Barni ​könyve 13 csillagozás

Zágoni Balázs: Barni könyve Zágoni Balázs: Barni könyve

A szerző négyéves kisfiának, különleges, életszerű kalandjait ismerhetjük meg a kis kötetben. Barnabás – azaz most még csak Barni – nagycsoportos óvodás, aki imádja édesapja róla szóló meséit. Így ismerhetjük meg Barnit több kedves és megmosolyogtató szituációban. Megtudhatjuk például, hogy hogyan viszonyul az esti mesékhez, a lefekvéshez, a reggeli ébredésekhez, a pénzhez, a cicákhoz, a kutyákhoz, a tengerparthoz, vagy a Nagyravágyó Földalattihoz, akinek minden vágya, hogy igazi nagy Kék Metró legyen. A rövid kis történetek a gyermeki következetességről, igazságérzetről, együttérzésről, a szülői tekintély szeretetteljes elfogadásáról beszélnek.A kötetet Reményi Schmal Róza elragadó festményei illusztrálják.

Koinónia, Kolozsvár, 2022
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731651828 · Illusztrálta: Markéta Vydrová
Koinónia, Kolozsvár, 2017
158 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731651828 · Illusztrálta: Markéta Vydrová
Koinónia, Kolozsvár, 2012
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731650616 · Illusztrálta: Reményi Schmal Róza

dtk8>!

Ez nagyon édes könyv.
Ha létezik olyan kategória, hogy kisfiúkönyv, akkor ez annak az élmezőnyében van!
Barni okos, szemfüles, a szülei jó fejek, a történetek a valóságban és a képzeletben is játszódnak, de minden jó arányban, semmi sem túl sok.
És az illusztrációk nagyon jól kiegészítik a történetet.
Szerettem.

timea_k>!
Zágoni Balázs: Barni könyve

6 éves fiammal olvastuk Barni könyvét és minden szempontból telitalálat volt! Kedves, mindennapi történetek Barniról és a szüleiről. Olyan helyzetek és problémák, amelyek mindannyiunk számára ismerősek, nagyon könnyű azonosulni a kisfiúval.

Bencuska>!
Zágoni Balázs: Barni könyve

Erdélyi kisfiú történetei ovisoknak.Voltak mesék,amik némi magyarázattal váltak teljessé a kislányomnak.Pl. miért beszél románul a boltos néni.A történekek könnyedek néhol tanítóak mi vártuk esténként a folytatást.

SophieOswald>!

Amikor Apával és Anyával hazajöttek a tengerről, és a szomszéd néni megkérdezte, hogy milyen volt, Barni így válaszolt:
– A tenger messze van, de hazafelé láttunk kilenc vonatot!

74. oldal, Mozdonyos mese

SophieOswald>!

Barni egyik reggel úgy ébredt, hogy ma ő egy igazi királyfi, és akik körülötte vannak, azok az ő hűséges szolgái.
[…]
El is kiáltotta magát:
– Királyi kakaót kérek!
És máris futottak a szolgák, hogy teljesítsék őfelsége parancsát. Igen, de micsoda szörnyűség: Anya, az udvari főpohárnok, megállapította, hogy a királyi konyháról kifogyott a kakaó! Szalasztotta is azonnal Apát, az udvari hoppmestert, hogy fusson Anyához, a királyi kincstárnokhoz, az pedig adjon három ezüst tallért Apának, a királyi hadvezérnek, aki lóhalálában vágtasson ki vitézeivel, és vissza se térjen egy nagy doboz, finom kakaó nélkül.

101-102. oldal; Barni, a királyfi

SophieOswald>!

Barni egy igazi négyéves kolozsvári kisfiú.

SophieOswald>!

– Anya, Budapest Vásárhelyen van?
– Nem – mondta Anya, és kacagott.
– Akkor a tengeren van?
– Nem. Aludj, és holnap meglátod.

48. oldal, Pesti mese

Kapcsolódó szócikkek: Budapest
SophieOswald>!

Éppen csak felszálltak, és máris csukódtak az ajtók. Barni a sofőr bácsi fülkéje mellé került, és ha lábujjhegyre állt, belátott az ablakon a fülkébe, sőt látta a szembe jövő autókat is az első ablakon keresztül. A vezető bácsi meghúzott egy fogantyút, a villamos elindult. A bácsi ekkor beleszólt a mikofonba, és valami olyasmit mondott, hogy „az otthonom következik”. Barni elgondolkozott:
– Ezek szerint a sofőr bácsi itt le fog szállni? De akkor ki vezeti tovább a villamost? Vagy csak mindig bemondja az utasoknak, hogy hol lakik? Biztos meg is mutatja nekik …

51. oldal, Pesti mese