Királylányok ​nagykönyve 4 csillagozás

Zalán Tibor: Királylányok nagykönyve

Egy álomszép, klasszikus mesekönyv!

Tudod, hogy te is királylány vagy? Még ha nem is gondoltál erre – neked is van olyan tulajdonságod, amelyik különlegessé, varázslatossá, egyedivé tesz.
Zalán Tibor többszörösen díjazott író, két királylány apukája. Ebben a könyvében negyven mese olvasható negyven királylányról, te is megtalálhatod közöttük azt, aki a legközelebb áll hozzád!

„Mindenkiben ott rejtőznek a királylányok. A szívekben, a mosolyokban, a pillantásokban. Néha még a felnőttekben is. Csak figyelmesen kell keresgélni a tükörben.”
Kürti Andrea

„Királylánykodni márpedig nagyszerű! Persze, nem olyan egyszerű ez a királylánykodás-dolog.
Hogy pontosan mit jelent, és hogyan kell csinálni, magam sem tudom. A titok nyomába eredtem, és negyven mesén keresztül vezetett az utam.”

Cerkabella, Szentendre, 2022
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808739 · Illusztrálta: Kürti Andrea

ÁrnyékVirág >!
Zalán Tibor: Királylányok nagykönyve

A kislányom kérte ezt a könyvet karácsonyra, mivel jelenleg tombol a királylány-láz.
A rajzok egyszerűen meseszépek! Talán jobbak is, mint maguk a mesék – itt inkább úgy érzem, hogy egy csodásan megalkotott vizuális mesevilághoz íródtak a történetek, és nem fordítva. És ez nem is baj – a kislányom rengeteget lapozgatta, nézegette a képeket egyedül is, minden királylányt felismer, és megpróbálta őket maga is lerajzolni.
A mesék közt van jobb is meg gyengébb is, néhány olyan is, amit nem szívesen olvastam (a király időnként kitagadja vagy eladja rabszolgának az engedetlen lányait…). A kedvenc Matyi lett, és az ötéves olvasótábor nevében követelem, hogy Zalán Tibor pótolja a hatalmas hiányt, és árulja el végre, hogy miért ez a neve a királylánynak!