Vadnyugaton 8 csillagozás

Zane Grey: Vadnyugaton Zane Grey: Vadnyugaton Zane Grey: Vadnyugaton Zane Grey: Vadnyugaton

A századvégi Vadnyugat alig feltárt vidékei, Arizona, Kalifornia tárulnak az olvasó elé, telve természeti szépségekkel s egy kezdetleges társadalom veszedelmeivel. Ifjúkori botlásaiért meghurcolt fiatal legény, Nevada, küzd becsületéért, nevének tisztaságáért. Nevada, életét kockáztatva beáll egy marhatolvaj-banda tagjai közé, hogy leleplezze és ártalmatlanná tegye a bűnszövetkezet hátterében meghúzódó főkolompost. E halálos küzdelem közepette kisarjad a szerelem is Nevada és a baráti telepescsalád leánya között. Romantikus hangulatokkal, bonyodalmakkal teli regény ez, amely a vestern-irodalom kedvelőinek népes táborában nagy érdeklődésre tarthat majd számot.

Nevada címmel is megjelent.

Eredeti mű: Zane Grey: Nevada (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1928

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
380 oldal · ISBN: 9789633293096 · Fordította: Nagy Bálint
Dacia, Kolozsvár, 1971
Ifjúsági, Bukarest, 1969

pwz ISP
Zane Grey: Vadnyugaton

De rég olvastam ilyen „kobbojos” könyvet :)! Egészen jó volt elmerülni a vadnyugat, Kalifornia és Arizona 19. századi mindennapjaiba! Itt már nem az indiánok, hanem a tehénpásztorok, a puskások, a sheriffek és a banditák „népesítik be” a könyv lapjait. Igen, ezekből a történetekből készültek a népszerű westernfilmek…
Két westernfilm-feldolgozás is készült belőle, mindkettő Nevada címmel. Az első 1935-ben, Buster Crabbe, a második 1944-ben, Robert Mitchum főszereplésével.
Ennek az előzmény-történetét 1937-ben filmesítették meg Forlorn River címmel. Ott is Buster Crabbe játszotta Jim Lacey-Nevada szerepét. (Larry „Buster” Crabbe az egyetlen színész, aki Tarzan, Flash Gordon és Buck Rogers „bőrébe bújhatott” filmen a 30-as években! Nagy sztár volt abban az időben!)
Külső linkhez betettem ezt a filmet, akár meg is lehet nézni :D!

Dacia, Kolozsvár, 1971