Magányos ​csillag 74 csillagozás

Yuno Ogami: Magányos csillag

Micah Remmington komoly üzletember, aki bármit megtesz, hogy elérje, amit akar. Micah cápaként csap le az ellenséges felvásárlások során, és már évek óta vesz, alakít át és ad el szállodaláncokat. Hogy mi a következő célpontja? A Hotel Kurahashi, egy kis szállodalánc Japánban, amely épp anyagi gondokkal küzd, és Micah arra készül, hogy külföldi turisták, célpontjává teszi a cég szállóit.

Fumax, Budapest, 2007
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861169 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Yuno Ogami

angelmanna>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Orbitális beégés. A könyv első oldalán elég láthatóan fel van hívva a figyelem az eredeti manga formátum olvasási szabályaira, amit felett én valamiét elsiklottam. Lapozom a könyvet, nem értem, hogy mi van, aztán csak rá jövök hosszú percek múltán, hogy a hiba nem a készülékben van.

A történet: hááát finoman szólva, sablonos. A rajzokról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert nincs összehasonlítási alapom, de szerintem rendben vannak. Viszont színesben, nekem kellemesebb lett volna végig olvasni a történetet.

Összességében, jól szórakoztam olvasás közben, de nem lettem a műfaj szerelmese.

ValerinLanz P>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Tényleg az lesz a vége, hogy egyik mangára sem fogok kevesebb csillagot adni… mert attól függetlenül, hogy ezt nem éreztem annyira mélynek és kidolgozottnak, mégis rengeteg munka volt benne, a szereplők pedig aranyosak voltak. Maga a történet persze eléggé kiszámítható, de örültem a karakterfejlődésnek. Micah naaagyon jó pasi volt, khm. :D Yuuki nagyon cuki, akárha egy lány lett volna, nyilván ő nyafogott a legtöbbet.
A legjobban mégis az tetszett, hogy a végére (ami normál könyveknél az eleje) oda van írva, hogy Stop, ezt nem így olvassuk! Hát amikor először megláttam, dőltem a nevetéstől. :D Mégis jó ötletnek tartottam, tényleg jó megalapozás ez a könyvecske, a rajzok kellően jók, a pikánsabb részletek (sajnos) kitakarva, szóval nem volt problémám vele, örülök, hogy a polcomon tudhatom! :):)

Dorka50 P>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

A történet elég egyszerű volt és nem nagyon volt min izgulni. A rajzok elég elnagyoltak, de azért nem volt annyira rossz. Aranyos kis történet, de semmi extra. Időtöltésnek jó volt.

Kaname32>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Akár hányszor olvasom újra ezt a mangát emlékeztet, hogy 5 éve kezdő yaois ként miket olvastam még ezen kivül. ^^ A történet és a szereplők egyszerűek és még ennyi idő után is találok benne újdonságot. Aki most kezd ismerkedni a yaoi műfajjal vagy csak kíváncsi rá annak bátran ajánlom. :)

Nympha17 IP>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Yaoi műfaj szerelmeseként illett már, hogy beszerezem ezt a valamikor régen magyarul megjelent darabot, és elolvassam.
Sajnos a lehúzása jogos, a grafika nem a legszebb és a történet is elég klisés, bár volt egy olyan drámai része, ami nekem kifejezetten tetszett.
Annak örülök, hogy egyszer kiadtak magyarul egy ilyen műfajú mangát, és aki ismerkedni akar a yaoi világával, annak jó kezdés, mert a történet nagyon könnyed és erotikamentes.
Ezt pedig lehet nem kéne megjegyeznem, de viccesnek tartom, hogy valaki azért húzza le, mert másik végén kezdődik a manga és mert fekete-fehér. Ezeknek a kiadványoknak ez a sajátossága. :D

Chris>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Igazi limonádé ez a kötet, tipikus szappanopera-fordulatokkal és előre kiszámítható cselekménnyel. Kikapcsolódásnak kiváló, de annál többet nem érdemes tőle várni.

Yuno Ogami: Magányos csillag

Szőrös egy szívem lesz, de ez nekem egyszerűen túl idilli történet volt. Semmi komolyabb megpróbáltatás nem volt benne, az uke mimóza létére magasról tett a feleségre és a féltékeny titkár karaktere sem volt maradandó. A történet sablonos és a rajzolás sem kiemelkedő, nem ronda, de nem is szép. Az ukéra visszatérve, hihetetlenül ellentmondásos figura, mintha maga a mangaka sem tudta volna eldönteni, milyen személyiséget akar adni neki. Ráadásul az a tipikus „meghalok, ha rám néz” típus, ennek ellenére simán ágyba fekszik, ami megint elég „wut?” dolog. A mézesmázos, boldog hepiend sem tudott megfogni, pont a szereplős katyvasz miatt.
Úgyhogy nem. Sokkal jobb is lehetett volna…

pvik12>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Hmmm…mit is mondjak egész jól bejött személy szerint számítanék egy új részre bár nem tudom lesz e. Összességben aranyos volt :3

Hikari_boo>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Nem vagyok nagy manga értékelő, szóval csak úgy érzésből… A rajzok nekem tetszettek, bár Micah haja egy kicsit lenyalt volt, és béna a kis szarvacskáival, de elnéztem neki. A történet aranyos volt, de nem nagy durranás, mintha egy brazil szappanoperát olvastam volna mangában. A fordítás jó volt, elkerülték a japán nevek magyarba átkényszerítését, amivel ki lehetne kergetni a világból. Egyszer mindenképpen érdemes elolvasni.

inci81 P>!
Yuno Ogami: Magányos csillag

Érdekesnek tűnt a sztori, de sajnos nem voltam oda érte maradéktalanul. Túl gyorsan pörögtek az események, ez zavaró volt. Ha kicsit hosszabban lettek volna kifejtve az események, akkor egy igazán nagyszerű olvasmány lehetne. Persze így sem bántam, hogy elolvastam, és még a zökkenőivel együtt is kedveltem azért tulajdonképpen.
A rajzok pedig nem voltak rosszak.

Lolle>!

– Ha nem teszel semmit, mert félsz, hogy fájdalmat okoznak neked, nem is lehetsz hű önmagadhoz.

Nocharity>!

Egyébként is… miért változik meg mindenki, ha pénzről van szó?

Lolle>!

– Ezelőtt úgy tűnt, számodra csak te magad vagy a fontos. De most van benned lelki gazdagság.

Lolle>!

Olyan világos a tekintete, de olyan mély a szeme.

Nocharity>!

Tudom, szeretné azt hinni, hogy mindenki, aki kedves önhöz, jó ember. De attól tartok, a világ nem ilyen.

Lilla_Miko>!

Ha még mindig nyugtalanít a dolog, akkor valószínűleg nem vagy elégedett azzal, ahogy alakult… Ez esetben miért nem teszel valamit, hogy ezen változtass?

108

Lilla_Miko>!

Ryu… Hogy amikor majd visszatekintesz, ne kelljen semmit sem megbánnod. Találd meg, amire vágysz, és tegyél meg érte mindent, amit tudsz. Légy hű önmagadhoz. Erről szóljon az életed.