Geo, ​a környezettudatos kiskamasz 2 csillagozás

Zakarné Varjas Kata: Geo, a környezettudatos kiskamasz

Gerendás Olivér, azaz Geo éles eszének és az őt körülvevő gondolkodó embereknek köszönhetően környezettudatosan éli mindennapjait. Kiismeri magát a folyamatos vásárlásra buzdító világ zsákutcain, egy reklám sem tántorítja el attól, hogy tudja mi az, amire valóban szüksége van. Jól tudja, hogy az élet maga a csoda. De az élet törékeny, védtelen és sebezhető. Illés bácsinak el is árulja mi szeretne lenni, ha felnő. Barátaival megfigyeli és csodálja a természetet, szemetet szed, nagyokat játszik az erdőben, biotermesztést folytat, hulladékmentesen él, segít másokon és nagyon élvezi a környékbeli emberek társaságát. Társaival elképzelnek egy új világot, ahol minden élőlény nyugalomban élheti életét. Hogyan válhat valóra mindez? Geo lépésről-lépésre elmeséli mit, miért és hogyan csinál. Ha Geón múlna, Földanya még biztosan lakható és boldog hely lenne évszázadok múlva is!

bbea>!
Zakarné Varjas Kata: Geo, a környezettudatos kiskamasz

Jó könyv a témájában – környezetvédelem –, de aki nem ennyire környezettudatos kiskamasz, mint a főszereplő Olivér, annak szerintem magyarázni kell néhol a dolgokat. Ami nem baj, mert abból is tanul a gyerek, viszont így egyedül nem biztos, hogy teljes mértékben feldolgozható könyv egy nagyobb általános iskolásnak. Tovább megyek, aki nem ennyire környezettudatos szülő – nem tájékozott a témában, nem olvas róla túl sokat, ami azért előfordulhat, klímaváltozás ide vagy oda – ott még a szülő sem biztos, hogy kapásból mindent el tud magyarázni a gyerekének. De a könyvet terjeszteném az iskolákban és azon is túl, pont a fent leírtak miatt.