Lyuk ​a falon 1 csillagozás

Z. Karvalics László: Lyuk a falon

Egyfajta ​számvetés is ez a válogatás: életemnek az a szakasza, amelyben négy kis ezredessel jártam végig a szülővé és szellemi partnerré válás útját, a mese-és képeskönyvektől, a gyermekdalos kazettáktól a rajzfilmeken át a közös Internetes játékokig és tudásvadászatig, háttérben a mindenkori óvodákkal, iskolákkal, tanárokkal, tankönyvekkel és barátokkal, lassan lezárul. S ha 2000-ben megjelent, az Internettel foglalkozó könyvem többek között „honunk szebb lelkű Sulineteseinek” szólt, „hogy majd révükön legyünk internet-nagyhatalom, valamint milliónyi derék és kiegyensúlyozott hálózati polgár országa ”, akkor ezt a kötetet Fruzsinának, Bencének, Blankának és Lilinek ajánlom, közös kalandjainkra emlékezve. Bízom azonban benne, hogy mások számára is érdekes – és talán fontos – lehet mindaz, amit összeszerkesztgettem. A „Lyuk a falon" metaforának ugyanis számomra van egy olyan értelme is, hogy az egyik világból pislogunk a másik világ felé. Az ipari korszak iskolája és gyermekképe… (tovább)

ISBN: 9789633980170

danka>!

a mai értelemben vett művelt ember az, aki képes megérteni, értelmezni és felhasználni a környezetében jelenlévő hatások óriási tömegét.

danka>!

Tehát nem az iskola elmozdulása fog változásokat generálni a társadalomban, hanem a társadalomban végbemenő változások húzzák mindig egy kicsit maguk után az iskolát. Ez a váltás egyúttal kultúraváltozásnak is tekinthető,

Tóth-Mózer Szilvia – Misley Helga: Digitális eszközök integrálása az oktatásba
Ollé János – Lévai Dóra – Domonkos Katalin – Szabó Orsi – Papp-Danka Adrienn – Czirfusz Dóra – Habók Lilla – Tóth Renáta – Takács Anita – Dobó István: Digitális állampolgárság az információs társadalomban
Molnár György: Pedagógia, innováció, technológia, digitális kultúra – a digitalizáció új irányai
Gaál Mózes: A jövő iskolája
Balatoni József: Tanár vagyok! És?
Valentini Zsuzsa: Nekünk már csengettek!
A. S. Neill: Summerhill
Tóth Hajnalka: Az Erdei Ember az etruszkok földjén
Tóth-Mózer Szilvia – Füzi Otília – Főző Attila László (szerk.): A digitális írástudás fejlesztésének lehetőségei
Beke Kata: Jelentés a kontraszelekcióról