Hunter ​x Hunter 1. (Hunter x Hunter 1.) 11 csillagozás

The Day of Departure
Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1.

Gon might be a country boy, but he has high aspirations. Despite his Aunt Mito's protests, Gon decides to follow in his father's footsteps and become a legendary Hunter. The Hunter hopefuls begin their journey by storm-tossed ship, where Gon meets Leorio and Kurapika, the only other applicants who aren't devastated by bouts of seasickness. Having survived the terrors of the high seas, Gon and his companions now have to prove their worth in a variety of tests in order to find the elusive Exam Hall. And once they get there, will they ever leave alive…?

VIZ Media, San Francisco, 2005

TiaManta>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Egy világ tele furcsa lényekkel, sok kinccsel, és akik mindezt felfedezik ők a Hunterek.
Történet ott kezdődik hogy Gion, a Bálna sziget lakója Is ilyen Hunterré / Vadásszá akar válni, mint az apja, akit sose ismert. És elérkezünk az indulás napjához, mikor is elkezdődik egy remek történet.
A mangaka rajzstílusa tuti nem nyerne versenyt, gyermeteg is, és nem túl szép. De meg lehet szokni. A 2. adaptáció nagyon sokat dobott a hangulaton, kinézeten, a rendezésen stb. Én azt látom magam előtt ha a sorozatra gondolok.

Viichaan>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Pár hónapja a barátommal kezdtük el nézni az animét, ami hatalmas kedvenc lett – ezért is kezdtem el most olvasni.
Valóban nem mondható szépnek a rajzolása, viszont a karakterek egyediek, mindenkinek megvan a maga története, múltja, célja és egy nagyon gazdag, részletesen felépített világ a Hunter x Hunter-é, ami elsőre természetesen még nem mutatkozik meg, inkább a történet előrehaladtával bontakozik ki.
De amit miatt beleszerettem a sorozatba már elsőre az a sokszínűsége és hogy mennyire kreatív és ötletgazdag. Na meg persze Gon miatt, aki egy hihetetlenül optimista, kedves, tehetséges, ártatlan „kisfiú” akit lehetetlen nem szeretni ❤
Nagy szívvel ajánlom mindenkinek!

pvik12>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Huhh az anime után már kellet és fhuuu ugyan olyan jó *-*

Nyírő_Helga>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Legeslegkedvencebb mangám… Ez a rész szinte csak még felvezetés de , ahogy haladunk annál jobban beindulnak a dolgok:D

kacsananász>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

HántörEKSZhántör, hántá-hántá, vagy hogy is kell ezt mondani? Mint kiderült, az utóbbi a helyes kiejtés.
Régóta kerülgettem a Hunter × Hunter-t, nem értettem a felhajtást iránta. Az első kötet után pedig már azt nem értem, hogy miért nem ismerik többen ezt a műt? Shounenként indul, ám szép lassan felrúgja a műfaj közhelyeit. A harcok során nem az erő számít, hanem az ész. Tele van furfanggal, szerethető karakterekkel és izgalmakkal Gonék története.
Szeretem a 90-es évek rajzstílusát, ez erre a mangára is igaz. Akinek gondja lenne a fekete-fehér oldalakkal, ajánlom a „Full Color” verziót^^

Polyák_Margit P>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Ez nagyon tetszik, Jó kis szórakoztató manga. Gon egyszerű lélek de igazán szeretetre méltó. Nekem Son Gokut idézi fel, mint karakter.

Tori_Kagome>!

Yoshihiro Togashi: Hunter x Hunter 1. The Day of Departure

Nagyon tetszett a két anime adaptáció, ezért kezdtem neki a mangának is. Ennélfogva nem sok újdonságot mutatott az állóképes verzió, mégis jól szórakoztam rajta. Bár a legnagyobb újdonság itt a rajzolás volt, de meg lehet szokni.
A későbbi részekhez képest ez kicsit gyengébb, mert nagyon az elején tartunk a sztorinak és a csapat is éppenhogy csak „összeállt”. Persze mindent el kezdeni valahol.

Kaosmagier>!

[Hunter x Hunter sorozatról]
Első ránézésre egy standard shounen sorozatnak tűnik, de sokkal jobban kidolgozott, logikusabb a történet.
A főhős standard shounen főhős, kicsit idegesítően idealista és gyakran kap random power-uppokat Ami nekem tetszett, hogy a többi karakter is felismeri ezt a különleges képességét, reflektál rá (pozitívan vagy negatívan), soha nem magától értetődő, hogy miért is bálványozza mindenki a főhőst.
A harcok is sokkal realisztikusabbak: Nem feltétlenül a jó győz, vagy ha mégis akkor sokszor kemény árat kell fizetni azért, hogy erősebb ellenféllel is elbírjanak a főhőseink.
A karakterek nagyon jól ki vannak dolgozva, sok karakterfejlődéssel, nem ritka, hogy nem csak a mellékkaraktereket, de néha még a gonosz ellenfeleket is meg lehet érteni/szeretni.
A világ „különleges képessége” csak a sorozat közepe felé (na jó nem, de a 6. kötetig várni a megjelenésére) kerül bevezetésre. A rendszer elég bonyolult, de izgalmas, mert nagy részletességgel belemennek a működésébe, amikor a főhősök elkezdik tanulni, viszont utána lassan elhalványul és megmarad a „mindenkinek van egy speciális képessége”, illetve a néha újra felbukkanó szakzsargon lévén.
A képességek viszont érdekesek, főként azért, mert elég sokfélék, sokféle egyedi ötletes felhasználási móddal…

[Hunter x Hunter 1. kötetéről]
Nos igen, az első rész még igen shounen-szerű… Személy szerint annyira itt még nem tetszett ez a sorozat (hál istennek, mivel láttam már az animéjét, tudtam mire számíthatok a következőkben) Olvasd tovább, nem bánod meg! :D

Hunter x Hunter sorozat · Összehasonlítás