365 ​nap boldogság 1 csillagozás

12 hónap – 12 dolog, ami boldoggá tesz, ha van, de mi van, ha nincsen?
Zalotay Melinda (szerk.): 365 nap boldogság

Elgondolkodtató, bölcs vagy épp humoros idézetek az év minden napjára. A 365 nap sorozat kiváló ajándék, amelyet Schall Eszter képei tesznek igazán megkapóvá. Nevess és légy kövér!

Libri, Budapest, 2012
104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633101810 · Illusztrálta: Schall Eszter

Zalotay Melinda (szerk.): 365 nap boldogság

Zalotay Melinda (szerk.): 365 nap boldogság 12 hónap – 12 dolog, ami boldoggá tesz, ha van, de mi van, ha nincsen?

Szeretem az ilyen idézet gyűjteményeket, bár ahhoz nekem sosem volt, és szerinte nem is lesz türelmem, hogy mondjuk egy évig olvassam, és csak egyet-egyet naponta. Tehát az ilyen 365 nap boldogság, nekem egy napnyi mosolygás minimum. Van persze olyan gyűjtemény, amit előveszek majd később és bele-bele lapozok. Ez nem az.
Amúgy maga a válogatással semmi baj, szerintem úgy a 70%-a tényleg találó és köze is van a boldogsághoz a maradék 30% meg olyan, hogy … „na még mit rakjunk bele, ami jópofa, de semmi köze a témához, mert abból nincs 365”. Amúgy szerintem biztos van témába vágó idézet, aforizma, csak még nem találták meg, így meg egy-egy gyűjtemény kb. ugyanaz. A kedvenceket, vagy tetszőket ide felraktam idézetnek.

Jeffi P>!

Adjanak egy ágyat meg egy könyvet, és boldog vagyok.

Logan Parsall Smith amerikai születésű angol író

Jeffi P>!

Egy frászt vonulunk vissza! Csak másik irányban harcolunk.

Oliver P. Smith amerikai vezérőrnagy

Jeffi P>!

Az ember sohasem annyira boldog, és nem is annyira boldogtalan, mint képzeli.

François de La Roshefoucauld francia aforizmaszerző

Jeffi P>!

Azért szeretek elalvás előtt olvasni egy kicsit, mert utána már folyton elfelejtek lapozni.
Gene Perret amerikai humorista

Jeffi P>!

A gyerekeket általában túlöltöztetik és túletetik. Betegségeik túlnyomó része e két tényezőnek tulajdonítható.

William Condogan angol orvos

Jeffi P>!

Olvastam egy eszkimó vadászról, aki megkérdezte a helyi misszionárius paptól:
– Ha nem tudok Istenről és a bűnről, attól még a pokolra kerülhetek?
– Nem – válaszolta a pap –, ha nem tudsz róla, akkor nem.
– Akkor meg minek kellett elmondania?

Annie Dillard amerikai írónő

Papírtigris >!

Három költözködés fölér egy tűzvésszel.

40. oldal, Benjamin Franklin amerikai tudós, politikus, író

Jeffi P>!

Viseljük méltósággal a kudarcot, s nem fog különbözni a sikertől.

Ralph Waldo Emerson amerikai író

Jeffi P>!

Azok, akik hideg vízben fürdenek, soha nem lesznek reumások. Viszont mindig hideg vízben kell fürdeniük.

ismeretlen

Jeffi P>!

Higgyünk el mindent, amit az újságban olvasunk, mivel így sokkal érdekesebb.

Rose Macaulay angol írónő