A ​vakond és a karácsony (Kisvakond) 49 csillagozás

Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Mikor volt utoljára karácsony az erdőben? Tavaly biztosan elmaradt. És tavaly előtt is. Úgy látszik, éppen itt az ideje, hogy a vakond karácsonyi ünnepséget rendezzen az állatoknak! Sok-sok ajándékra lesz szüksége, és találnia kell egy szép karácsonyfát. Térül-fordul a vakond, és már hozza is a gyönyörű fenyőt. Feldíszíti, de nem sokáig örülhet neki, mert a szemtelen varjú a csőrébe kapja, és elrepül vele. A vakondnak nincs ideje szomorkodni: sürgősen keresnie kell egy másik fát! Mert ha nincs fenyő, idén is elmarad a karácsony.

Móra, Budapest, 2023
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158042 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2021
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158042 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdenek Miler
Móra, Budapest, 2018

konyvolvaso>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Feldísziti a karácsonyfát a kisvakond ahogy szertné már csak az ajándék hiányozva vvagy más is? Megismerhetitek a történetet a meséből.

BertaPalikSzilvi P>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

„Mi jobb: Ajándékot adni vagy kapni?
Mindkettő egyformán szèp dolog.”

Gyerekkènt nagyon szerettem a Kisvakond törtèneteit, így tudtam, hogy eljön a pillanat amikor a saját gyerekeimnek is olvasni fogom.
Ez az első kötet amit olvastunk a sorozatból,ès a gyerekeimet levette a lábáról.
A könyv illusztrációi ès maga a kemènyfedeles kiadás is nagyon igènyes ès szèp.
A könyv hátulján 4 èves kortól ajánlják,de a 3 èves fiam is örömmel nèzegette ès hallgatta.
Vakond szeretnè meglepni a barátait Karácsony alkalmából,fát állított, ajándékot csomagolt de varjú nène tönkretette.
Valami megoldást kell találni hát, így vakond lemegy a városba.
Nagyon szèp karácsonyi történet szeretetről,barátságról.

Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Varjú néne nagyon-nagyon gonosz egy jószág! De milyen jó, hogy kisvakond minden helyzetben feltalálja magát! Csak elég egy korcsolyára felpattannia, aztán huss… minden probléma megoldva.

dianna76 P>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Vakond, számomra kevésbé ismert történeteivel most ismerkedek. Ez a karácsonyi nem varázsolt el túlságosan. Az is igaz, hogy túl sok volt az ünnepi olvasás, s talán elteltem velük. Viszont a répával díszített fa nagyon eredeti volt. Van ebben a mesében gonosz varjú, mérges hóember és trükkös karácsonyfa, ajándékozás, szánkózás, zenélés. Na meg a Vakond és az Egérke. Még keresnem kell a kedvenc vakondos mesét… Az illusztrációk teljesen rendben voltak.

Móra, Budapest, 2009
36 oldal · ISBN: 9789631186895 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Xsandra>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Most ismerkedtem meg Kisvakonddal. A mese aranyos, a képek nagyon kedvesek, a szöveg és kép arány nagyon rendben van. Valahogy mégsem fogott meg a mese maga.

Millázs>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

A kisvakondban mindig van egy főgonosz. Itt varjú néne, akivel szembeszáll bátran vakondunk. Lehet, ezért bírja a fiam ezt a mesét.
Varjú nénével töbször jól ki is tol kisvakond. Nem éppen egy 'vigyázzunk mindenki pici lelkére'-típusú mese, a végére sem integrálódik pozitívan a madár. Na, ez egy ilyen mesefajta. Ez van. Néha az élet is ilyen! Hiába szeretném megvédeni a kölköket. Ettől függetlenül szívesen meséltem nekik, ők pedig szerették hallgatni.

lenne P>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Aranyos történet ez is a vakondról. Előbb a mesefilmet láttuk, aztán kaptuk meg mamától ezt a könyvet. A pofátlan varjú nem tetszett, de mit lehet tenni, a varjak is éhesek…

ina_bauer>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

mekkora jó fej ez a vakond, hogy meglepetés karácsonyt szervez a barátainak :D

Juca P>!
Zdeněk Miler: A vakond és a karácsony

Olyan helyes kis sapkája van ebben a részben a Kisvakondnak. ^^

A történetben a varjú veszi át a Grincs szerepét. XD A Kisvakond kedvét ez sem szegheti, útra kel, hogy megmentse a karácsonyt. Tetszett a dobozba zárt karácsonyfa.

Aranyos történet, lányomnak elmesélem majd karácsonykor. ^^

Sippancs P>!

S hogy mi a legjobb Karácsonykor?
Hát persze – a meglepetés!

Sippancs P>!

Ha egyszer egy csupa szív vakond begurul, varjú legyen a talpán, aki megáll előtte.