Végzet ​a prérin 9 csillagozás

Zane Grey: Végzet a prérin Zane Grey: Végzet a prérin Zane Grey: Végzet a prérin

Holly Ripple, a történelmi múltú Don Carlos-tanya úrnője, aki nagyvárosi intézetben nevelkedett és aki előtt idegen a Vadnyugat világa, éppen akkor veszi át az ősi birtokot, amikor kétségbeesett küzdelem folyik a hadsereggé szaporodott banditák garázdálkodása ellen. Rettenthetetlen cowboyai élén, akiket a „puszták lovagjai”-ként emlegetnek, ő is részt vesz a küzdelemben és ellenségei kezébe kerül. S itt lesz az izgalmas kalandok történetéből lángoló dráma, mert az ifjú hőst is, aki a veszedelemből megmenti, a banditák közé sodorta a sors. Egy világ választja el egymástól a Vadnyugat úri dámáját és a kalandort. A szívük ég, de lehet-e itt megoldást találni?
Erre adja meg a választ Zane Grey, aki nemcsak a vadon csodás színeit festi meg áhítatos szerelemmel, de valósággal megperzsel romantikájának lobogásával, amikor az égő szívek vergődését figyeljük.

Eredeti cím: Knights of the Range

Eredeti megjelenés éve: 1936

180 oldal · ISBN: 9789635591923
Kalendárium / Népszava, Budapest, 1990
160 oldal · ISBN: 9633230136 · Fordította: Balogh Barna

Carlton_Lassiter P>!
Zane Grey: Végzet a prérin

Könnyü kis olvasmány délutánokra. :) Szeretem a romantikus kalandregényeket, és még ráadásul a vadnyugaton is játszodik, csak plusz pont. Egy cseppet sem volt unalmas a számomra, mindig történt benne vmi. A szereplök jólkitalált személyiségek voltak. :) Ezentúl több könyvet is el fogok olvasni Zane Grey-töl.

inci81 P>!
Zane Grey: Végzet a prérin

Fiatalkorom nagy kedvence ez a könyv. Amikor először olvastam általános iskola 7. osztályban, emlékszem lemaradtam egy kirándulásról, annyira olvastam. Nem néztem az időt és nem értem ki időben a vonathoz. Azóta többször is olvastam, évente egyszer legalább. Egy régimódi romantikus történet western köntösben, amelyből nem hiányzik a humor, kaland. Teljesen a rabul ejtett a Végzet a prérin, jó volt ismét olvasni.

Veronika01>!
Zane Grey: Végzet a prérin

Klassz vestern. A jó győz, a gonosz elnyeri méltó büntetését.

Lunemorte P>!

A hangos, zabolátlan cowboyok úgy ültek asztalánál, mint a legjobb nevelésű városi urak, és a szokatlan helyzet egyáltalán nem hozta őket zavarba. Nyugodtan szedtek a felkínált ételekből, és szépen, zavartalanul, de sokat ettek.

Lunemorte P>!

„– A nyugati szarvasmarha-birodalom – folytatta nyomban – cowboyok nélkül nem állhat fenn. Szüksége van rátok, vadul lovagló, jó puskás és borszerető cowboyokra. […] Ti, akik hidegben vagy rekkenő hőségben eltelt, végtelennek tetsző napokon őrt álltok helyeteken jobban ismeritek a nyugatot, mint a prériken született indiánok.

Lunemorte P>!

Fiúk! Ígérjük meg, hogy állandóan szemmel tartjuk, káros befolyásoktól távol tartani igyekszünk egymást, Vigyázunk arra, hogy italt kedvelő társaink ne igyanak túl sokat, és szeretettel, barátsággal segítjük, támogatjuk egymást.

Lunemorte P>!

Új-Mexikót, a hajdani donok végtelen pusztáit kalandorok, banditák, marhatolvajok özönlötték el, és több törvénykerülő, kétes személy volt Mexikó­ban, mint a többi nyugati államban együttvéve. Erre az időre esett a híres lincolni vérfürdő, amely a határincidensek között első helyet foglalta el a Vadnyugat történelmében. Ebben az időben a hírhedt Jesse Evans és „Kölyök” Bill uralkodtak a vidéken, akik fiatal koruk ellenére vakmerő és kegyetlen banditák voltak. Tizenhat éves korukban mint cowboyok kezdték pályafutásukat, de mire huszadik évüket elérték, rettegett gyilkos lett mind a kettő.

XI. fejezet

Lunemorte P>!

„A bölényeket eddig csak a rézbőrűek vadászták. Tavaly már idegen, fehér vadászok kezdtek errefelé szállingózni, akiknek száma azóta megkétszereződött. A bölénybőr miatt megkezdődött a harc. A fehérek lassanként kezdik kiszorítani a vörösöket. A békés indiánok viszont nem hagyják jussukat, és körömszakadtáig védik jogaikat. Sok vér fog folyni a határon a bölények miatt! A kiovák, komancsok és uték már a harci ösvényre léptek. Tudjuk, hogy ez mit jelent. Mindenki nyugatra tart. Bölényvadászok, kisbirtokosok, szerencselovagok, kalandorok lepik el a vidéket. Az indiánokat halomra ölik; a kormány nem nyújt nekik elegendő védelmet. Már kezdődik az öldöklés, a felesleges, hiábavaló vérontás… De a java még hátra van!
– Az indiánok pedig kizárólag bölényből élnek – bólintott az ezredes.
– Úgy van. S a kormány nem irthatja ki a vörösöket csak azért, hogy a fehérek könnyebben kitúrhassák őket jogaikból. Ez embertelenség és igazságtalanság lenne. Márpedig, ha a kormány ölbe tett kézzel, beavatkozás nélkül tűri a jogtalanságot és öldöklést, talán mindörökre vége a zavartalan életnek ezen a tájon…”

Első fejezet

Lunemorte P>!

a régi vadölők és indiánok helyét torzonborz külsejű, durva fickók és hallgatag, éhes indiánok váltották fel, mert a hód lassanként teljesen kipusztult a hegyi patakokból és tavakból. Britt kedvelte a csendes, lesoványodott, békés indiánokat, akiknek ősei még harcos, jólétben élő rézbőrűek voltak. De a hód pusztulása és a fehér vadászok megjelenése rontotta a kereseti lehetőséget. A fehérek rakásra öldösték rézbőrű vetélytársaikat, és lassanként teljesen kiszorították őket a prémpiacról.

V. fejezet