A ​kisvakond nadrágja (Kisvakond) 111 csillagozás

Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

A kisvakond egy olyan nadrágra vágyik, amelynek hatalmas zsebeibe minden belefér, amit csak talált: a golyó, is, a szög is, a gomb és a tükör is. Láttatok már ilyet? A színes lapozó a legkisebbekhez szól.

A vakond nadrágja címmel is megjelent

Eredeti cím: Krtek a kalhotky

Eredeti megjelenés éve: 1960

Móra, Budapest, 2020
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157687 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2019
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157687 · Fordította: Balázs Andrea
Móra, Budapest, 2017
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157687 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

nicosia P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Igazi nosztalgiaolvasás, hiszen a Kisvakond már az én időmben is megvolt. A nadrágos mese igazi gyöngyszem, kedves, bájos, és a rajzok is szépek.

Zsuzsanna_Makai>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Bármennyire is imádok mindent, ami kisvakondos, a szavak felét még nekem is nehéz volt értelmezni, mázli, h a kölykök nem akarták, h fordítsam le a könyvet az ő kis nyelvükre. Nem hiszem, h értették volna.

Ibanez P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Most vettem észre, hogy egy kihíváshoz csak egy elsős kötelező olvasmány hiányzik, hát persze, hogy kisvakondot kerestem elő, imádtam gyerekként (sőt, még ma is, olyan aranyos). Azért végigsomolyogtam a mesét, a mai vakond valószínűleg úgy kezdené, hogy mennyi szemetet talált a földben, aztán meglátva azt a zsebes nadrágot, lelopná a szárítókötélről és visszabújna a lyukba :-D Valaki azért mondja meg, hogy a pikulába varrta meg a rigó a nadrágot :-D Mármint, hogy a csőre a tű? :-D Nem fogok tudni elaludni, míg nem tudom a választ :-D Summa-summárum, aranyos kis mese, a szokásos ismétlődő-visszatérő részekkel, hogy a kicsik véletlenül se felejtsék el, mi történt két lappal előbb :-D

konyvolvaso>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

A kisvakond meséi mindig kedvenceim voltak, ez most sincs másként. Kisvakond álma egy nagyzsebes nadrág, most sikerül is megcsinálniuk társaival együtt.Szépek a képek, tanulságos mese.

Röfipingvin P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Ez biztos nagyon gáz, de én így 31 évesen ismerkedtem a nadrág – nagyzsebes! két nagyzsebes! – történetével. De ez nagyon kedves volt! ^^

Trudiz >!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Ki ne szeretné a kisvakondot? Olyan kis lelkes, ötletes, aranyos. Most a vászonkészítés hagyományőrző műveleteit ismerteti meg olvasóival. Ennek folyamatát mutatja be lépésről lépésre.
Segítőtársakra is talál mindig. Nyerő kis társaság! Példaértékű! :)

dianna76 P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

A magánkönyvtári példánynak története van kérem,
összeszedem az emlékeimet és elmesélem.
Egy szöszke fiú kapta ajándékba anno,
majd évek múlva az én kezemben landol.
Lapozgattam sokat, szívesen olvastam,
így lett a könyv egyre rongyosabb.
Éveket pihenve előkerült ismét,
apró kezek fogták, s a mesét kérték.
A szülői házból soha el nem hoztuk,
de vendégeskedéskor újra s újra nyúztuk.
Addig kellett olvasni szinte minden este,
míg a szemem már káprázott felette.
Azóta is ott van megszokott helyén,
a kedves, vakondos meseköltemény.
Több gyermek keze nyomát őrzi örökre,
ha meglátom a polcon, szívem sajdul bele.
Tudom, a múltban élni nem lehet,
az előrenézés viszi tovább az életet.
De most kikölcsönöztem e rövidített könyvet,
s előhoztam vele régi, kedves emlékeket.

A szülői háznál az eredeti, teljes szöveget és képi világot tartalmazó kiadás van meg. Unalomig olvastam fel sok évvel ezelőtt. Most ezt a kicsiknek készült lapozót olvastam. Igazából a bajom csak annyi vele, hogy bár a lényeg benne van, megkurtították. Ezzel veszített az élvezeti értékéből. Legközelebb, ha megyek szüleimhez, hosszú-hosszú kihagyás után leveszem a polcról az eredetit és elolvasom.

Móra, Budapest, 2011
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631189186 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
KBCsilla P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Először az unokabátyám olvasta el nekem, aztán már meg is tanultam, még ma is emlékszem rá.
A kertésznadrágot ma is „kisvakond”-nadrágnak hívom.
Örülök, hogy újra a kezembe vehettem.

Zoltán_Bálint>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Kislányomnak olvastam, ahogy észrevettem tetszett neki. Több oldalt is hosszan meg kellett nézni, mert a szép, színes oldalak nagyon lekötötték. Én nagyon szeretem a kisvakondot, remélem ő is meg fogja szeretni, majd idővel, bár a feleségemmel biztosra mentünk és jó pár kisvakondos könyvet beszereztünk már most.

K_Eraa_Medvus93 P>!
Zdeněk Miler – Eduard Petiška: A kisvakond nadrágja

Imádtam ezt a mesét. :D kicsit amatőrnek tűnő, de nagyon aranyos és tanulságos sorozat. :)

Szanya>!

Volt egyszer egy földkupac. Ez a földkupac elkezdett izegni-mozogni, mintha mancsa lenne. És bizony nemcsak mancsa volt, hanem orra is. Nahát, hisz ez a vakond!

– Süni, sünikém, engedd meg,
hogy a tüskéiden gerebenezzem
a megtilolt lent!

Kek P>!

… és már szaladt is az áfonyához,
hogy megfesse a fonalat.

Kek P>!

– Rák bácsi, hozom a nadrágnak való vásznat.
Tessék nekem belőle nadrágot szabni!
Nagyzsebes nadrágot.
– Milyen szép vászon – dicsérte a rák. – Jól lehet
vele dolgozni.
Méretet vett, és már szabta is.
– Zsebeket is, ugye? – tette hozzá.
– Igen, zsebeket is,
két nagy zsebet,
hogy sok minden beleférjen – kérte a vakond.
[…]
_Téged pedig, nádirigó,
szépen kérlek,
varrd meg a nadrágot!
– Megvarrom – felelte a kismadár –,
megvarrom neked – és úgy is tett.

Kapcsolódó szócikkek: szabó

az áfonya megfestette,
a hangyák megszőtték,
a rák kiszabta
a nadrágnak valót.
A nagyzsebes nadrágra valót.