Startup, ​felnőtteknek! 2 csillagozás

Az entrepreneurship szelleme és a vállalkozói szemlélet
Záboji B. Péter: Startup, felnőtteknek!

Záboji B. Péter könyve egy friss, a hazai startup számára igen pezsdítő könyv,
amely nem csak a kezdő vállalkozóknak és vállalkozásoknak ad kapaszkodót,
hanem azoknak a közepes és nagyvállalatoknak is, akik nem tudják, hogyan
újuljanak meg. Nem mellesleg a kiadvány kalandregénybe illő történetet mesél
el egy fiúról, aki gyermekként hagyta el Magyarországot, majd felnőttként
visszatért, hogy a világban szerzett vállalkozói és vezetői tapasztalatát átadja.

sb1975
Záboji B. Péter: Startup, felnőtteknek!

Záboji B. Péter: Startup, felnőtteknek! Az entrepreneurship szelleme és a vállalkozói szemlélet

Nagy csalódás volt a könyv. A könyv – ellentétben az ismertetőben leírtaktól – nem az enterpreneurship-ről szól, hanem szinte kizárólag a szerzőről magáról. Kalandregénybe illő történetről szó sincs véleményem szerint, sokkal inkább önfényezés, néha konfúz és igénytelenül szerkesztett fejezetekben.

kooow
Záboji B. Péter: Startup, felnőtteknek!

Én se vagyok oda érte. A vége egész jó, de csak azért mert bemutatja mi is történt 2010–2012 körül a magyar startup ökoszisztémában.
Motiváló könyvnek talán jó lehet, ha valakiben nincsen elég az elmúlt évek startup sikereit bemutató írások nyomán, de ez tulajdonképpen egy cégátalakítási memoár.
És mivel csekély számú ceo-t bíznak meg cégátalakítással a világban aki magyarul is beszél, így elég vékony a célcsoport akinek szól ez a könyv.