A ​beteg hangya 21 csillagozás

Zdeněk Miler: A beteg hangya

Gazdagon illusztrált színes lapozós képeskönyv a legkisebbeknek.

Eredeti cím: Polámal se mraveneček

Móra, Budapest, 2006
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631181979 · Fordította: Romhányi Ágnes · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Ninácska P>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Kezembe került ez az imádni való, aranyos, édes kis olvasmány, remek illusztrációkkal, és bájos rímekkel. Azonnal a szívembe lopta magát!

Lulma>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Ez annyira cuki! A bölcsis csoportunkban van. Minden nap elolvassuk a gyerekekkel. Már kívülről tudom. Kedvenc részem: „Feküdjön fel! – így szól a doktor. Sóhajtson egy hatalmasat. Egyen sok cukrot, egy nap sokszor. Önben túlteng a hangyasav.” Hangyasavtúltengéstől szenvedő fájós hátú hangya… Gratulálok a fordítónak, nagyon vicces lett! :)
Aranyosak az ábrák is. Semmi extra, de a csigamentő és az aggódó állatok mindent visznek. :)

Juca P>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Miután megtudtam, hogy a Kisvakondon túl is alkotott a szerző, be kellett szereznem ezt a mesekönyvet. :)

A Kisvakond meséből jól ismert karakterek is megjelennek benne (a vakond kivételével). A rajzok jellegzetesek, ismerősek.

Szeretjük ezt a könyvet, bár felolvasni nem szoktam, inkább csak a képek alapján elmesélem, mi történik a hangyával. Egyébként rímbe szedett sorokat tartalmaz, rövid a történet, óriási betűkkel szedve. És úgy tűnik, bilizéshez ideális olvasmány egy 2 évesnek. :D

Coffee I>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Aranyos, vicces a maga csiga gyorssegítségével és szerethető. :)

Laszlo_Molnar_2>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Remek és bájos lapozgatós, a tehetséges Romhányi-utód remek fordításában.

lenne P>!
Zdeněk Miler: A beteg hangya

Aranyos kisvakond jellegű hangyákkal, de szerintem ez eredetileg nem erről szólt. Nagyjából biztosan megegyezik, de kíváncsi lennék a cseh szövegre…

Mária P>!

Egyen sok cukrot! Egy nap sokszor! Önben túlteng a hangyasav!

Kapcsolódó szócikkek: cukor · hangyasav
Mária P>!

Az éjszakába csigán fut be a gyorssegély.

2. c.