Vetés ​közben 1 csillagozás

Áhítatok és imádságok az év minden napjára
Zászkaliczky Pál: Vetés közben

„Váratlanul ​ért a szerző felkérése, hogy írjak a hamarosan megjelenő könyvéhez rövid előszót vagy ajánlást. Az utóbbi formát választottam. Szívesen teszek eleget kérésének, hiszen nekem is szívügyem az Isten igéjével való naponkénti foglalkozás és az imádság. Így hát szeretettel ajánlom minden olvasónak, imádkozó testvéremnek e könyv minden szavát, az egész esztendőre szóló imádságosgyűjteményt, áhítatoskönyvet.

Hálásan köszönöm a szerzőnek a bizalmát. Jóllehet több mint másfél évtized választ el minket időben egymástól, de ugyanannak a szent ügynek vagyunk képviselői, szolgái, a korkülönbség ellenére is.

Külön figyelmességnek tartom, hogy a szerző a szokásos polgári évet tartja szem előtt, és így mind a 366 napra felajánlja szolgálatát: segíteni akar imádkozó testvéreinek. Az egyházi év ugyanis csak részben kötődik konkrét dátumokhoz (karácsony, óév este, újév napja, vízkereszt ünnepe, reformáció emléknapja Krisztus-ünnepként). Húsvét ünnepe és az azt megelőző… (tovább)

Luther, Budapest, 2012
404 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639979697 · Illusztrálta: Gergely-Kosza Attila

marschlako>!

Nehéz bejutniuk, s itt már gondoljunk magunkra is: nehéz bejutnunk az Isten országába, mert a bejutáskor mindenkinek át kell mennie a „tű fokán”. A jeruzsálemi várfal legszűkebb kapuját hívták így, melyen két ember egyszerre nem is tudott áthaladni. Ahhoz, hogy egy teve átjuthasson, le kellett térdelnie, a terhet is le kellett venni róla, s csak „térden” csúszva tudott bejutni a városba.
    Nem szabad megsértődnünk a hasonlaton. Ha a gazda későn érkezett a várfalhoz, s már csak ez a kapu volt nyitva, le kellett venni a tevéről a csomagokat. Mi sem tudunk átjutni a „tű fokán”, ha körömszakadtáig ragaszkodunk mindahhoz, ami a mienk. S rendszerint nem is tudunk lepakolni magunktól: „az embereknek ez lehetetlen”.

Zászkaliczky Pál: Vetés közben Áhítatok és imádságok az év minden napjára