A ​vakond és az űrhajó (Kisvakond) 58 csillagozás

Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Nehéz irányítani egy űrhajót, nem csoda, ha először a vakondnak sem sikerül. Le is zuhan vele egy tengeri szigetre, és a szerkezet diribdarabra törik. Még jó, hogy a vakondnak nem esik baja! De hogyan szerelje össze az űrhajót? Szerencsére megismerkedik a jószívű rákkal, együtt keresik meg az elveszett darabokat, és közben még egy felfújható gumikrokodilt is legyőznek. Már csak az űrhajó teteje hiányzik, és folytatódhat az utazás!

Móra, Budapest, 2008
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185225 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Helikon, Budapest, 2000
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632086511 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler

BertaPalikSzilvi P>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

A cím engem kicsit félrevezetett, valami űrben játszódó történetre gondoltam miatta, ezzel szemben vakondunk a tengerparton landolt.
Az illusztrációk nem tetszettek ebben a könyvben, kicsit elmosódott volt,de nem tudom, hogy ez véletlen vagy szándékos.
A mesében szereplő űrhajót nálunk a gyerekek rakétaként azonosították,így olvasnom is így kellett.
A kis rák aranyos volt,a felfújható krokodil legyőzése humort vitt a történebe és a megjelenő tengeri állatok is ötletesek voltak.
Összességében nem rossz mesekönyv,de a vakond sorozatból olvastunk már jobbat is.

Citrompor>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Rosszkedvemet egy múltkori alkalommal mesével oszlattam el. Tegnap hasonlóképp borús fellegek gyülekeztek fejem fölött, ezért úgy döntöttem, hogy Kisvakond űrhajójába pattanok, kitörök a felhők közül, átszelem a légkör rétegeit és magasról boldogan integetek majd le a Földre, miközben újra gyerek lehetek – legalábbis egy kicsit.

Mit tanultam ezúttal Kisvakondtól? Azt, hogy nincs olyan kilátástalan és reménytelen helyzet, amelyből ne lehetne kiutat találni. Nincs az a miniatűr űrhajó, amelyet egy-két pajtás segítségével ne lehetne újjáépíteni, ha minden darabjaira hullni látszik. És igen, itt még a kényszerleszállás sem fatális becsapódás, mert van egy puha homokdűne, amely lehetővé teszi a csodával határos landolást. Gyerekként megingathatatlanul hittem, hogy létezik ilyen. Felnőttként már kevésbé. Most újra gyerek voltam egy kicsit. Jólesett.

Ez a rész kevésbé volt tartalmas, mint amit előzőleg olvastam. Inkább a képeken volt a hangsúly, ezek az illusztrációk viszont maradéktalanul tetszettek. Azt hiszem, hagyományt teremtek, rosszkedvemet mostantól fogva mindig mesével kezelem majd.

Paulina_Sándorné P>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

A kisvakond elvarázsol. Szinte újra gyermeknek érzem magam és élvezem a kalandjait. Tetszettek a rajzok, a sokféle kagylóforma a tengerparton. A rák sem volt olyan félelmetes.

Juca P>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Gyerekkoromban nem sok Kisvakondos könyvvel találkoztam, de most pótolom ezeket. :) Az űrhajót mi rakétának hívjuk, a rajzfilmet már sokszor láttuk, ezért kíváncsi voltam a könyvre is. Azért is érdemes elolvasni, mert a mesefilmben nem beszélnek a szereplők, így a könyv több részletet nyújt számunkra. Ebben a részben a vakond összebarátkozik a szigeten élő rákkal. Újdonsült barátja a segítségére siet, és együtt összegyűjtik az űrhajó darabjait. A bájos történet közben néhány tengeri állattal is megismerkedhetünk.

lenne P>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

A rajzfilmet láttuk előbb, és nagyon tetszett. Azt megfigyeltük mindannyian, hogy Zdeněk Miler nem szereti túlzottan az emberi fajt.

eeszter>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Nagyon szeretem Kisvakondot, ez a történet is kedves volt. Viszont a címből valami űrutazásos történetre számítottam, nem tengerpartira.

Millázs>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Mi vakondfanok vagyunk! Ez nem kérdés! Ez a történet is kedvenc lett. Imádják nézni, keresni az űrhajó darabkáit, izgulni, mi is jön ki a hullámok közül. Kroki nagyon vicces!
Szuper mesekönyv!

Levenzia>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Nem a klasszikus Kisvakond történet. Most elolvastam, egyenlőre elteszem, és kíváncsian várom kislányom mit fog szólni hozzá. Hogy polcon maradós lesz-e, Ő fog dönteni ezügyben. Nekem annyira nem tetszett.

kukumaluthch>!
Zdeněk Miler: A vakond és az űrhajó

Kicsit másra számítottam, kicsit „csillagászatosabbra”. Ettől függetlenül nagyon tetszett, nem tudom van-e olyan, ami nem fog tetszeni – a sasos is végülis tetszett, csak ugye nem annyira. :)
Nyári könyvtári és ismeretterjesztő foglalkozás alapjának el tudnám képzelni kisebbeknek.