A ​Zacher 2.0 39 csillagozás

Mindennapi függőségeink
Zacher Gábor: A Zacher 2.0

A ​nemzet toxikológusa sztorizik, tanít – még mindig van mondanivalója – és nem utolsósorban szórakoztat.

„Köszönöm, jól vagyok!"

Sokan megkérdezték tőlem az utóbbi időben, hogy érzem magam, hogy vagyok, és mindenkinek ugyanezt válaszoltam.

Az első Zacher-könyv megjelenése óta eltelt nyolc évben sok minden megváltozott úgy a sokak által kedvelt sürgősségis és toxikológus háza táján, mint a világban. A kábítószer-piaci robbanás, a számtalan új drog megjelenése komoly kihívás elé állítja a szakembereket, és az alkohollal összefüggő esetek száma sem akar csökkenni. „A Zacher" olyan új, azóta fel- és elismert szenvedélyekről is mesél, mint az okostelefon-függés és a Snapchat-diszmorfia, de vet egy pillantást a múltba is. Kendőzetlenül elénk tárja: ha tudatmódosító szerekről volt szó, bizony eleink, köztük kiváló művészek sem voltak képesek mindig kimondani a hárombetűs varázsszót, a „nem"-et.

A tőle már megszokott könnyedséggel és humorral fűszerezve… (tovább)

Studium Plusz, Budapest, 2018

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Zacher doktor ismert toxikológus, jó szakember és munkamániás. Szívesen szerepel a médiában és gyorsan sokan megismerték.Amellett, hogy sokat szerepel, tud is bánni a médiával és sok interjút készítenek vele. A szereplés az élete.Akit érdekel a kórházak blső világa és szeretne betekintést nyerni az orvosok ottani életéről, mindenképp olvasd el.

Szédültnapraforgó

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

2. olvasásom a dokitól, akinek remek humora van. Olyan átéléssel beszél a sürgősségi osztály munkájáról, mivel toxikológus is, sok érdekességet megtudhattunk tőle a drogokról és egyéb mérgekről.
Magánéletéről is hallhattunk tőle, arányban volt bőven a szakmai munkájával. Pipákat gyűjt, van neki vagy 400…egy vitrinben őrzi :) Imád futni irigylem érte
Mindeképpen érdekes olvasmány.

Alvarando

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Hét év telt el a nemzet toxikológusáról készült első kötet megjelenése óta, itt volt az ideje megírni egy újabbat. Szerencsére ennek a kötetnek nincs olyan szaga, hogy csak azért írta meg, hogy legyen pénze. Ugyanolyan szórakoztató mint az előző, mégis kicsit más témák vannak benne. A fő téma továbbra is a toxikológia különböző területei, de megtudhatjuk hogy voltaképpen futásfüggővé vált. Olvashatunk tőle egy kisebb társadalomkritikát is, amelynek fő célpontjai azok az emberek, akik függővé váltak az okostelefonoktól. De olvashatunk arról hogyan került át a Péterfy Sándor utcai kórházból a Honvédba, az ő szemszögéből láthatjuk hogyan folyik egy nap a sürgősségin és láthatjuk miért lett ilyen dicstelen vége az ottani vezetői pályafutásának. Mindezt egy nagyon olvasmányos és szórakoztató formában élvezhetjük, sokszor mi magunk is felnevetünk a fogalmazásán. A szöveget olykor grafikonok, olykor képek egészítik ki. Aki olvasta az első kötetet, annak mindenképpen ajánlható ez a második, de aki nem, annak mindkettő!

Millázs

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Mintha élőben hallgattam volna…
Már volt szerencsém kétszer élvezni előadását, és most olvasni is hihetetlenül szórakoztató és egyben tanulságos volt.

BoneB

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Több hónapja nem olvastam ki egy könyvet se, de ez a könyv kicsit túllendített az olvasói válságomon. Már az első könyve is tetszett, ezzel se voltam másképp. Szeretem, hogy olyan nyelven ír, amit laikusok is értünk, nincs tele szakszavakkal, ráadásul a nyelvezete is könnyen olvasható. Voltak benne érdekes, meglepő történetek. Nem a magánéletéről szól a könyv, de nekem ez nem is hiányzott belőle.

Ildikó_Nagy_2 P

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Az első könyve nekem nagyon tetszett. Ezt nem érezte annyira lendületesnek, de ettől függetlenül tetszett és tetszik is a munkássága, a tudása, a történetei, a sporthoz való viszonya. (Még decemberben ott volt ő is az egyik terepfutó-versenyen). Jó volt olvasni a többféle függőségeinkről (szerintem mindenkinek megvan a magáé). Tényleg egy fantasztikus ember, aki csak dolgozni akar, tenni, amit tennie kell.

Daniel_Cserhalmi IP

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Az első Zacher könyvet 8 éve olvastam a megjelenéskor, és emlékeim szerint nagyon tetszett. Elvégre minden embernek vannak érdekes esetei a saját szakmájából, legyen akár orvos, jogász, tanár, stb., de valahogy az országot mégis érdekelte, hogy mit csinál az „ország toxikológusa”. És Zacher elég sok szórakoztató történetet mesélt el. Nos, ez erre a kötetre nem igaz, és az az érzésem, hogy csak a kiadó erőltette rá, tudván, hogy úgyis sikeres lesz. Sokkal inkább tűnik Zacher a katedráról prédikáló tanárnak, és valahogy ezt kevésbé élveztem. Rendben, amit ír, az igaz, és érdekes, mégis valahogy nem gondolom, hogy ő a megfelelő személy, hogy az okostelefonok okozta függőségről beszéljen. És aztán van pár fejezet, ami egyértelműen előadások átirata a bevett témákról, amik megint csak aktuálisak, de mégis más ez, mint az első kötet, ahol ugyanúgy mesélt a drogokról, és hozzá volt több személyes sztori. Ez leginkább csak a Honvédról szóló fejezetben érhető tetten, ott is csak alig, és hát pont arról nem beszél sokat, amiről lehet, nevezetesen arról, hogy miért hagyta ott a kórházat, ezt néhány kurta mondattal lezárja. Ettől függően élvezetesen ír, mintha élőszóban is így beszélne, és hát valószínűleg ez így is van. Összességében tehát kicsit csalódás, összevetve az előző könyvvel.

RoseMarry

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Nagyon jó könyv volt. Zacher humorosan taglal érdekes kérdéseket és a könyv alapján még jobban sajnálom, hogy mire eljutottam a 8. szemeszterig, addigra már nem hírdették meg a Toxikológiát választható tárgyként, de egyszer mindenképp élőben is meg kell hallgatnom egy előadását, úgyhogy már ez a tétel is felkerült a bakancslistámra.
Érdekes volt, ahogy az ő szemén keresztül nézhettük meg a sürgősségi osztályok működését, és tetszett, ahogy az ismerős dolgokat más perspektívából közelítette meg.

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Érdekes, izgalmas, informatív, közérthető könyv nagyon jól felépített ívvel, történelmi, kultúrtörténeti kitekintéssel, személyes történetekkel megtűzdelve egy nagyon hiteles szakembertől. Szívem szerint a tananyag részévé tenném, mert van olyan téma, amiről nem lehet elég korán és nem lehet elég sokat beszélni – és ez pont ilyen.

Juditha P

Zacher Gábor: A Zacher 2.0 Mindennapi függőségeink

Sok-sok érdekes és figyelemre méltó mondatot és bekezdést kellene ide tennem ebből a könyvből. De nem. Ha hezitálsz még, nyugodtan vedd a kezedbe a könyvet és olvasd el magad! Nem fog fájni. Vagy de, de akkor komoly mélyütés lesz.
Szerettem a stílusát, a mondanivalóját és egyáltalán, minden mondatát. Sajnos, ez a könyv is gyorsan véget ért.

konyvolvaso

Emlékezzünk csak vissza – Trapper farmerünk volt, meg alföldi papucsunk, szimatszatyrunk, és Jugoszláviából kellett a Deep Purple-lemezt becsempészni, hogy az ember jó zenét hallgasson.

53. oldalő

Kapcsolódó szócikkek: Deep Purple · Jugoszlávia · szimatszatyor
konyvolvaso

Tudják, kiket becsülök leginkább? Akik utolsóként futnak be.

konyvolvaso

Az 5,8 millió magyar Facebook-felhasználó 25%-a függőként éli az életét.

Kapcsolódó szócikkek: Facebook
RoseMarry

De apa, mint rendes Rambo, betolt belőle hatot-nyolcat, majd fél óra múlva félmeztelenül rohangászott a hegyoldalban, mivel a nadragulya termését ette meg […]

Kapcsolódó szócikkek: nadragulya
konyvolvaso

Úgy gondolom, ez a történet azt is jól illusztrálja, mitől nagybetűs főnök egy főnök. Attól, ha bajö van, akkor bárki fordulhat hozzá segítségért.

konyvolvaso

A szemüvegesek ilyenkor hátrányban vannak, mert lentről visszacsillan a fény.

Könyveslány P

Egy elalvás előtti kellemes élmény után kipihentebben ébredünk, jobban alszunk, és más színben látjuk a világot, mint egy negatív élmény után, ami akár a következő napunkat is elronthatja.

Könyveslány P

Az online világ vonzó, hiszen, ne felejtsük el, ott az lehetek, aki szeretnék lenni, és ez nem feltétlenül mindig az, aki vagyok.

Könyveslány P

Minden azon múlik, hogy a gyerek mennyire mer ilyenkor nemet mondani, mennyire tanítottuk meg arra, hogy ki az, akitől jó elfogadnia a kritikát – akinek ad a szavára –, és ki az, akitől nem.

Könyveslány P

Legalizálásellenes vagyok tehát, de a dekriminalizálást fontosnak tartom.