Ronaldo 4 csillagozás

A fiú, aki tudta, mit akar
Yvette Żółtowska-Darska: Ronaldo

Cristiano Ronaldo nyolcéves volt, amikor a csapatával megnyerte az összes meccset. Tizenkettő, amikor otthagyta a családját, és egy lisszaboni kollégiumba költözött. Tizenöt, amikor focista karrierjét is veszélyeztető szívbetegséget fedeztek fel nála. Huszonnégy, amikor minden idők legdrágább játékosa lett.
A könyvet, amely Cristiano Ronaldo páratlan pályafutását mutatja be, és minden futballrajongónak kötelező olvasmány, színes fényképek és a foci világából vett szórakoztató történetek teszik még élvezetesebbé.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Móra, Budapest, 2017
212 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157489 · Fordította: Szecskó István
Móra, Budapest, 2016
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634153160 · Fordította: Szecskó István

Thaliavilaga>!

Yvette Żółtowska-Darska: Ronaldo A fiú, aki tudta, mit akar

A páromnak vettem meg ajándékba, de most én is elolvastam, Ronaldo szülőföldjére, Madeirára vittem magammal elolvasni, sok érdekes infót tartalmaz a sportolóról és aranyos az írónő stílusa.

A_S1M0N P>!

Yvette Żółtowska-Darska: Ronaldo A fiú, aki tudta, mit akar

A könyvet 1-2 éve kaptam karácsonyra, a 2004-es EB óta Ronaldo volt a kedvenc focistám, egészen addig, amíg a Manchester United focistája volt, Madridba már nem „követtem”.

Érezni a nyelvezeten, hogy elsősorban gyerekeknek készült, ami nem probléma, viszont néhol erősen ki vannak színezve a történetek, Ronaldo és a többi szereplő gondolatai is elég hamisnak hatnak számomra.

A legnagyobb problémám a könyvvel leginkább az, hogy pontatlan, ráadásul olyan tényeknél téved, amiknek egyszerű lett volna utánanézni. A legsúlyosabb számomra a 2008-as BL döntő 11-es párbajánál John Terry kihagyott büntetője volt, amit az író szerint Edwin van der Sar védett ki, holott a kapus az ellentétes irányba vetődött, a kapufa „mentett”.

A másik, számomra zavaró tényező az író által gyakran alkalmazott mondatközi „…”, amit valószínűleg valamiféle fokozásként akart használni, de szerintem többet árt, mint használ, roppant idegesítő, teljesen felesleges, ráadásul sok esetben rossz helyen is van, bár ez meg a magyar verzió hibája lehet.

Összességében gyerekeknek tényleg nem rossz könyv, de lehetett volna még csiszolni rajta.