Meleg ​ABC 4 csillagozás

Zalotay Melinda (szerk.): Meleg ABC

Politikai alapszabály: soha ne találjanak az ágyadban élő férfit vagy halott nőt. // A cardinal rule of politics: never get caught in bed with a live man or a dead woman.
J. R. Ewing – Dallas

A szexben csak az abnormális, amit nem tudunk megcsinálni. // The only unnatural sex act is that which you cannot perform.
Alfred Kinsey amerikai zoológus, szexológus // Alfred Kinsey US zoologist, sexologist

Az agyunk is lehet erogén zóna. // The mind can also be an erogenous zone.
Raquel Welch amerikai színésznő // Raquel Welch US actress

A hálaadás napi vacsorára terveztem el, hogy bevállalom a családom előtt… valahogy így: – Anyu, add ide, légy szíves, egy homoszexuálisnak a szószt. Az anyám erre a mellettem ülő apám elé tette a tálkát. Rettenetes jelenet lett belőle. // I came out to my family on Thanksgiving. I said, „Mom, please pass the gravy to a homosexual,” She passed it to my father. A terrible scene ensued.
Bob Smith amerikai komikus, író // Bob Smith US comedian, writer

Katalizátor, Budapest, 2014
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638859983 · Fordította: Zalotay Melinda

genia P>!
Zalotay Melinda (szerk.): Meleg ABC

Klassz kis gyűjtemény. Örülök, hogy angolul is olvashatóak benne az idézetek.
Nádasdy Ádámnak az előszóban igaza van azzal kapcsolatban, hogy egyes melegséggel kapcsolatos szavakat nehéz angolról megfelelően magyarra fordítani, de én vele ellentétben nem vagyok elégedett ezen idézetek fordításával. (Amúgy ha a könyv nem azzal kezdődne, hogy Nádasdy megvédi a szerző fordítását, akkor lehet, ki se tértem volna erre külön.) Többször is értelmetlen a magyar fordítás. Olyanoknak ajánlom, akik értenek valamennyire angolul.

Lyx>!

Szerintem, egyedül az az abnormális, ha érthetetlen módon gyűlölünk olyanokat, akik soha nem ártottak nekünk.

Lyx>!

Sokáig úgy élni, mintha mások volnánk, mint akik vagyunk, nem nagy buli.
(Richard Chamberlain)

Lyx>!

Kezdetnek baromi jó, ha az ember rájön, mi teszi boldoggá.
(Lucille Ball)

Lyx>!

Azt gondolnánk, hogy akik minduntalan a család értékét hangsúlyozzák, úgy szeretnék alakítani a világot, hogy a saját nemükhöz vonzódó emberek is tartós kapcsolatokat alakíthassanak ki. Nagy kár, hogy valójában nem a családot tartják értékesnek, hanem saját értékrendjüket kizárólagosnak.
(Willie Brown)

Lyx>!

Az ember legalább annyira belefárad abba, hogy nem tesz meg olyan dolgokat, amelyeket szeretne, mint abba, hogy olyasmiket csinál, amiket nem szeretne.
(Eric Hoffer)

Lyx>!

A házasság két fél között, és nem két nem között köttetik.
(Hendrik Hertzberg)