Csíkszereda 1 csillagozás

Zágoni Bálint: Csíkszereda

Kedves ​Olvasó!

Szeretnéd tudni, hogy miként zajlott le egy szeredai napi vásár a régi idők Csíkszeredájában? Vagy hogy mi volt az első csíki hokimérkőzés eredménye? Ha kíváncsi vagy arra, hogy milyen színdarabokat adtak elő a csíksomlyói diákok a 18. században, hogyan védték a ferences szerzetesek a Mária-szobrot török veszedelem idején, vagy melyik az az épület a városban, mely több mint száz métert „gurult” a nyolcvanas években, ez a könyv Neked szól.

Időutazásra hívunk, mely az őskortól napjainkig tart, és melynek során megismerheted a város történetének legfontosabb eseményeit, legérdekesebb lakóit. A könyvet elsősorban általános iskolások számára írtuk, de örömmel és haszonnal forgathatják kisebb-nagyobb testvéreik, szüleik, nagyszüleik, pedagógusok és mindenki, aki kíváncsi a város történetére,

A könyv írói a Csíki Székely Múzeum munkatársai, akik aprólékos gonddal és szakértelemmel mesélik el a város fejlődésének különböző szakaszait. Csíkszereda… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kincses Képeskönyv

Projectograph, Kolozsvár, 2017