Mushishi ​7. (Mushishi 7.) 3 csillagozás

Yuki Urushibara: Mushishi 7.

Ginko is sent on a fact-finding expedition to discover what the head of an ancient clan of mushishi is doing in an isolated, abandoned Japanese village. But the answer may be more than Ginko can handle: the Ragged Road he is investigating leads to mushi that can leave a man worse than dead!

Includes special extras after the story!

Kodansha, New York, 2014
240 oldal · ISBN: 9781612627632 · Fordította: William Flanagan
Del Rey, New York, 2009
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780345505590 · Fordította: William Flanagan

SayanKimblee>!
Yuki Urushibara: Mushishi 7.

Eddig se volt valami felemelő ennek a mangának a hangulata, és most mintha egy árnyalattal sötétebbé vált volna. Hátborzongató és szomorú.
A történetek érdekesek voltak, ha egyet elkezdtem olvasni, lehetetlennek éreztem, hogy félbehagyjam. Így egy kicsit rövidnek is éreztem őket :) de igazából csak a rajzstílussal nem vagyok kibékülve. Mutat némi fejlődést a mangaka, de ennél egy kicsit tovább is mehetett volna. (Habár mindig furcsán érzem magam, amikor ilyeneket írok, hiszen az is valószínű lehet, hogy a rajzoló pont ilyennek szánta!)

ujhelyiz P>!
Yuki Urushibara: Mushishi 7.

A furcsa mágikus lények állathatározója sorozat a hetedik kötetre egy kissé műfajt váltott: az önálló történetek mellett megjelent valami magasabb szintű történetszál, amely a többi nagyon is emberléptékű történethez képest azt illusztrálja, hogy a mushik fenyegetést jelenthetnek akár az egész emberiségre is. Ez egyrészt hasznos, ugyanis van lehetőség egy kicsit távolabbról is ránézni erre a furcsa világra, másrészt viszont egy kicsit aláássa a legfőbb erejét a sorozatnak: a nagyon könnyen felfogható, emberi léptékű problémákat.

Ez különösen szembetűnő, mert a kötetben levő egyszerű történetek pontosan ugyanolyan jók, mint eddig; és ez az aspektus előjött ennél a nagyobb léptékű sztoriban is (emiatt nem is vontam le érte egy fél csillagot az értékelésben), de remélem, hogy ha erre még épít a folytatásban, akkor ezt sikerül egy kicsit kevésbé szembetűnően megoldani.

Mindent egybevetve, továbbra is szép történeteket kapunk emberek és mushik együttélésének a problémáiról, és bőven van alkalom filozofálni azon, hogy mit tanulhatunk meg a tanácsokból a modern hétköznapi életbe.

Mushishi sorozat · Összehasonlítás