :)
Eme darab már nagyon régi, 1960-ban volt az első kiadása, ez látszik is a rajzokon. De azóta töretlenül szórakoztatja generációk gyermekeit. Ez mit sem von le a rajzok szépségéből, mert így is nagyon bájosak, színesek, ami kell egy kisgyereknek.
Hős vakondunk küldetése, hogy legyen egy sokzsebes nadrágja, ami minden kisfiú álma, hogy tudja hova tenni a sok kacatot, és szerszámokat.
Ezt követhetjük nyomon, nagyon aranyosan elmesélve. Megannyi állatka segítségét kéri vakondunk, hogy a műremek elkészüljön.
Tanulhatunk is belőle, de leginkább a gyerkőc okosodhat.
Szórakoztató, egyszerű, aranyos mese, mint a legtöbb Kisvakond történet! :)

FélszipókásŐsmoly P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Kedves történet az álmok megvalósításáról az összefogás erejével, a segítségkérés fontosságáról, az ígéretek betartásáról. Kisvakond zsebes nadrágot szeretett volna, és ehhez az egész erdő a segítségére lett. A lentől kért, békákkal beáztatott alapanyagból fonalat készíttetett a pókokkal, majd megkérte az áfonyákat, hogy fessék meg, a hangyák vásznat szőttek belőle, amit a rák igényre szabott, a nádirigó pedig megvarrta nadrágnak.

Coffee I>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Kis naivaként azt gondoltam, tökéletes lesz délutáni altatáshoz. Jól benéztem, mert Lili addig nem aludt el, míg végig nem olvastam a mesét, annyira tetszett neki.
A kis vakond amúgy is a szívem csücske, a gyerekkoromat idézi fel előttem, ám az meg még nagyobb öröm, hogy @Lilkó is ennyire oda volt érte.

krlany I>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Nagyon sok év után került újra a kezeim közé. A Kisvakondot minden formájában szeretjük, legyen könyv, diafilm vagy rajzfilm. Még egy nagyzsebes kertésznadrágom is volt a 20-as éveimben, amikor is muszáj voltunk Kisvakondot rajzolni rá, csak hogy meglegyen a filing.
A sztori még mindig csuda jó; az összefogásról szól, és arról, hogy együtt bármire képesek vagyunk, szóval lehet bátran álmodni, ráadásul azt is megmutatja, hogy mindenki jó valamiben, a nagy egész része.
Viszont a mondatok egyszerűsége meglepett. Persze, gyerekeknek szól, de én picit szebb mondatokra emlékeztem, de hát ugye a megszépítő messzeség.
A rajzok viszont még mindig zseniálisak.

Dénes_Gabriella>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Régen láttam néhány részt az animációs filmből, de azt valahogy nem szerettem, olyan kis bugyuta volt, hiába volt aranyos is.
A könyv viszont nagyon is tetszett, jók az illusztrációk, a történet még igazán aranyos.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Kedvenc mesém volt már nekem is gyerekkoromban, s az én gyermekeim is nagyon szerették Kisvakondot. Ő a mesevilág egy ikonikus alakja, aki szerintem örökérvényű marad. Leleményes volt és ügyes, ahogy megoldotta magának a nagyzsebes nadrág kérdését. Tanulság, hogy mindenre van megoldás, csak keresni kell. S igen, az sem mellékes, ha az „embernek” vannak barátai, akikre ráadásul bármikor és bármiben lehet számítani.

Móra, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157113 · Fordította: Balázs Andrea
Annie1416>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Első Kisvakondunk! :) Aranyos történet arról, hogy lesz a Kisvakondnak nagy zsebes nadrágja. Ajándékba kaptuk, nagyon tetszett a 4 éves fiamnak és én is szívesen olvastam. Valószínű, hogy még beszerzünk néhány részt. :)

dianna76 P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

A lapozó változatát követően, szüleimnél elő kellett vennem ezt a sok évvel ezelőtt unalomig felolvasott mesekönyvet. A saját példány olyan régi, hogy még ISBN számmal sem rendelkezik (mert akkor még nem létezett ez a fajta besorolás), és valamiért kiadói adatok sem szerepelnek benne, pusztán egy 1967-es dátum. Így persze a moly rendszerében sem szerepel(het). Viszont az akkori 24 ft-os ár tükrözi, hogy értékes könyv, ill. mese volt már abban az időben is. A rövidített változat után jó volt olvasni a teljes mesét. Előjöttek a régi emlékek, amikor is a leg- gyermekkacagtatóbb a jól előadott Hapciiii! volt, valamint a brekeke, ami igazi békabrekegésnek hatott a számból.
Nem tudom, hogy annak idején feltűnt-e, de most eléggé kirítt, hogy a múlt idejű szöveg a kék vászon elkészültével jelen időbe csap át, aztán a ráknál ismét múlt idejű. Persze ez a baki (ha egyáltalán az) nem von el a mese bájából. Nagyon szerethető!
S ha már a lapozó változat olvasásakor olyannyira előjöttek az emlékeim, hogy az értékelésemhez verset is faragtam belőlük, had álljanak itt is eme rímes sorok, hiszen kimondottan a most értékelt, magánkönyvtári példányról szólnak.

„A magánkönyvtári példánynak története van kérem,
összeszedem az emlékeimet és elmesélem.
Egy szöszke fiú kapta ajándékba anno,
majd évek múlva az én kezemben landol.
Lapozgattam sokat, szívesen olvastam,
így lett a könyv egyre rongyosabb.
Éveket pihenve előkerült ismét,
apró kezek fogták, s a mesét kérték.
A szülői házból soha el nem hoztuk,
de vendégeskedéskor újra s újra nyúztuk.
Addig kellett olvasni szinte minden este,
míg a szemem már káprázott felette.
Azóta is ott van megszokott helyén,
a kedves, vakondos meseköltemény.
Több gyermek keze nyomát őrzi örökre,
ha meglátom a polcon, szívem sajdul bele.
Tudom, a múltban élni nem lehet,
az előrenézés viszi tovább az életet.
De most kikölcsönöztem e rövidített könyvet,
s előhoztam vele régi, kedves emlékeket.”

SophieOswald>!

A legeslegjobban azt szeretném, ha lenne egy zsebes nadrágom! Abba jó sok minden beleférne! Vajon hogyan juthatnék egy szép zsebes nadrághoz?

6. oldal (Móra, 2011)