Királylányok ​könyve (Királylányok könyve 1.) 10 csillagozás

Zalán Tibor: Királylányok könyve Zalán Tibor: Királylányok könyve Zalán Tibor: Királylányok könyve

Írónk királyhősei Habakuk és őfelsége 40 lánya: Esthajnal, Rebeka, Ágnes, Veronika, Sára, Judit, Cilike, Éva, Csilla és mások. A nevek mögött megannyi csodás esemény, mesés történet. Zalán Tibor meseírói kellékei a magyar mesekincs kelléktárából valók, de úgy forgatja őket, mintha egy Kafka-regényből kölcsönözte volna, minek eredményeként nyelvezete jókora pályaívet ír le – Mikestől Máraiig, Benedek Elektől Sütő Andrásig de úgy, hogy a magyar varázsmesék selymes sejtetése megmarad.

Cerkabella, Budapest, 2012
142 oldal · ISBN: 9789639820005 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Cerkabella, Szentendre, 2007
140 oldal · ISBN: 9789639820005 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Pesti Szalon, Budapest, 1996
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636051690 · Illusztrálta: Elek Lívia

ziara>!
Zalán Tibor: Királylányok könyve

Nem azért hagyom/hagyjuk félbe, mert ne lenne érdekes, de egyszerűen túl sok könyvvel kell „versenyeznie”, és rendre alulmarad. A mesék felét elolvastuk, egy-egy furaság mindegyikben volt, de azokat is élvezettel olvastuk/hallgattuk. Azt hiszem, elég időt adtunk neki, már nincs pofám többször meghosszabbíttatni a könyvtárban. Az illusztrációk gyönyörűek.

Uzsonna>!
Zalán Tibor: Királylányok könyve

Szép külsővel és illusztrációkkal kelleti magát a 2012-es kiadás, be is adtam a derekamat. A mesék Habakuk király negyven lányáról szólnak, abból is csak húszról, mert a többi nem jelent még meg. Érdekes történetek, a királylányok nem ülnek tétlenül, mindnek kell valamit tenni, hogy megtalálja, vagy megmentse a párját, vagy valakit a családból. Váltakozó tetszésindexszel olvastam őket, volt amelyik líraian szép volt, de volt pár bugyuta is. Ahogy nincs két egyforma királylány, úgy a mesék is különböznek egymástól.
A szép külső mögött olvasószerkesztőért kiáltó hibák vannak, milyen kár! :-(

Chöpp >!
Zalán Tibor: Királylányok könyve

Nagyon gyönyörűséges mesék, de sajnos most vissza kell vinnem a könyvtárba. Majd legközelebb folytatjuk.

wgyuri>!
Zalán Tibor: Királylányok könyve

Lányaim is szeretik és én is élvezem ezeket a meséket. Igazi jó királylányos mesék.

Chöpp >!

Elmondom hát az összes mesét, hátha egy új könyv íródik belőle, megőrizvén annak a réginek a történeteit. S elmondom sürgősen, mert öregebb vagyok én hét falunál s három szakajtó dohos rozsnál, hálni jár már belém a lélek. De amikor mesélek, nem csak felidéződik bennem mesékkel teli gyermekkorom, de öreg szívem is fiatalon dobban.
    Jöjjenek hát, sorban a mesék! Ezek a különös, édes szívdobbanások…

Királylányok könyve sorozat · Összehasonlítás