A ​sivatag aranya 4 csillagozás

Zane Grey: A sivatag aranya Zane Grey: A sivatag aranya

A ​vadnyugati irodalom egyik legnagyobb alakja 1872-ben született az ohioi Zanesville-ben. Tinédzser korában kiváló baseball játékos volt, ezért ösztöndíjat nyert a Pennsylvania Egyetemre. Fogorvosi diplomát szerzett és New Yorkban kezdett praktizálni. Harminc éves korában azonban rájött, hogy nem boldog, ő író akar lenni. Első regényét, a Betty Zanet-t 1904-ben írta, de elsőre nem talált rá kiadót. Ekkor nyugatra költözött és folytatta az írást. Sorra jelentek meg regényei különösebb visszhang nélkül. 1910-ben érte el az első komolyabb írói sikerét a Sivatag öröksége (The Heritage ofthc Dcsert) kiadásával. Ettől kezdve már befutott írónak számított és sorra megjelent könyvei sikert sikerre halmoztak. Családjával a californiai Akadenába költözött, ahonnan minden évben kirándulásokat tett nyugacra, könyvei színhelyére és horgászni járt az Atlanti-óceánra. 1939-ben váratlanul szívrohamban hunyt el. Haláláig közel kilencven könyvet írt, röbbségében western-t, de kilenc könyvet… (tovább)

Eredeti cím: Desert Gold

Eredeti megjelenés éve: 1913

Dénes Natur Műhely, Pusztazámor, 2007
358 oldal · ISBN: 9789639783010 · Fordította: Csíki Kontsagh Zoltán
Fónagy Kamill, Budapest
256 oldal · puhatáblás · Fordította: Papp László

anesz P
Zane Grey: A sivatag aranya

Ez az első western-könyv, amit olvastam, és kifejezetten tetszett. Megállapítottam, hogy a lovagregény utódjaként is nézhetnénk a műfajt. Csak a filmekben elmaradhatatlan pisztolypárbajt hiányoltam! :-)
Kalandban azonban nem volt hiány, és az író minden szálat elvarrt a végén. A szereplők megjegyezhetők voltak, a történet egy szálon fut, a stílus is nagyon olvasmányos. Ráadásul közelebbről megismerkedhettem a sivatag világával. Blanco Sol pedig egy felejthetetlen ló!
Összességében nem bántam meg, hogy időt szántam erre a könyvre.

anesz P

A Yaqui ugyanis a hegyi azték. Szerintem nemes, kulturált és dolgos nép. Békében komoly civilizációt építettek.