Konfuciusz ​szívből 10 csillagozás

Ősi bölcsesség a ma emberének
Yu Dan: Konfuciusz szívből

Yu Dan professzorasszony könyvében, amely Kínában és világszerte óriási sikernek örvend, először tesz kísérletet arra, hogy korunk embere számára közérthető módon bemutassa Konfuciuszt és tanításait. Óriási tisztelettel, szakszerűen, de nem akadémikus szempontból, hanem szívből közelíti meg az ősi Kína egyik legnagyobb hatású filozófusát. Olvasmányos stílusa mindenki számára hozzáférhetővé teszi Konfuciusz gondolatait, és megmutatja, mennyi mindent tanulhatunk ma is tőle: harmóniát, belső egyensúlyt, emberséget, toleranciát és önmagunk tökéletesítését.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Háttér, Budapest, 2009
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639365827 · Fordította: Zombory Klára · Illusztrálta: Chen Chuanxi

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

„Ha túl sokat nem is segíthetek, csupán annyit tanácsolok, hogy arra az egy-két dologra gondolj, ami boldoggá tesz, ami lángot gyújt a szívedben, s ami távol tartja a szomorúságot. Ez a legtöbb, amit én, mint a barátod adhatok neked."

Aki ismeri Konfuciuszt annak azért, aki pedig még nem, annak meg azért ajánlom ezt a könyvet. Egyszerű és világos forgalmazás, jól látható betűk, fehér lapok és olykor érdekes képek is díszítik a kötet oldalait. Számomra viszont óriási negatívum volt a szerző, Yu Dan közhelyessége. Javaslom Konfuciusz műveinek olvasását annak, akinek van rá igénye és ideje. Aki viszont csak felületesen szeretne valamit kapni, annak tökéletesen elég lesz ez is.

purplecloudlady>!

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

Alapvető igazságok, elgondolkodtató gondolatok egyszerű, közérthető megfogalmazásban. Amikor megvettem, mást vártam tőle. Annak viszont örülök, hogy valószínűleg százszor könnyebben olvashattam Konfuciusz szavait, mint azokat eredeti formájában tehettem volna. Így plusz magyarázatot is kaptam hozzá. Érdekes látni a különbségeket és hasonlóságokat sok száz év távlatából…van, ami sosem változik. :)

proteus>!

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

Yu Dan szívből magyarázza Konfuciusz bizonyítványát, teszi ezt okosan és közérthetően, mely utóbbi azzal is jár, hogy néhol eléggé szedett-vedettnek tűnő példázatokkal támasztja alá a mester aforisztikus formában fennmaradt tanításait, bár ez egy televíziós ismeretterjesztő sorozatban – ami alapján a könyv is készült, még elmegy. Chen Chuanxi illusztrációi megnyugtatóak és gyönyörűek, csak valami borzasztó módon, életlen keretekkel, sikerült őket beilleszteni a könyvbe.
Könnyű esti olvasmány, mely valóban nem égetett meg és nem is hagyott hidegen, a hőmérőhöz azonban közelebb húzott.

Quator>!

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

Konfuciusz gondolatait ismerhetjük meg a könyv lapjain keresztül vázlatos, de érthető formában. Sok jó, és életünkbe beépíthető gondolatra hívja fel figyelmünket a könyv, főleg azzal foglalkozik, hogy bemutasson egy életszemléletet, viselkedés modellt, ami évszázadokig hatott kínára, és a térség lakóira, és hatással van rájuk a mai napig. Ismerjük meg ezt az életformát, gondolkodást és próbáljuk megérteni, ehhez segít hozzá ez az írás, ami egy bevezető Konfuciusz világába, gondolataiba.

Jeffi P>!

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

Gyönyörű, könnyen érthető megfogalmazás és bölcsességek, kis történetek. Tényleg nagyon tetszett. És a könyv kivitelezése is kifejezetten szép, hangulatos, és azok a fejezeteket elválasztó képek is nagyon oda illők. Elsőnek féltem ettől a könyvtől, nem most volt elsőnek nálam, de múltkor vissza is vittem olvasás nélkül a könyvtárba. Lehet Konfucius elég ijesztő volt kezdetnek. Minden esetre most kézbe fogtam, és elég gyorsan el is olvastam. Jó volt ^.^

Cherrytree P>!

Yu Dan: Konfuciusz szívből Ősi bölcsesség a ma emberének

Igazán elgondolkodtató és hasznos kis könyvecske. Olyan értékeket közvetít és magyaráz/igyekszik megértetni, amelyekkel egyet tudok érteni, magam is fontosnak tartok.
Nem annyira tudományosan, inkább valóban szívből magyaráz meg dolgokat, így a kínai gondolkodásmód megértéséhez is sokkal inkább közelebb visz, mint a tudományos művek forgatása, bár természetesen azok is szükségesek, ha alaposan el akarunk merülni a témában. Nekem bejön, elő fogom még venni, biztos vagyok benne.

Lunemorte P>!

Rendszerint az a baj, hogy túl gyakran tekintünk kifelé, és túl ritkán vizsgáljuk meg a belsőnket.

28. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

Amit magadnak nem kívánsz, azt ne tedd az embereknek.

31. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

A szólás úgy tartja: „ha rózsát adsz valakinek, az illata megmarad a kezeden". Adni nagyobb boldogság, mint kapni.

34. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

Az embernek tiszteletet kell éreznie a természet valamennyi dolga iránt, alkalmazkodva és szövetségben kell élnie vele. Ez is egyfajta erő.

23. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

Tudom, hogy a múltamba nem térhetek vissza, de azt is tudom, hogy a jövőmet én irányíthatom.

30. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

Légy önmagad, de gondolj másokra is!

32. oldal, Első fejezet, Az ég és a föld útja

Lunemorte P>!

A tanulás célja helyünk megtalálása és önmagunk tökéletesítése.

91. oldal, A világ útja

Kapcsolódó szócikkek: tanulás
Lunemorte P>!

Alig-alig találni emberséget azok között, akik örömüket lelik a túlzottan díszes szavakban és a magamutogatásban.

82. oldal, A világ útja

Kapcsolódó szócikkek: emberség
Lunemorte P>!

Álszent, behízelgő és pergőnyelvű emberrel barátkozni káros.

111. oldal, A barátság útja

121. oldal, A barátság útja