A ​vakond nadrágja (Kisvakond) 53 csillagozás

Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Volt egyszer egy földkupac. Ez a földkupac elkezdett izegni-mozogni, mintha mancsa lenne. És bizony nemcsak mancsa volt, hanem orra is. Nahát, hisz ez a vakond! – Tessék itt vagyok! – kászálódott elő. – És itt vannak a kincseim is, amiket mind a föld alatt találtam. Kezdődik a mese.

Eredeti megjelenés éve: 1960

Móra, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157113 · Fordította: Balázs Andrea
Móra, Budapest, 2011
64 oldal · ISBN: 9789631189957 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2009
64 oldal · ISBN: 9789631185768 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Rodwin>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Lassan, de biztosan gyűlnek a Kisvakond könyveink. Nem feltétlen csak a gyermek szórakoztatására, mert engem is nagyon érdekelnek Miler könyvei. Tehát óhatatlan, hogy ne tekintsem küldetésemnek, kell minden vakondos könyv a polcra! :)
Eme darab már nagyon régi, 1960-ban volt az első kiadása, ez látszik is a rajzokon. De azóta töretlenül szórakoztatja generációk gyermekeit. Ez mit sem von le a rajzok szépségéből, mert így is nagyon bájosak, színesek, ami kell egy kisgyereknek.
Hős vakondunk küldetése, hogy legyen egy sokzsebes nadrágja, ami minden kisfiú álma, hogy tudja hova tenni a sok kacatot, és szerszámokat.
Ezt követhetjük nyomon, nagyon aranyosan elmesélve. Megannyi állatka segítségét kéri vakondunk, hogy a műremek elkészüljön.
Tanulhatunk is belőle, de leginkább a gyerkőc okosodhat.
Szórakoztató, egyszerű, aranyos mese, mint a legtöbb Kisvakond történet! :)

Coffee I>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Kis naivaként azt gondoltam, tökéletes lesz délutáni altatáshoz. Jól benéztem, mert Lili addig nem aludt el, míg végig nem olvastam a mesét, annyira tetszett neki.
A kis vakond amúgy is a szívem csücske, a gyerekkoromat idézi fel előttem, ám az meg még nagyobb öröm, hogy @Lilkó is ennyire oda volt érte.

Annie1416>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Első Kisvakondunk! :) Aranyos történet arról, hogy lesz a Kisvakondnak nagy zsebes nadrágja. Ajándékba kaptuk, nagyon tetszett a 4 éves fiamnak és én is szívesen olvastam. Valószínű, hogy még beszerzünk néhány részt. :)

dianna76 P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

A lapozó változatát követően, szüleimnél elő kellett vennem ezt a sok évvel ezelőtt unalomig felolvasott mesekönyvet. A saját példány olyan régi, hogy még ISBN számmal sem rendelkezik (mert akkor még nem létezett ez a fajta besorolás), és valamiért kiadói adatok sem szerepelnek benne, pusztán egy 1967-es dátum. Így persze a moly rendszerében sem szerepel(het). Viszont az akkori 24 ft-os ár tükrözi, hogy értékes könyv, ill. mese volt már abban az időben is.
A rövidített változat után jó volt olvasni a teljes mesét. Előjöttek a régi emlékek, amikor is a leg- gyermekkacagtatóbb a jól előadott Hapciiii! volt, valamint a brekeke, ami igazi békabrekegésnek hatott a számból.
Nem tudom, hogy annak idején feltűnt-e, de most eléggé kirítt, hogy a múlt idejű szöveg a kék vászon elkészültével jelen időbe csap át, aztán a ráknál ismét múlt idejű. Persze ez a baki (ha egyáltalán az) nem von el a mese bájából. Nagyon szerethető!
S ha már a lapozó változat olvasásakor olyannyira előjöttek az emlékeim, hogy az értékelésemhez verset is faragtam belőlük, had álljanak itt is eme rímes sorok, hiszen kimondottan a most értékelt, magánkönyvtári példányról szólnak.

"A magánkönyvtári példánynak története van kérem,
összeszedem az emlékeimet és elmesélem.
Egy szöszke fiú kapta ajándékba anno,
majd évek múlva az én kezemben landol.
Lapozgattam sokat, szívesen olvastam,
így lett a könyv egyre rongyosabb.
Éveket pihenve előkerült ismét,
apró kezek fogták, s a mesét kérték.
A szülői házból soha el nem hoztuk,
de vendégeskedéskor újra s újra nyúztuk.
Addig kellett olvasni szinte minden este,
míg a szemem már káprázott felette.
Azóta is ott van megszokott helyén,
a kedves, vakondos meseköltemény.
Több gyermek keze nyomát őrzi örökre,
ha meglátom a polcon, szívem sajdul bele.
Tudom, a múltban élni nem lehet,
az előrenézés viszi tovább az életet.
De most kikölcsönöztem e rövidített könyvet,
s előhoztam vele régi, kedves emlékeket."

anni_olvas>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Felnőttfejjel az egyik kedvenc kisvakond-történetem, gyerekként is sokat lapozgattam.

SophieOswald>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

A gyermekkori legkedvesebb mesekönyv, annak idején számtalanszor kikölcsönöztem a könyvtárból! A Vakond nagyon rokonszenves figura, több történetét is olvastam, de A vakond nadrágja volt az abszolút kedvenc. Gyermekfejjel lenyűgözőnek és leleményesnek találtam a kék zsebes nadrág elkészítését, akárcsak most. :) A rajzok tovább fokozzák a történet szépségét és hangulatát. Kimondottan örülök, hogy most már van saját példányom és bármikor elővehetem.
Kisvakond és nadrágja örök, minden korosztálynak!

lejla>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Aranyos és érdekes történet, cuki karakterek, szép rajzok. A vakond annyira kis cuki, úgy megölelgetném! :D Felolvastam a három hónaposnak, tetszett neki.
Imádom, hogy ásít benne a sün. Olyankor én is ásítok. Igaziból. :D

Juca P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A vakond nadrágja

Szépek az illusztrációk. Nem emlékszem túl sok kisvakond történetre gyerekkoromból, inkább csak magára a vakond figurára. A vakond nadrágja részletesen bemutatja, hogyan is készül el egy nadrág, érdekes volt elolvasni, különösen a tilolás és a gerebenezés tetszett.

SophieOswald>!

A legeslegjobban azt szeretném, ha lenne egy zsebes nadrágom! Abba jó sok minden beleférne! Vajon hogyan juthatnék egy szép zsebes nadrághoz?

6. oldal (Móra, 2011)